• Informacje na temat:

  zadluzenie rosji

Artykuły na temat: zadluzenie rosji
 • Premier obiecuje pensje o równowartości 600 dolarów

  ...bardzo korzystny, gdyż w unii celnej Białorusi, Rosji i Kazachstanu cła na rozpuszczalniki nie ma, a na ropę wynosi ono 90 proc. Rosyjscy urzędnicy wyrażali jednak pogląd, że w istocie jest to...

 • Rosja składa propozycję Ukrainie ws. zadłużenia

  Rosja proponuje Ukrainie rozłożenie na raty spłatę długu. Jego wysokość wynosi 3 mld dolarów a wykup zapada w grudniu 2015 r. Taką propozycję złożył prezydent Putin po zakończeniu szczytu G20.

 • Putin: MFW powinien pomóc w spłacie Rosję

  Prezydent Władimir Putin zasugerował, by MFW udzielił Ukrainie kredytu na spłatę zadłużenia wobec Rosji. Jeśli Ukraina nie będzie w stanie wykupić swoich obligacji, będziemy musieli potraktować to jako ogłoszenie niewypłacalności.

 • Ukraina może wstrzymać spłatę zadłużenia

  Ukraiński parlament przyjął we wtorek ustawę, dającą rządowi prawo do wstrzymywania spłaty zadłużenia zagranicznego, zaciągniętego u kredytodawców komercyjnych. W uzasadnieniu wyjaśniono, że celem tych działań jest obrona interesów narodowych.

 • Rosja i Wenezuela podpisały porozumienie o restrukturyzacji długu

  Rosja i pogrążona w kryzysie politycznym i gospodarczym Wenezuela podpisały w Moskwie porozumienie o restrukturyzacji długu zaciągniętego przez Caracas - poinformowało w środę rosyjskie ministerstwo finansów. Spłatę 3,5 mld dolarów rozłożono na 10 lat.

 • Rosja żąda od Ukrainy zwrotu 3 miliardów dolarów

  Rosja żąda od Ukrainy zwrotu 3 miliardów dolarów. Jeśli Ukraina pieniędzy nie odda, sprawa trafi do międzynarodowych sądów, a Rosja ogłosi niewypłacalność państwa ukraińskiego. Mówił o tym w wywiadzie telewizyjnym szef rosyjskiego rządu Dmitrij Miedwiediew. Spór toczy się wokół ukraińskich obligacji o wartości 3 mld USD, których termin zapadalności przypada 20 grudnia.

 • Agencja ratingowa S&P podtrzymała w piątek rating kredytowy Rosji na poziomie BBB- z perspektywą negatywną. S&P uznała, że rząd zdoła utrzymać relatywnie umiarkowane zadłużenie. Wcześniej pojawiły się pogłoski, że agencja obniży notę do poziomu śmieciowego.

 • Rada Wykonawcza Międzynarodowego Funduszu Walutowego rozstrzygnęła w środę na korzyść Rosji jej spór z Ukrainą wokół długu wartości 3 miliardów dolarów, jakie Kijów jest winny Moskwie. Stwierdzono, że zadłużenie to ma charakter publiczny, a nie komercyjny.

 • Jak poinformował wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Marosz Szefczovicz, Rosja i Ukraina osiągnęły porozumienie ws. zimowych dostaw gazu na Ukrainę. Obie strony nie podpisały jeszcze niezbędnych dokumentów.

 • Moskwianie zadłużeni w bankach i urzędach nie wyjadą z Rosji

  Ponad 100 tysięcy moskwian ma zakaz wyjazdu za granicę - podało radio Echo Moskwy. Według rosyjskich służb komorniczych, chodzi o tych Rosjan, którzy mają długi wobec banków, urzędów i nie płacą zobowiązań sądowych. Rozgłośnia ustaliła, że ogólna suma zadłużenia mieszkańców rosyjskiej stolicy przekroczyła 130 miliardów rubli, to jest w przeliczeniu około 2 miliardów euro.