• Informacje na temat:

  zadłużenie usa 2014

Artykuły na temat: zadłużenie usa 2014
 • ​Istnieje poważne ryzyko ponownej recesji w strefie euro

  Światowi przywódcy, którzy ociągają się z wprowadzaniem reform gospodarczych, powinni poważnie potraktować ryzyko związane ze słabym wzrostem gospodarczym połączonym z wysokim zadłużeniem(...) dotyczące wzrostu gospodarczego i w roku 2014 wyniesie on 3,3 proc., a w 2015 r. 3,8 proc. Ostrzegł też, że perspektywy rozwoju są szczególnie niepokojące dla "głównych krajów strefy euro, Japonii i wielkich...

 • Polska gospodarka przestała zaciągać dług za granicą, a zaczęła go spłacać. Zeszliśmy z drogi, która podążały Grecja czy Argentyna - informuje "Puls Biznesu". Przez ostatnie dwie dekady dług zewnętrzny Polski urósł o 82 proc. PKB i był to jeden z najwyższych wskaźników w regionie.

 • Polska placa jest chora?

  ...by się zadłużać. We Francji limit zadłużenia wynosi nie więcej niż 33 proc. przychodów, a w USA - 36 proc. Państwo jest chore - Państwo odczuło kryzys przez zmniejszenie wpływów podatkowych do budżetu, a także przez rosnące zadłużenie systemów ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych i nadmierne zadłużanie się gospodarstw domowych - podkreśla Janusz Śniadek. Międzynarodowy Fundusz Walutowy...

 • "Puls Biznesu": Świat znów kupuje polski dług

  Resort finansów przekonuje kapitał od USA przez Bliski Wschód po daleką Azję do kupowania obligacji. Zakupom nad Wisłą sprzyja wzrost apetytu na ryzyko - pisze w czwartkowym wydaniu "Puls Biznesu".

 • Świat nie odrobił lekcji z zadłużenia. Dług publiczny jest największy od 1945 roku

  Gdy w globalnej gospodarce panuje najlepsza od lat koniunktura, mało kto zaprząta sobie głowę kondycją finansów publicznych. Tym bardziej, że dzięki wyjątkowo niskim stopom procentowym nie ma większych problemów z finansowaniem deficytów i obsługą zadłużenia. Kryzys finansowy doprowadził jednak do tego, że dług publiczny w krajach rozwiniętych jest największy od zakończenia II wojny światowej.

 • Czy długi należy spłacać? Ekonomiści są w tej kwestii podzieleni

  Długi należy spłacać. W pierwszym odruchu większość z nas pewnie się pod tym zdaniem bez wahania podpisze. Ale w ekonomii to, co na pierwszy rzut oka oczywiste, bywa zazwyczaj skomplikowane. I tak jest z długiem. Najżywiej dyskutowaną dziś koncepcją w debacie ekonomicznej.

 • W czwartym kwartale ubiegłego roku amerykańska gospodarka wyhamowała. Produkt Krajowy Brutto USA wzrósł w tym okresie o zaledwie 0.7 procent.

 • Rynki pod lupą: Co z tym delewarowaniem?

  o tym kilka miesięcy temu nawiązując do obciążenia zadłużeniem USA, ale sądzę, że warto przyjrzeć się sytuacji w tym obszarze także w ujęciu globalnym.

 • mBank zamknął rekomendację dla polskich obligacji

  mBank zamknął rekomendację "kupuj" dla polskich obligacji 10-letnich; stawia na gotówkę - poinformował bank w poniedziałkowym raporcie.

 • Dług - "słoń w pokoju"

  Zdaniem Steena Jakobsena z Saxo Banku Stany Zjednoczone, Chiny i Europa zmierzają w kierunku kolejnego momentu Minsky'ego. Punktu na skali rosnącego długu, w którym generowane środki pieniężne nie wystarczają już do jego obsługi.