• Informacje na temat:

  zadłużenie polski wobec rosji

Artykuły na temat: zadłużenie polski wobec rosji
 • Polski rynek finansowy wrażliwy na zawirowania na rynkach zagranicznych

  Silne wzajemne powiązanie międzynarodowych rynków finansowych sprawia, że wszelkie zawirowania błyskawicznie przenoszą się do Polski. Zdaniem analityków Deloitte zawirowania na rynku walutowym będą u nas odczuwalny po pierwszym dniu, zaś turbulencje na rynkach akcji i obligacji po pięciu dniach.

 • Dla globalnych graczy jesteśmy w tym samym koszyku, co oznacza, że postrzegają nas jako tzw. rynki wschodzące. Dlatego złoty źle znosi zawirowania za wschodnią granicą i niewiele wskazuje na to, że szybko się to zmieni.

 • Polska odporna na załamania

  Ostatnie dwie dekady to dla polskiej gospodarki czas nieprzerwanego wzrostu. Nieprzerwanego - nie oznacza spokojnego. Gospodarczym światem wstrząsały kryzysy: regionalne i ostatni, globalny. Parę razy oberwaliśmy rykoszetem. Na szczęście nie były to ciosy zabójcze.

 • Uspokojenie na rynkach globalnych może zachęcić do Polski?

  Niepokojące dane z chińskiej gospodarki oraz taniejąca ropa naftowa spowodowały, że początek roku na światowych rynkach finansowych był nerwowy. Z kolei w Polsce obniżka ratingu, przełożyła się negatywnie na notowania złotego i koszty długu. Zdaniem analityków jest możliwy powrót inwestorów na naszych aktywów.

 • Import węgla do Polski wzrósł o blisko pół miliona ton

  Od początku tego roku do końca sierpnia do Polski napłynęło ok. 5,2 mln ton węgla kamiennego, głównie z Rosji. W odniesieniu do ośmiu miesięcy ub. roku import węgla wzrósł o prawie pół miliona ton - wynika z danych katowickiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP).

 • Przedwyborcza debata w Polsce zbiega się z 20. rocznicą utworzenia strefy euro i 10. rocznicą wejścia do niej naszego południowego sąsiada - Słowacji. Polski rząd jednak nie bierze pod uwagę przystąpienia do strefy euro w perspektywie najbliższych lat, co jasno wynika z deklaracji premiera Morawieckiego. Dlaczego?

 • PGNiG dostarczy gaz na Ukrainę!

  W piątek Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo poinformowało, że podpisało kontrakt na pilne dostawy gazu z Naftohazem, po tym jak Gazprom odmówił rozpoczęcia dostaw na Ukrainę.

 • Minister gospodarki Niemiec: Przyjęcie euro będzie dobre dla Polski

  Przyjęcie euro będzie dobre dla Polski, bo wzmocni jej gospodarczą integrację ze strefą euro. Zwiększy też polsko-niemiecką wymianę handlową - mówi w wywiadzie dla PAP minister gospodarki Niemiec Sigmar Gabriel. Jak dodaje, Polska jest i będzie magnesem inwestycyjnym w Europie Środkowej.

 • Sejm: Posłowie przyjęli budżet na 2015 rok

  Sejm uchwalił budżet na 2015 rok. Głosowanie w tej sprawie odbyło się w środę wieczorem. Zgodnie z budżetem, deficyt ma nie przekroczyć 46 mld 80 mln zł. Przyjęto kilka poprawek, w tym - nieoczekiwanie - dot. przekazania 30 mln zł na Polską Agencję Kosmiczną oraz 16 mln zł na Muzeum Jana Pawła II.

 • Polska na topie, Finlandia w ogonie

  Recesja nadchodzi wielkimi krokami, co dla Bank of England nie jest wcale zaskoczeniem. BoE może dziś obniżyć stopy procentowe, jednak największym wyzwaniem, z którym musi sobie poradzić Londyn, to kontrola deficytu na rachunku obrotów bieżących. W Polsce warunki gospodarcze są pozytywne, a zewnętrzne finansowanie i fundamenty - solidne. Na przeciwnym biegunie znajduje się Finlandia - to idealny przykład gospodarki, która nie wykorzystała swojej szansy.