• Informacje na temat:

  zagraniczne fundusze inwestycyjne

Artykuły na temat: zagraniczne fundusze inwestycyjne
 • ​Abramowicz: Pokażemy projekt, który istotnie podniesie zarobki Polaków

  ..., które w Polsce nie płacą latami podatku, głównie zagraniczne, ale także krajowe (...). My proponujemy prosty, powszechny, uczciwy podatek - jeden dla wszystkich - powiedział. W przypadku osób...

 • To może być rok funduszy inwestycyjnych

  Po kilku latach marazmu przed rynkiem funduszy inwestycyjnych zaczynają rysować się ciekawe perspektywy. Światowa gospodarka rozwija się szybciej, co dobrze wróży funduszom akcji. Ryzyko wzrostu inflacji szkodzi obligacjom, ale wcale nie są one na straconej pozycji.

 • Myślisz o długoterminowym i systematycznym oszczędzaniu dla swojej pociechy? Sprawdź, na co uważać i co można zyskać

 • Aktywa funduszy inwestycyjnych w styczniu 2018

  Dobre rozpoczęcie roku na światowych giełdach przyczyniło się do wzrostu aktywów krajowych funduszy inwestycyjnych. Na koniec stycznia zgromadzone w nich było w sumie 283,6 mld zł - o przeszło +21,5 mld zł (+8,2%) więcej niż przed rokiem i ponad +4,6 mld zł więcej niż przed miesiącem (+1,7%).

 • Centra usług wspólnych atrakcyjniejszym miejscem pracy niż banki

  81 proc. pracowników centrów usług wspólnych wiąże swoją dalszą karierę zawodową z tą branżą. 78 proc. jest zadowolonych i poleciłoby innym osobom pracę w sektorze SSC - wynika z najnowszych danych stowarzyszenia ABSL. Pracownicy centrów usług wspólnych mogą liczyć na wiele benefitów i szybką ścieżkę rozwoju kariery. Wymagane są jednak kompetencje miękkie, znajomość języków obcych i otwartość na wiedzę.

 • Wyniki funduszy inwestycyjnych - Azja bez konkurencji

  Posiadacze jednostek uczestnictwa i certyfikatów funduszy inwestycyjnych generalnie mają na koniec lipca powody do zadowolenia. W lipcu indeks MSCI AC World ilustrujący bieżącą kondycję światowych rynków akcji wzrósł aż o +2,7%. Szczególnie zadowoleni mogą być uczestnicy funduszy inwestujących na rynkach wschodzących, w tym polskim. Indeks WIG wzrósł o +2,6%, co było wynikiem nie tylko poprawy nastrojów inwestorów względem emerging markets, ale również solidnymi danymi napływającymi z...

 • Polskie miasta centrami usług biznesowych

  ...w najbliższych latach grono zatrudnionych w outsourcingu będzie się powiększać o 15-20 tysięcy osób rocznie. Wpływ na to będzie mieć m.in. dążenie do obniżania kosztów przez zagraniczne banki i fundusze(...) zagraniczne korporacje wzięły na celownik kolejne polskie miasta, jak właśnie Łódź. Fakt, że centra usług biznesowych powstają również w mniejszych ośrodkach, jest niezwykle korzystny dla polskiej gospodarki...

 • Fundusze: Skłonność Polaków do ryzyka na tle Europy jest niska

  Jeśli przyjrzeć się, w jakich funduszach inwestycyjnych Europejczycy najchętniej trzymają swoje oszczędności, to wyraźnie można dostrzec, że Polacy zdecydowanie bardziej cenią sobie bezpieczeństwo.

 • ...sprawiające, że do Polski przybędą firmy obsługujące fundusze inwestycyjne.

 • Aktywa funduszy inwestycyjnych w sierpniu

  W sierpniu aktywa krajowych funduszy inwestycyjnych istotnie wzrosły do 274,9 mld zł (+1%). To zasługa przede wszystkim funduszy detalicznych, do których - według szacunków Analiz Online - wpłacono blisko +2 mld zł netto. Indeks WIG notuje historyczne szczyty, a za hossą stoją inwestorzy instytucjonalni, a drobnych inwestorów na GPW nie ma.