• Informacje na temat:

  zadłużenie pigs

Artykuły na temat: zadłużenie pigs
 • Kraje PIGS to gospodarcza bomba UE. Tym razem detonator mają Włosi

  Jeśli myślicie, że komicy wygłaszający zabawne monologi w kawiarniach (tzw. stand uperzy) albo improwizowane w małych klubach spektakle teatralne to wynalazek współczesności, jesteście w błędzie. Pionierami w zabawianiu widzów wymyślanymi na poczekaniu gagami są Włosi. W XVI w. rozwinęli komedię ludową, znaną powszechnie jako commedia dell'arte.

 • Dwa półwyspy, które mogą zatrząść Europą

  Kiedy w 2008 roku "Financial Times" użył terminu PIGS (ang. skrót od nazw państw i z ang. świnie - red.) narzekając na Portugalię, Włochy, Grecję i Hiszpanię - kraje, które przekroczyły dopuszczalną wielkość deficytu finansów publicznych, na południu Europy zawrzało. Interweniowali nawet politycy. Jedenaście lat od rozpoczęcia kryzysu gospodarczego nad Unią Europejską znów zbierają się ciemne

 • Dług grupy PIGS oraz Japonii, Węgier, Brazylii, Meksyku i Polski najbardziej zagrożony

  Rynki długu państw grupy PIGS (Portugalii, Grecji, Irlandii i Włoch) i Japonii, a w dalszej kolejności Węgier, Brazylii, Meksyku i Polski charakteryzują się największą niestabilnością bazy inwestorskiej - wynika z badań Tomasza Orpiszewskiego, ekonomisty AXA Investment Managers.

 • Restrukturyzacja greckiego długu jest zapewne kwestią czasu, jednak czas ten ma wymierną wartość dla Aten, dla całej strefy euro oraz dla globalnych rynków finansowych. Nadmierne zadłużenie tzw. krajów peryferyjnych strefy euro to temat, który w okresie niewątpliwego ożywienia gospodarczego powraca nieustannie, niczym bumerang na rynek, wywołując wyprzedaż akcji przez inwestorów.

 • Analitycy techniczni dobrze wiedzą, że żaden trend nie odwraca się łatwo. Trzeba ku temu nieco czasu, a także cierpliwości, bo bardzo łatwo się wtedy poddać.

 • Dyskusji o strefie euro nie da się dłużej uniknąć

  10 lat temu rozpoczęła się nowa era w historii naszego kontynentu - zaczęła działać strefa euro. Teraz wstrząsana jest przez tak potężne problemy, że nie wiadomo czy przetrwa. Poniżej artykuł o eurozonie prof. Tomasza Gruszeckiego.

 • Świat rynków finansowych wszedł w 2011 rok z dużym optymizmem.

 • Hiszpania - problemy strefy euro w amerykańskim stylu

  Nie żyli ponad stan ani nie manipulowali danymi, a mimo to znaleźli się w podobnej sytuacji co Grecja. Hiszpania pod względem gospodarczym to w pewnym sensie Stany Zjednoczone strefy euro.

 • Od października 2010 giełdy krajów wschodzących rosną wolniej niż notowania na rynkach rozwiniętych. Ponieważ coraz więcej inwestorów pyta o przyszłość i atrakcyjność emerging markets, chcę przedstawić jakie widzę szanse i zagrożenia dla tych rynków zarówno w krótkim jak i długim terminie.