• Informacje na temat:

  zagraniczne fundusze inwestycyjne w polsce

Artykuły na temat: zagraniczne fundusze inwestycyjne w polsce
 • Polska drugą Doliną Krzemową?

  ...przyziemnych, takich jak przyjazny klimat, a kończąc na korzystnych warunkach dla rozwoju biznesu. Firmy, uczelnie i fundusze inwestycyjne tworzą swoisty ekosystem, przyciągający do Kalifornii zdolnych ludzi z całego świata. Coraz więcej koncernów, które swoje pierwsze kroki stawiały za oceanem, otwiera swoje przedstawicielstwa w Polsce. Tworzą oddziały i laboratoria badawcze, zaszczepiając nad...

 • To może być rok funduszy inwestycyjnych

  Po kilku latach marazmu przed rynkiem funduszy inwestycyjnych zaczynają rysować się ciekawe perspektywy. Światowa gospodarka rozwija się szybciej, co dobrze wróży funduszom akcji. Ryzyko wzrostu inflacji szkodzi obligacjom, ale wcale nie są one na straconej pozycji.

 • Polska placa jest chora?

  Płaca minimalna w Polsce jest jedną z najniższych w Europie. Za nami jest tylko Bułgaria i Litwa. Co więcej, prawie 44 proc. Polaków zarabiało poniżej 75 proc. przeciętnego wynagrodzenia brutto.

 • Fundusze: Skłonność Polaków do ryzyka na tle Europy jest niska

  Jeśli przyjrzeć się, w jakich funduszach inwestycyjnych Europejczycy najchętniej trzymają swoje oszczędności, to wyraźnie można dostrzec, że Polacy zdecydowanie bardziej cenią sobie bezpieczeństwo.

 • ...wodę zagranicznego rynku pracy, to może kiedyś skoczą na głęboką wodę i wrócą do Polski. Być może nawet powtórzą w Polsce zagraniczne rozwiązania, które zainspirowały ich na emigracji. Jestem przekonany(...)Dorota Sierakowska: Czy gdyby obecnie kończył Pan studia w Polsce, to czy rozważałby Pan emigrację i pracę na Zachodzie? Tomasz Misiak : Ciężko powiedzieć. Mam w sobie gen przedsiębiorcy. Bardzo...

 • Aktywa funduszy inwestycyjnych w sierpniu

  W sierpniu aktywa krajowych funduszy inwestycyjnych istotnie wzrosły do 274,9 mld zł (+1%). To zasługa przede wszystkim funduszy detalicznych, do których - według szacunków Analiz Online - wpłacono blisko +2 mld zł netto. Indeks WIG notuje historyczne szczyty, a za hossą stoją inwestorzy instytucjonalni, a drobnych inwestorów na GPW nie ma.

 • Pomorskie liczy na pięć tysięcy nowych miejsc pracy

  ..."Analizy atrakcyjności inwestycyjnej województwa pomorskiego" przeprowadzonej przez PricewaterhouseCoopers Polska (PwC) i Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową, na zlecenie ARP. Dyrektor PwC Adam...

 • Miliardy na szklane domy

  Zagraniczne fundusze inwestycyjne w 2015 r. wydały na biurowce, centra handlowe i magazyny nad Wisłą ponad 4 mld euro i kupują dalej. Problemem polskiego rynku nie jest brak chętnych, lecz zbyt mała liczba atrakcyjnych nieruchomości na sprzedaż.

 • Ile odkładają Polacy?

  Pracując na Wyspach można odłożyć na mieszkanie w Polsce pod warunkiem, że spędzi się tam kilka dobrych lat. Najlepszym przykładem jest Tomek, który przez cztery lata zaoszczędził ponad 200 tys. złotych. Jego mniej zdeterminowani koledzy przywieźli do Polski dużo mniejsze kwoty.

 • Polska ma szansę być liderem w Europie Środkowo-Wschodniej

  Na polskim rynku pojawia się coraz więcej inkubatorów i akceleratorów przedsiębiorczości, powstają i wchodzą do Polski coraz to nowe fundusze kapitału zalążkowego czy venture capital.