• Informacje na temat:

  zadłużenie zagraniczne polski wykres

Artykuły na temat: zadłużenie zagraniczne polski wykres
 • Plan Morawieckiego: Polska ma zbyt niski poziom inwestycji

  "Rodzina 500+" planuje właśnie napędzać konsumpcję zwiększając zadłużenie.

 • Domknięcie przyszłorocznego budżetu pod znakiem zapytania

  Domknięcie przyszłorocznego budżetu stoi pod dużym znakiem zapytania. Inflacja i deficyt będą mieć ogromny wpływ na postrzeganie Polski przez międzynarodowe rynki finansowe.

 • Agencja ratingowa Moody's nie wystraszyła złotego

  Uspokoiła się nieco także sytuacja polityczna w Polsce - aczkolwiek nie wiadomo, czy trwale. Wczoraj w swoim raporcie agencja ratingowa Moody's oceniła m.in., że reforma sądownictwa zagraża praworządności w Polsce, a spór z Unią Europejską może odstraszać niektórych inwestorów od naszego kraju. Tymczasem, analitycy Morgan Stanley w ostatnim raporcie zalecają sprzedaż EUR/PLN z celem 4,10 - podał Bloomberg.

 • Raport o inflacji KE: Polska bez nierównowagi makroekonomicznej

  Polska jest obecnie jedną z najbardziej zrównoważonych gospodarek w Europie - wynika z opracowania NBP zawartego w opublikowanym w poniedziałek lipcowym Raporcie o inflacji.

 • Dynamiki eksportu i importu trzeci miesiąc z rzędu odnotowały wyraźną poprawę.

 • Boom na rynku nieruchomości - czy to jest bańka jak 10 lat temu?

  Mniej więcej dekadę temu boom na rynku nieruchomości rozpalał nasze społeczeństwo, podobnie jak obecnie program 500 plus. Wówczas media rozpisywały się o rekordowych ilościach zakupionych przez naszych rodaków nieruchomości, deweloperzy prześcigali się zarówno w oddawaniu kolejnych osiedli na sprzedaż, jak również w sprzedawaniu atrakcyjnych "dziur w ziemi", na których miały powstać kolejne piękne osiedla. Bankierzy natomiast udzielali atrakcyjnych kredytów w "stabilnych" frankach coraz...

 • Bank Anglii o 13:00 podejmie też decyzję nt. stóp procentowych, przy czym większość analityków ankietowanych przez Reuter's spodziewa się, że ruch w górę zostanie wykonany dopiero w sierpniu.

 • Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych dokonało kolejnej analizy spółki. Tym razem członkowie i sympatycy SII wybrali w głosowaniu Grupę PGNiG. W raporcie analitycznym można znaleźć m.in. opis profilu działalności spółki, charakterystykę otoczenia rynkowego, analizę wyników finansowych, czynniki wpływające na przyszłe wyniki finansowe oraz analizę wskaźnikową i techniczną.

 • FOR: Mieszkanie plus będzie strzałem w kolano?

  W ramach programu "Mieszkanie plus" rząd PiS wszedł w rolę inwestora finansującego budowę mieszkań. Jednak program zamiast wspierać rozwój polskiej gospodarki może go hamować: znaczna część mieszkań jest planowana w małych miejscowościach, z których Polacy wyjeżdżają, zamiast w dużych miastach, do których przyjeżdżają w poszukiwaniu pracy i wyższych zarobków.

 • Po wygranych wyborach w 2010 r. premier V. Orban zakwestionował dotychczasowy model społeczno-ekonomiczny Węgier, w którym centralne miejsce zajmował demokratyczny system sprawowania władzy politycznej oraz gospodarka wolnorynkowa z dominującą rolą własności prywatnej. W 2014 r. stwierdził wprost, że wzorcowymi modelami do naśladowania dla Węgier są Rosja, Turcja czy Chiny, czyli kraje autorytarne z wysokim udziałem przedsiębiorstw kontrolowanych przez władze centralne.