• Informacje na temat:

  zadłużenie zagraniczne polski

Artykuły na temat: zadłużenie zagraniczne polski
 • Zarabiają w Polsce i wyprowadzają do siebie gigantyczne pieniądze. Prawda? Tak, ale nie do końca

  Pochodzący spoza Polski właściciele krajowych firm wyprowadzają z naszego kraju gigantyczne pieniądze. Prawda? Tak, ale nie do końca.

 • Zadłużenie Polski wzrosło do ponad 790 mld złotych

  Nasze zadłużenie nadal dynamicznie rośnie, było ono o 10 mld 869,4 mln zł, wyższe w porównaniu z końcem 2014 r. - poinformowało w komunikacie Ministerstwo Finansów.

 • Zarobki w Polsce w ciągu 10 lat członkostwa w Unii Europejskiej

  Determinanty wynagrodzeń Przed wejściem Polski do Unii Europejskiej, blisko co piąty Polak oczekiwał poprawy sytuacji gospodarczej naszego kraju po integracji z UE 2 . Faktycznie, polska gospodarka dokonała skoku cywilizacyjnego. W ciągu ponad dziesięciu lat członkostwa Polski w UE, odnotowaliśmy nieprzerwany dodatni wzrost realnego PKB, który wahał się między 1,7 proc. a 7,2 proc. Ze względu na...

 • Morawiecki - chciałbym by Polska nie zwiększała już zadłużenia

  Chciałbym, żebyśmy zaczęli spłacać długi, czyli żebyśmy nie mieli deficytu, a w szczególności żebyśmy nie powiększali naszego zadłużenia wobec zagranicy - ocenił dziś wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

 • Polska placa jest chora?

  ...nieustannym powodem do dumy polskiego rządu. Tymczasem, jak przekonują ekonomiści, nie jest on jedynym czynnikiem świadczącym o kondycji gospodarczej państwa. Wzrost gospodarczy mierzy się nie tylko wzrostem(...) w recesji. Ale już niedługo możemy mieć takie kłopoty jakie dziś są udziałem Irlandii i Estonii. Przeoczono tam ryzyko, jakie niesie za sobą wzrost uzależniony od handlu zagranicznego i zadłużenia sektora...

 • Polska gospodarka przestała zaciągać dług za granicą, a zaczęła go spłacać. Zeszliśmy z drogi, która podążały Grecja czy Argentyna - informuje "Puls Biznesu". Przez ostatnie dwie dekady dług zewnętrzny Polski urósł o 82 proc. PKB i był to jeden z najwyższych wskaźników w regionie.

 • Jak odzyskać długi z zagranicy?

  Dług za granicą?  Potrzebna pomoc w zadłużeniu! Odzyskanie długu z zagranicy niestety nie jest czymś prostym. Na drodze stoi przede wszystkim nie zawsze dobra wola dłużnika, który może uchylać się od uregulowania wierzytelności. Po drugie, barierą są odmienne od polskich przepisy regulujące kwestie zadłużenia, a także konieczność ponoszenia kosztów tłumaczeń wszelkiej korespondencji...

 • Zadłużenie Skarbu Państwa drastycznie wzrosło

  Zadłużenie Skarbu Państwa na koniec maja 2016 r. wzrosło o 1 proc m/m i wyniosło 890 714,6 mln zł, podało Ministerstwo Finansów. Od końca ub. roku zwiększyło się o 6,7 proc.

 • UE:Quasi-państwo bez fundamentów

  ..., stworzyć takie mechanizmy, które wykreują nowe miejsca pracy dzięki gwałtownemu wzrostowi popytu zagranicznego, czyli w konsekwencji - eksportu. Niestety, UE, i to głosami tego samego PES, przyjmuje(...) ratowanie banków w strefie euro. Przy czym dokapitalizowanie prywatnego banku 1 mld euro w żaden sposób nie narusza zasady wolnej konkurencji, natomiast dokapitalizowanie polskiej stoczni 300 mln euro już...

 • Zadłużenie zagraniczne brutto Polski wzrosło w III kwartale 2016 roku do 315 mld 137 mln euro z 310 mld 233 mln euro w II kw. - podał w piątek NBP. Deficyt w obrotach bieżących w III kwartale wyniósł 2 mld 180 mln euro, wobec 1 mld 357 mln euro nadwyżki w II kwartale - dodał bank centralny.