• Informacje na temat:

  zadłużenie państw we współczesnym świecie

Artykuły na temat: zadłużenie państw we współczesnym świecie
 • ...kolejny program, w ramach którego budżet państwa wspomoże młodych ludzi w kupnie ich pierwszego mieszkania. O dofinansowanie w ramach „Mieszkania dla młodych” będą mogły starać się osoby, które nie(...) Kredyt konsolidacyjny jest „pożyczką”, którą można spłacić inne zobowiązania, np. zadłużenie na karcie kredytowej. To korzystne, gdy jej oprocentowanie jest niższe niż odsetki w dotychczasowych...

 • Koniec hossy na globalnym rynku obligacji

  To już koniec hossy na światowym rynku obligacji. Do wzrostu rentowności przyczyniły się m.in. zwiększona podaż i spadające oczekiwania inflacyjne - uważają uczestnicy debaty PAP Biznes "Strategie rynkowe 2015".

 • Polscy seniorzy nie mają zbyt wielu oszczędności - z raportu opracowanego przez Pracownię Badań Społecznych wynika, że tylko 21 proc. Polaków oszczędza lub podejmuje jakiekolwiek działania z myślą o przyszłej emeryturze.

 • Łagodna siła Chin

  Polska, jako kraj założyciel Azjatyckiego Banku Inwestycji Infrastrukturalnych, zadeklarowała wkład własny w wysokości 830 mln dol. Czy ulegając sile perswazji Chin, postąpiliśmy roztropnie? Czy nowy światowy porządek gospodarczy zwiększy nasze bogactwo?

 • Mark Mobius: Korzystne trendy i polityczne wyzwania w Polsce

  Moja pierwsza wizyta w Polsce przypadła na rok 1991, niedługo po tym, jak w tym kraju zakończyła się era komunizmu. W tamtym okresie Warszawa była przygnębiającym miastem, z pustymi wystawami sklepowymi i znikomym wyborem dostępnych towarów. Najwyższym budynkiem był (i wciąż jest) położony w samym sercu miasta 231-metrowy "Pałac Kultury i Nauki im. Józefa Stalina" będący darem narodu radzieckiego (Józefa Stalina później usunięto z nazwy obiektu).

 • Szef KNF: Ustawa o wzmocnieniu nadzoru to bardzo potrzebna i największa reforma KNF od momentu jego utworzenia

  - Ustawa o wzmocnieniu nadzoru to potrzebna i największa reforma KNF od jego utworzenia - powiedział przewodniczący KNF prof. Jacek Jastrzębski.

 • Ubezpieczenia? Możemy mieszkać tam, gdzie chcemy? Cieszmy się tym, co mamy

  Nie musimy mieć dzieci. Możemy mieszkać, gdzie chcemy. Na starość dostaniemy tyle, ile odłożyliśmy. Własność prywatna górą. Na razie te zdania są prawdziwe, ale tak nie musi być wiecznie.

 • Zadłużenie: Krótka historia długiej nieodpowiedzialności

  Wiele wskazuje na to, że świat będzie musiał zapomnieć o możliwości rozwoju poprzez dalsze zadłużanie się. Doświadczenia z przeszłości wskazują, że kraje zadłużały się w czasach wojny, by mozolnie oddłużać się w czasie pokoju. Długi okres pokoju uśpił społeczeństwa i polityków. Tym trudniej będzie teraz powrócić do ekonomicznej rzeczywistości.

 • Euroobligacje - droga do finansowej rozrzutności

  Niemcy stanęli okoniem i nie zamierzają się zgodzić na emisję euroobligacji. Wrzawa wokół tego i podobnych pomysłów przycichła, ale raczej na krótko, bo wiele jest złorzeczenia Niemcom. Całkiem niesłusznie. Rząd niemiecki broni własnych podatników, którzy mieliby zostać gwarantami "ostatniej instancji" dla najrozrzutniejszych dłużników ze strefy euro.