• Informacje na temat:

  zadłużenie zagraniczne polski wykres

Artykuły na temat: zadłużenie zagraniczne polski wykres
 • Plan Morawieckiego: Polska ma zbyt niski poziom inwestycji

  "Rodzina 500+" planuje właśnie napędzać konsumpcję zwiększając zadłużenie.

 • Domknięcie przyszłorocznego budżetu pod znakiem zapytania

  Domknięcie przyszłorocznego budżetu stoi pod dużym znakiem zapytania. Inflacja i deficyt będą mieć ogromny wpływ na postrzeganie Polski przez międzynarodowe rynki finansowe.

 • Agencja ratingowa Moody's nie wystraszyła złotego

  Uspokoiła się nieco także sytuacja polityczna w Polsce - aczkolwiek nie wiadomo, czy trwale. Wczoraj w swoim raporcie agencja ratingowa Moody's oceniła m.in., że reforma sądownictwa zagraża praworządności w Polsce, a spór z Unią Europejską może odstraszać niektórych inwestorów od naszego kraju. Tymczasem, analitycy Morgan Stanley w ostatnim raporcie zalecają sprzedaż EUR/PLN z celem 4,10 - podał Bloomberg.

 • Raport o inflacji KE: Polska bez nierównowagi makroekonomicznej

  Polska jest obecnie jedną z najbardziej zrównoważonych gospodarek w Europie - wynika z opracowania NBP zawartego w opublikowanym w poniedziałek lipcowym Raporcie o inflacji.

 • Dynamiki eksportu i importu trzeci miesiąc z rzędu odnotowały wyraźną poprawę.

 • Piątkowa sesja przyniosła redukcję dzienną takich indeksów jak DAX czy CAC40, ale np. FTSE250 czy BUX finiszowały na plusie. Ogólnie jednak klimat tygodnia był po prostu spadkowy. Na giełdzie amerykańskiej obserwowano obniżki największe od lutego, zaś indeks Shanghai Composite stracił przez pięć dni 8 proc.

 • Boom na rynku nieruchomości - czy to jest bańka jak 10 lat temu?

  Mniej więcej dekadę temu boom na rynku nieruchomości rozpalał nasze społeczeństwo, podobnie jak obecnie program 500 plus. Wówczas media rozpisywały się o rekordowych ilościach zakupionych przez naszych rodaków nieruchomości, deweloperzy prześcigali się zarówno w oddawaniu kolejnych osiedli na sprzedaż, jak również w sprzedawaniu atrakcyjnych "dziur w ziemi", na których miały powstać kolejne piękne osiedla. Bankierzy natomiast udzielali atrakcyjnych kredytów w "stabilnych" frankach coraz...

 • Bank Anglii o 13:00 podejmie też decyzję nt. stóp procentowych, przy czym większość analityków ankietowanych przez Reuter's spodziewa się, że ruch w górę zostanie wykonany dopiero w sierpniu.

 • Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych dokonało kolejnej analizy spółki. Tym razem członkowie i sympatycy SII wybrali w głosowaniu Grupę PGNiG. W raporcie analitycznym można znaleźć m.in. opis profilu działalności spółki, charakterystykę otoczenia rynkowego, analizę wyników finansowych, czynniki wpływające na przyszłe wyniki finansowe oraz analizę wskaźnikową i techniczną.

 • FOR: Mieszkanie plus będzie strzałem w kolano?

  W ramach programu "Mieszkanie plus" rząd PiS wszedł w rolę inwestora finansującego budowę mieszkań. Jednak program zamiast wspierać rozwój polskiej gospodarki może go hamować: znaczna część mieszkań jest planowana w małych miejscowościach, z których Polacy wyjeżdżają, zamiast w dużych miastach, do których przyjeżdżają w poszukiwaniu pracy i wyższych zarobków.