• Informacje na temat:

  zadośćuczynienie za śmierć osoby bliskiej

Artykuły na temat: zadośćuczynienie za śmierć osoby bliskiej
 • Od 3 sierpnia 2008 r. obowiązują przepisy, według których sąd może przyznać rodzinie zmarłego zadośćuczynienie za doznaną krzywdę. Na ich podstawie bliskim osób, które zginęły w wypadkach, przyznawane są bardzo wysokie odszkodowania, sięgające nawet kilkuset tys. złotych.

 • Jest sposób na zahamowanie wzrostu składek OC

  - Taki efekt mogłaby przynieść standaryzacja wysokości zadośćuczynień. Na zmianach mogliby jednak stracić poszkodowani - ostrzega rzecznik finansowy.

 • ...zadośćuczynień za śmierć bliskiej osoby wynoszą nawet 100-200 tys. zł. Roszczenia wynikające ze szkód spowodowanych przestępstwem przedawniają się po 20 latach. Do UFG zgłaszają się osoby, których(...) pokrywane są koszty naprawy, a UFG rekompensuje utracone zniżki. UFG ma obowiązek zwrócić nie tylko koszty leczenia czy rehabilitacji. Wypłaci także zadośćuczynienie za krzywdy moralne związane...

 • Ubezpieczyciele nawet 10-krotnie zaniżają kwotę roszczeń wypłacanym osobom poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych. Do Rzecznika Finansowego rocznie wpływa ok. 4 tysięcy skarg na takie praktyki. Jak skutecznie dochodzić swoich racji nawet po latach od zdarzenia, radzą eksperci z jednej z największych polskich kancelarii specjalizujących się w takich sprawach.

 • Odszkodowania dla ofiar wypadków

  ...proponuje ubezpieczyciel. Zadośćuczynienie za śmierć bliskich może wynosić nawet kilkaset tysięcy zł. W sporach z firmami ubezpieczeniowymi najczęściej pomagają tzw. kancelarie odszkodowawcze. Ich(...)W ubiegłym roku firmy ubezpieczeniowe wypłaciły odszkodowania za ok. 170 tys. szkód osobowych – czyli związanych z utratą zdrowia lub śmiercią ofiar wypadków. Poszkodowane osoby lub ich rodziny...

 • Polak i jego finanse cz. 6.: Skomplikowany świat dobrowolnych ubezpieczeń

  Ubezpieczenie to ochrona, której zadaniem jest zabezpieczenie dóbr materialnych i niematerialnych ubezpieczonego przed skutkami i konsekwencjami wystąpienia negatywnych, niepożądanych zdarzeń, najczęściej losowych.

 • Straciłeś bliską osobę w wypadku komunikacyjnym? Należy ci się wysokie zadośćuczynienie od ubezpieczyciela sprawcy wypadku

  Codziennie na polskich drogach dochodzi do wielu tragicznych w skutkach wypadków komunikacyjnych. W tak trudnych chwilach rodziny ofiar wypadków, co do zasady, nie są w stanie zadbać o swoje interesy i dochodzić od sprawcy wypadku lub od ubezpieczyciela sprawcy wypadku nie tylko naprawiania szkody (w tym zwrócenia ewentualnych kosztów leczenia oraz kosztów pogrzebu), ale przede wszystkim zadośćuczynienia za doznaną krzywdę.

 • Ubezpieczenia: Wojna o zadośćuczynienia

  Sądy nakazują wypłacać średnio 100 tys. zł za śmierć bliskiej osoby w wypadku sprzed 2008 r. Ubezpieczyciele protestują - informuje "Gazeta Wyborcza".

 • Trybunał UE: Odszkodowanie za wypadek nie wyklucza zadośćuczynienia

  Firma ubezpieczeniowa musi w ramach obowiązkowego ubezpieczenia OC wypłacić również zadośćuczynienie członkom rodziny zmarłego w wypadku drogowym, jeżeli mogą się oni go domagać na podstawie przepisów krajowych - orzekł w czwartek Trybunał w Luksemburgu.

 • Milion złotych odszkodowania z OC. Towarzystwa boją się, że została otwarta furtka do wielkich roszczeń.