• Informacje na temat:

  zadłużenie państwa

Artykuły na temat: zadłużenie państwa
 • UE:Quasi-państwo bez fundamentów

  ...państwa na politykę zatrudnienia. Przywrócenie wspomnianego w komunikacie Rady "normalnego kredytowania gospodarki" zostało właśnie znacznie ograniczone przez zmianę lewarowania banków i Bazyleę III(...) możliwości głębokiej, keynesowskiej ingerencji państwa w mechanizmy gospodarcze, wykreowania w prosty sposób milionów nowych miejsc pracy. Teoretycznie można byłoby faktycznie zwiększyć koniunkturę...

 • Zadłużenie Skarbu Państwa na koniec sierpnia wzrosło o 0,6 proc. wobec lipca i wyniosło 755 mld 709,4 mln zł - podało Ministerstwo Finansów w komunikacie.

 • ...wpadło się w zadłużenie lekkomyślnie, ale nie celowo. Upadłość można ogłaszać wielokrotnie, jednak między kolejnymi wnioskami musi minąć przynajmniej 10 lat. Wnioskować mogą (osobno) małżonkowie lub(...) przy tym obniżenie opłaty, którą wpłaca się przy składaniu wniosku z 200 zł do 30 zł. Koszty dalszej procedury upadłościowej (sięgające kilku tysięcy złotych) może na siebie wziąć skarb państwa, który...

 • Zadłużenie Skarbu Państwa na koniec stycznia 2015 r. wzrosło o 1,4 proc. mdm do 790.797,1 mln zł - podał resort finansów w komunikacie.

 • Spychają pracownika na margines

  Nie ma powodu, by zakładać, że ZUS zbankrutuje, chyba że zbankrutuje Rzeczpospolita. Zresztą w sensie prawnym jest to niemożliwe, bo ZUS ma gwarancje skarbu państwa. Z profesorem ekonomii Ryszardem Bugajem rozmawia Krzysztof Świątek.

 • To przyczyny rosnącego zadłużenia państwa

  Zadłużenie Skarbu Państwa na koniec września 2016 r. wyniosło 902,7 mld zł, co oznacza wzrost o 3,5 mld zł (0,4 proc.) we wrześniu 2016 r., a także wzrost o 68,16 mld zł (8,2 proc.) wobec końca 2015 r. - podało w poniedziałek Ministerstwo Finansów. - Dla nas jako polskiej gospodarki istotne jest to, żeby dług nie rósł zbyt szybko, a przynajmniej, żeby relacja długu do PKB była stabilna - mówi

 • 30 stycznia kolejny szczyt Unii Europejskiej

  Przewodniczący Rady Europejskiej, Herman Van Rompuy, zapowiedział, że unijni przywódcy będą dyskutować o problemie zatrudnienia. Spotkanie z pewnością zdominuje jednak kwestia kryzysu w państwach strefy euro.

 • Zadłużenie Skarbu Państwa drastycznie wzrosło

  Zadłużenie Skarbu Państwa na koniec maja 2016 r. wzrosło o 1 proc m/m i wyniosło 890 714,6 mln zł, podało Ministerstwo Finansów. Od końca ub. roku zwiększyło się o 6,7 proc.

 • 25 milionów bez pracy, ludzie nie mają co jeść

  ...finansowym z budżetu państwa dla małych i średnich przedsiębiorstw, które w tym okresie zatrudnią ludzi młodych i seniorów. Bezrobocie w Grecji wzrosło w czerwcu do 24,4 procent. Oznacza to, że...

 • Zadłużenie Skarbu Państwa na koniec października wzrosło o 1,0 proc. mdm do 767.516,1 mln zł - podał resort finansów w komunikacie.