• Informacje na temat:

  zadłużonych gmin

Artykuły na temat: zadłużonych gmin
 • Podwyżki pensji i nowe limuzyny, czyli samorządowy skok na kasę

  W dużych samorządach pensje już dochodzą do limitów, więc modne są zakupy. W małych gminach chętniej dosypują pieniędzy włodarzom.

 • "Rzeczpospolita": Ryzykowny romans gmin z parabankami

  Sytuacja gospodarcza samorządów pogarsza się z roku na rok. W minionych trzech latach ich długi wzrosły o prawie 4,3 mld zł i w końcówce ub. roku przekroczyły 72,1 mld zł, podaje "Rzeczpospolita".

 • Będzie łatwiej o mieszkanie w programie MdM

  ...mieszkaniową umowy o budowę lokalu. Ułatwienia dla zadłużonych Istotną zmianą jest usunięcie niektórych obostrzeń. Z ustawy wykreślono warunek wypłaty dofinansowania wyłącznie po zawarciu przez nabywcę(...) do kredytu. Wysokość jest zróżnicowana w zależności od tego, w jakiej gminie składasz wniosek. Państwo dopłaca maksymalnie do 50 m² (65 m² rodzinom z co najmniej trójką dzieci).

 • Najbardziej i najmniej zadłużone gminy

  Ostrowice są najbardziej zadłużoną gminą w Polsce w przeliczeniu na jednego mieszkańca, Warszawa ma najwyższy dług całkowity - wynika z danych Ministerstwa Finansów.

 • ...nowo raty i terminy płatności. Ale uwaga! Bank nie ma obowiązku podpisywać ugody. To zależy wyłącznie od dobrej woli. Co z zadłużeniem w spółdzielni mieszkaniowej, wspólnocie, gminie? Pamiętaj, że za długi w czynszu spółdzielnia (wspólnota, gmina) może np. odłączyć ciepłą wodę, przekazać informację do Krajowego Rejestru Długów, a nawet wystąpić na drogę sądową! Co możesz więc...

 • Rząd zajmie się najbardziej zadłużoną gminą w Polsce. Już wiadomo, kto będzie rozmawiał z parabankami...

  Administracja rządowa przechodzi do działania w sprawie najbardziej zadłużonej gminy w Polsce. Przygotowany jest już projekt specustawy, który ma doprowadzić do likwidacji zadłużonych po uszy Ostrowic. Plan zakłada też m.in. bezprecedensowe wejście Skarbu Państwa na drogę sądową z instytucjami, które udzielały gminie pożyczek na wysoki procent.

 • Szybkie pożyczki kuszą! Na co uważać

  ...dla wielu zadłużonych osób to jedyna szansa na zdobycie pieniędzy. Ale uwaga! Trzeba bardzo ostrożnie korzystać z tego rodzaju ofert. Po pierwsze: te pożyczki są wysoko oprocentowane, nawet 20 proc(...) konsumentów (o adresy pytaj w swojej gminie). Możesz skorzystać też z pomocy Federacji Konsumentów. Jej prawnicy dyżurują pod numerem infolinii 800-007-707 (od poniedziałku do piątku w godz. 9.00

 • Wielu seniorom brakuje pieniędzy na codzienne wydatki

  Prawie 10 proc. rodaków nie radzi sobie z terminowym spłacaniem zobowiązań, a jedną z najbardziej zadłużonych grup społecznych wciąż pozostają seniorzy. Z najnowszego badania BIG InfoMonitor wynika, że w 2018 roku wartość zaległych długów Polaków wzrosła do 74 mld zł.

 • W rejestrach długów przybywa dłużników alimentacyjnych – ich dane muszą zgłaszać gminy i może to zrobić też drugi rodzic! Ale nim dane niepłacącego na dzieci trafią do rejestru, trzeba iść do komornika i do gminy.

 • Jaki będzie trzeci rok rządów Prawa i Sprawiedliwości? Najważniejsze znaczenie polityczne będą mieć oczywiście wybory samorządowe, które rozpoczną trzyletni maraton wyborczy: rok 2019 - wybory parlamentarne, a w roku 2020 - prezydenckie. Sukces bądź klęska w pierwszym roku, czyli w wyborach do rad gmin, powiatów i województw, może być istotnym wyznacznikiem scenariusza politycznego dwóch