• Informacje na temat:

  zadłużenie polski wykres

Artykuły na temat: zadłużenie polski wykres
 • Domknięcie przyszłorocznego budżetu pod znakiem zapytania

  Domknięcie przyszłorocznego budżetu stoi pod dużym znakiem zapytania. Inflacja i deficyt będą mieć ogromny wpływ na postrzeganie Polski przez międzynarodowe rynki finansowe.

 • Bezpieczeństwo obligacji skarbowych to już historia?

  Obligacje skarbowe państw rozwiniętych przez lata uchodziły za bezpieczne i stabilne źródło dochodu. Jednak wprowadzenie ujemnych stóp procentowych oraz silne zaangażowanie banków centralnych w rynek obligacji powoduje, że te instrumenty mogą być niezwykle ryzykowne.Zdaniem analityków Cinkciarz.pl rynek naszego długu też jest narażony na ryzyko spadku.

 • Plan Morawieckiego: Polska ma zbyt niski poziom inwestycji

  "Rodzina 500+" planuje właśnie napędzać konsumpcję zwiększając zadłużenie.

 • Agencja ratingowa Moody's nie wystraszyła złotego

  Uspokoiła się nieco także sytuacja polityczna w Polsce - aczkolwiek nie wiadomo, czy trwale. Wczoraj w swoim raporcie agencja ratingowa Moody's oceniła m.in., że reforma sądownictwa zagraża praworządności w Polsce, a spór z Unią Europejską może odstraszać niektórych inwestorów od naszego kraju. Tymczasem, analitycy Morgan Stanley w ostatnim raporcie zalecają sprzedaż EUR/PLN z celem 4,10 - podał Bloomberg.

 • Raport o inflacji KE: Polska bez nierównowagi makroekonomicznej

  Polska jest obecnie jedną z najbardziej zrównoważonych gospodarek w Europie - wynika z opracowania NBP zawartego w opublikowanym w poniedziałek lipcowym Raporcie o inflacji.

 • Mowa o linii 1,06 na wykresie głównej pary walutowej, tj. eurodolara. Rano, około godziny ósmej, gdy pisaliśmy pierwszy raport, wykres pozycjonował się w okolicach 1,0640. Po południu i wieczorem jest znacznie niżej.

 • Kurs franka rośnie,a pomysłów na kredyty wciąż brak

  Na dobre skończyły się korzyści z niższej raty kredytu frankowego. Osoby spłacające zadłużenie w CHF wydają zdecydowanie więcej niż zadłużeni w złotych. Na dodatek nie mają szansy na pozbycie się bez strat mieszkań kupionych za walutowy kredyt.

 • Wczorajsze minima na wykresie eurodolar to nawet ok. 1,0835. Poziom ten został zbadany dolnym knotem świecy, zamknięcie nastąpiło nieco wyżej, teraz mamy 1,0860-70. Tak naprawdę wciąż trwa (od 11 lutego) intensywny, stromy trend spadkowy. W jego obrębie ewentualna korekta może być tylko bardzo skromna - mniej więcej do 1,09.

 • Bank zapłaci "frankowiczom" za kredyt?

  Notowania międzybankowej stopy LIBOR CHF 3M są niższe od (-0,90 proc.). W tej sytuacji banki, które udzielały "frankowych" kredytów mają dość poważny problem. Pod koniec stycznia br. kredytodawcy zdecydowali się na wliczanie ujemnego LIBOR-u CHF podczas zmiany oprocentowania "hipotek". Wiele kredytów we franku ma bardzo niskie marże (np. 0,75 proc. - 0,80 proc.). Dlatego może się okazać, że zaktualizowane oprocentowanie będzie niższe od zera. Niektóre banki wezmą pod uwagę ujemną stawkę...

 • Dynamiki eksportu i importu trzeci miesiąc z rzędu odnotowały wyraźną poprawę.