• Informacje na temat:

  zadłużenie zagraniczne polski w 2014

Artykuły na temat: zadłużenie zagraniczne polski w 2014
 • Zarobki w Polsce w ciągu 10 lat członkostwa w Unii Europejskiej

  ...zmianę sytuacji na globalnych rynkach, przebieg wzrostu gospodarczego Polski w latach 2004-2014 warto podzielić na dwa okresy: pierwszy do 2008 roku oraz drugi - uwzględniający lata późniejsze(...)Determinanty wynagrodzeń Przed wejściem Polski do Unii Europejskiej, blisko co piąty Polak oczekiwał poprawy sytuacji gospodarczej naszego kraju po integracji z UE 2 . Faktycznie, polska gospodarka...

 • Zadłużenie Polski wzrosło do ponad 790 mld złotych

  Nasze zadłużenie nadal dynamicznie rośnie, było ono o 10 mld 869,4 mln zł, wyższe w porównaniu z końcem 2014 r. - poinformowało w komunikacie Ministerstwo Finansów.

 • Polska placa jest chora?

  ...nieustannym powodem do dumy polskiego rządu. Tymczasem, jak przekonują ekonomiści, nie jest on jedynym czynnikiem świadczącym o kondycji gospodarczej państwa. Wzrost gospodarczy mierzy się nie tylko wzrostem(...) w recesji. Ale już niedługo możemy mieć takie kłopoty jakie dziś są udziałem Irlandii i Estonii. Przeoczono tam ryzyko, jakie niesie za sobą wzrost uzależniony od handlu zagranicznego i zadłużenia sektora...

 • Morawiecki - chciałbym by Polska nie zwiększała już zadłużenia

  Chciałbym, żebyśmy zaczęli spłacać długi, czyli żebyśmy nie mieli deficytu, a w szczególności żebyśmy nie powiększali naszego zadłużenia wobec zagranicy - ocenił dziś wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

 • Polska gospodarka przestała zaciągać dług za granicą, a zaczęła go spłacać. Zeszliśmy z drogi, która podążały Grecja czy Argentyna - informuje "Puls Biznesu". Przez ostatnie dwie dekady dług zewnętrzny Polski urósł o 82 proc. PKB i był to jeden z najwyższych wskaźników w regionie.

 • W 2014 roku zagraniczne firmy sprawdziły 124 tys. partnerów z Polski

  Wywiadownie gospodarcze mają coraz więcej pracy. W 2014 roku zagraniczne firmy sprawdziły w nich 124 tys. partnerów z Polski, to o około 18 proc. więcej niż rok wcześniej - wynika z danych Bisnode Polska.

 • Aktualizacja Licznika Długu Publicznego

  Jak informuje Forum Obywatelskiego Rozwoju, dług publiczny w Polsce w przeliczeniu na 1 mieszkańca, wzrósł do 30 021 zł na koniec grudnia 2015 roku. Szacunkowa wielkość jawnego długu publicznego, po uwzględnieniu wahań kursu złotego, rośnie obecnie z 1001,7 mld zł na koniec września 2014 r. do 1116,0 mld zł na koniec grudnia 2015 r., czyli o ponad 250 mln zł na dobę, 10,4 mln zł na godzinę

 • Struktura polskiego długu SP jest bezpieczna

  Struktura długu Skarbu Państwa jest bezpieczna, w ostatnich latach uległa znacznej poprawie; obniżył się m.in. udział długu w walutach obcych - informuje w odpowiedzi na interpelację poselską wiceminister finansów Piotr Nowak.

 • Zadłużenie Skarbu Państwa na koniec października wzrosło o 1,0 proc. mdm do 767.516,1 mln zł - podał resort finansów w komunikacie.

 • Najważniejsze liczby 2014 roku

  Od 2004 zł przeciętnej emerytury, poprzez prawie pół biliona złotych zadłużenia Skarbu Państwa, aż do 700 000 mieszkań w budowie GERDA BROKER przedstawia szesnaście kluczowych liczb, za które zapamiętamy rok 2014.