• Informacje na temat:

  zadłużenie państw we współczesnym świecie

Artykuły na temat: zadłużenie państw we współczesnym świecie
 • ...kolejny program, w ramach którego budżet państwa wspomoże młodych ludzi w kupnie ich pierwszego mieszkania. O dofinansowanie w ramach „Mieszkania dla młodych” będą mogły starać się osoby, które nie(...) Kredyt konsolidacyjny jest „pożyczką”, którą można spłacić inne zobowiązania, np. zadłużenie na karcie kredytowej. To korzystne, gdy jej oprocentowanie jest niższe niż odsetki w dotychczasowych...

 • Koniec hossy na globalnym rynku obligacji

  To już koniec hossy na światowym rynku obligacji. Do wzrostu rentowności przyczyniły się m.in. zwiększona podaż i spadające oczekiwania inflacyjne - uważają uczestnicy debaty PAP Biznes "Strategie rynkowe 2015".

 • Polscy seniorzy nie mają zbyt wielu oszczędności - z raportu opracowanego przez Pracownię Badań Społecznych wynika, że tylko 21 proc. Polaków oszczędza lub podejmuje jakiekolwiek działania z myślą o przyszłej emeryturze.

 • Łagodna siła Chin

  Polska, jako kraj założyciel Azjatyckiego Banku Inwestycji Infrastrukturalnych, zadeklarowała wkład własny w wysokości 830 mln dol. Czy ulegając sile perswazji Chin, postąpiliśmy roztropnie? Czy nowy światowy porządek gospodarczy zwiększy nasze bogactwo?

 • Uwaga: Na giełdach rozpoczyna się ostatni akt

  Ubiegły rok był spektakularny - rozpoczął się euforią, a zakończył grudniowym dramatem, jakiego nie widziano na rynkach od 1931 roku. Za sytuację tę odpowiadało kilka czynników, jednak najważniejszymi z nich były prawdopodobnie impas na linii Stany Zjednoczone - Chiny, a także stosunkowo agresywna grudniowa decyzja Federalnego Komitetu Otwartego Rynku, przez wielu uczestników rynku postrzegana jako polityczny błąd.

 • Mark Mobius: Korzystne trendy i polityczne wyzwania w Polsce

  Moja pierwsza wizyta w Polsce przypadła na rok 1991, niedługo po tym, jak w tym kraju zakończyła się era komunizmu. W tamtym okresie Warszawa była przygnębiającym miastem, z pustymi wystawami sklepowymi i znikomym wyborem dostępnych towarów. Najwyższym budynkiem był (i wciąż jest) położony w samym sercu miasta 231-metrowy "Pałac Kultury i Nauki im. Józefa Stalina" będący darem narodu radzieckiego (Józefa Stalina później usunięto z nazwy obiektu).

 • Saxo Bank: Na giełdach rozpoczyna się ostatni akt

  Ubiegły rok był spektakularny - rozpoczął się euforią, a zakończył grudniowym dramatem, jakiego nie widziano na rynkach od 1931 roku. Za sytuację tę odpowiadało kilka czynników, jednak najważniejszymi z nich były prawdopodobnie impas na linii Stany Zjednoczone - Chiny, a także stosunkowo agresywna grudniowa decyzja Federalnego Komitetu Otwartego Rynku, przez wielu uczestników rynku postrzegana jako polityczny błąd - przekonują analitycy Saxo Banku.

 • Szef KNF: Ustawa o wzmocnieniu nadzoru to bardzo potrzebna i największa reforma KNF od momentu jego utworzenia

  - Ustawa o wzmocnieniu nadzoru to potrzebna i największa reforma KNF od jego utworzenia - powiedział przewodniczący KNF prof. Jacek Jastrzębski.

 • Ubezpieczenia? Możemy mieszkać tam, gdzie chcemy? Cieszmy się tym, co mamy

  Nie musimy mieć dzieci. Możemy mieszkać, gdzie chcemy. Na starość dostaniemy tyle, ile odłożyliśmy. Własność prywatna górą. Na razie te zdania są prawdziwe, ale tak nie musi być wiecznie.

 • Złe przeczucia analityków Saxo Banku

  Światowy impuls kredytowy - pochodna drugiego rzędu światowego wzrostu kredytów i istotny czynnik kształtujący działalność gospodarczą - ponownie idzie w dół: obecnie wynosi on 3,5% PKB w porównaniu z 5,9% w ubiegłym kwartale.