• Informacje na temat:

  zagraniczne banki komercyjne

Artykuły na temat: zagraniczne banki komercyjne
 • Bankowiec zredukowany

  W ciągu ostatnich miesięcy banki na wyścigi zapowiadały masowe zwolnienia i redukcje kadr. Początek dały BPH i Citibank, za nimi dzielnie podążyła Nordea, cięcia etatów nie ominą zapewne łączących(...) ponosi jego konsekwencje. Podobnie jak pozostałe banki na europejskim rynku, musiała dostosować się do nowych regulacji, a jednocześnie położyć nacisk na zwiększanie przychodów, ograniczanie kosztów...

 • Poradnik dla zadłużonych (odc. 7): Największy bankowy przekręt, czyli dlaczego banki odmawiają restrukturyzacji?

  Dzisiejszy odcinek Poradnika pozwoli ci zrozumieć, czytelniku, dlaczego zazwyczaj tak trudno porozumieć się z bankiem w kwestii ewentualnej restrukturyzacji kredytu. Na początek przypomnijmy definicję: restrukturyzacja zobowiązania to zmiana warunków spłaty kredytu, której celem jest dostosowanie wysokości kolejnych rat, do bieżących możliwości kredytobiorcy.

 • ...w sklepach, bo towary importowane podrożeją. Trochę więcej będą nas też kosztowały zagraniczne wakacje. Co się stanie, jeśli wartość naszej waluty znów spadnie? Mimo zmian, głównie spowodowanych tym, co się...

 • Repolonizacja banków nabiera tempa. W Polsce udział kapitału zagranicznego ponaddwukrotnie wyższy niż na Zachodzie

  W polskim sektorze bankowym kapitał zagraniczny ma ok. 60 proc. udziału, w krajach zachodnich to ok. 25 proc. Wiele wskazuje na to, że i w Polsce proporcje będą się zmieniać. Wiele zachodnich banków zmaga się z problemami i wręcz rozważa sprzedaż swoich aktywów w Polsce.

 • Od nowego roku pośrednicy nieruchomości bez licencji

  Według ustawodawcy deregulacja otworzy branżę i stworzy nowe miejsca pracy. Być może spowoduje też wejście na rynek firm spoza Polski. - Nie sądzę, by firmy zagraniczne zaczęły się masowo pojawiać na(...) informacje dodatkowe, umieszczane dobrowolnie przez zainteresowanych. Będą to dane o odbytych szkoleniach, znajomości języków, specjalizacjach rynkowych - np. nieruchomości mieszkaniowe lub komercyjne...

 • Reforma rynku pieniężnego USA źródłem zagrożenia

  Jednym z potencjalnych zagrożeń w tym roku jest nadchodząca reforma rynku pieniężnego w USA. Rynek pieniężny i fundusze działające na tym rynku są wykorzystywane przede wszystkim jako wehikuły do wpłaty środków. Sytuację tę można porównać do posiadania rachunku w banku, ale w tym przypadku z rachunku tego korzystają także banki zagraniczne działające w USA w celu pozyskania dolarów. Innymi słowy

 • Nie czekaj aż cię złowią

  Rynek pracy menedżerów. Nadeszły złote czasy na łapanie menedżerskich wyzwań i okazji. No, niemal złote czasy. Koniunktura gospodarcza i otwarcie rynku pracy nie zastąpią własnej aktywności i... odrobiny szczęścia.

 • Banki: Kolejne miesiące przyniosą niepewność

  Pierwszy kwartał nie był dla wielkich amerykańskich banków bardzo dobrym okresem, ale udało im się osiągnąć wyniki lepsze od oczekiwań analityków i podbić kursy akcji. Kolejne miesiące przyniosą jednak zarówno niepewność w kwestii liczby podwyżek stóp procentowych, które wprowadzi Fed, oraz ich terminu, jak i możliwość dalszego umacniania się dolara.

 • KNF: Banki zapłaciły dotąd ponad miliard podatku bankowego

  Przez pierwsze cztery miesiące obowiązywania podatku od niektórych instytucji finansowych (tzw. podatku bankowego) banki komercyjne zapłaciły 1 mld 173,1 mln zł podatku z tego tytułu - poinformowała we wtorek Komisja Nadzoru Finansowego.

 • BGK: Banki wypłaciły 6,6 mln zł dla najgorzej sytuowanych kredytobiorców

  Banki wypłaciły dotąd kredytobiorcom hipotecznym w najtrudniejszej sytuacji finansowej 6,6 mln zł i zarejestrowały w sumie 293 umowy - poinformował Bank Gospodarstwa Krajowego.