• Informacje na temat:

  zadośćuczynienia za śmierć osoby bliskiej

Artykuły na temat: zadośćuczynienia za śmierć osoby bliskiej
 • Jednak także rodziny ofiar wypadków sprzed 2008 r. powinny dostać rekompensatę za krzywdy i ból związane ze śmiercią bliskiej osoby. Wyjaśniamy, w jaki sposób się o to starać. Sąd Najwyższy (SN) kilkakrotnie wskazywał, że jest podstawa prawna do wypłacania zadośćuczynienia dla spraw sprzed zmianą przepisów, czyli przed 2008 r. (dokładnie art. 448 kodeksu cywilnego w związku...

 • Jest sposób na zahamowanie wzrostu składek OC

  - Taki efekt mogłaby przynieść standaryzacja wysokości zadośćuczynień. Na zmianach mogliby jednak stracić poszkodowani - ostrzega rzecznik finansowy.

 • Odszkodowania dla ofiar wypadków

  Świadczenia wypłacane ofiarom wypadków oraz ich rodzinom są coraz wyższe. Wyjaśniamy za co możemy domagać się zadośćuczynienia.

 • 5 sposobów na tańsze OC

  Od początku 2016 r. średnie stawki cen komunikacyjnego OC wzrosły o blisko 40 proc. Wszystko wskazuje na to, że podwyżki utrzymają się również w 2017 r. - wynika to z niekorzystnej kondycji finansowej sektora ubezpieczeń OC, a także wygasającej wojny cenowej pomiędzy towarzystwami ubezpieczeniowymi. Kierowcy nie mają wpływu na tendencje rynkowe, ale na wybór najtańszej polisy już tak. Co mogą zrobić, aby nie przepłacać za OC?

 • ...tylko z liczby wypłaconych odszkodowań ale również z tego, że sądy przyznają coraz wyższe zadośćuczynienia za śmierć osoby bliskiej. Bardzo często kwota takiego zadośćuczynienia wynosi ok. 100 tys. zł...

 • Ubezpieczenia: Płacimy jedną z najniższych składek w Europie

  Branża ubezpieczeniowa będzie musiała się zmierzyć z dużymi wyzwaniami regulacyjnymi - mówi prezes Polskiej Izby Ubezpieczeń Jan Grzegorz Prądzyński. Unijna dyrektywa Solvency II, która weszła w życie z początkiem roku, zaostrzyła wymogi wypłacalności dla ubezpieczycieli.

 • Ubezpieczyciele nawet 10-krotnie zaniżają kwotę roszczeń wypłacanym osobom poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych. Do Rzecznika Finansowego rocznie wpływa ok. 4 tysięcy skarg na takie praktyki. Jak skutecznie dochodzić swoich racji nawet po latach od zdarzenia, radzą eksperci z jednej z największych polskich kancelarii specjalizujących się w takich sprawach.

 • PiS ma propozycje, jak zatrzymać podwyżki OC

  Ustalenie maksymalnej stawki za OC, dopuszczalnego wzrostu jej ceny i ograniczenie wysokości wypłacanych odszkodowań - takie propozycje przygotowało Prawo i Sprawiedliwość. Mają one zatrzymać podwyżki obowiązkowego ubezpieczenia samochodu.

 • Ubezpieczenia: Wojna o zadośćuczynienia

  Sądy nakazują wypłacać średnio 100 tys. zł za śmierć bliskiej osoby w wypadku sprzed 2008 r. Ubezpieczyciele protestują - informuje "Gazeta Wyborcza".

 • Trybunał UE: Odszkodowanie za wypadek nie wyklucza zadośćuczynienia

  Firma ubezpieczeniowa musi w ramach obowiązkowego ubezpieczenia OC wypłacić również zadośćuczynienie członkom rodziny zmarłego w wypadku drogowym, jeżeli mogą się oni go domagać na podstawie przepisów krajowych - orzekł w czwartek Trybunał w Luksemburgu.