• Informacje na temat:

  zagraniczni turyści w polsce

Artykuły na temat: zagraniczni turyści w polsce
 • Branża eventowa ważna dla polskiej gospodarki

  Zdaniem ekspertów branża eventowa przede wszystkim powinna działać razem. Dopóki nie będziemy promowali i przekazywali wspólnej wiadomości, dopóty klienci zagraniczni będą wybierali inne destynacje - oceniają eksperci. - Branża eventowa w Polsce ma się dobrze. 2018 rok to rok kolejnych wyzwań. Musimy się odnaleźć na mapie europejskich rozwiązań, przede wszystkim globalnych wyzwań...

 • Coraz więcej obcokrajowców kupuje w Polsce mieszkania. Nad Bałtykiem nawet 40 proc. apartamentów kupują zagraniczni turyści

  Turyści z Europy Zachodniej i Ukraińcy coraz częściej inwestują w nieruchomości w Polsce. W 2016 roku sprzedaż mieszkań obcokrajowcom sięgnęła 6,4 tys. Nad Bałtykiem nawet 40 proc. apartamentów kupują zagraniczni turyści.

 • Wyjazdy zagraniczne stały się ostatnio bardziej atrakcyjne niż wczasy w Polsce. Przy dobrej ofercie last minute koszty są tylko nieznacznie większe, a pogoda i atrakcje gwarantowane. Ale, jak przekonało się wielu polskich turystów w zeszłym roku, nie ma gwarancji, że bez problemu dotrzemy na miejsce i wrócimy z wycieczki – gdy biuro podróży splajtuje.

 • Turyści z Azji coraz bardziej zainteresowani Polską

  Od kilku lat obserwowany jest stały wzrost zainteresowania Polską turystów z Chin, Indii i Japonii - wskazuje Polska Organizacja Turystyczna. W zeszłym roku z polskiej bazy noclegowej skorzystało blisko 120 tys. turystów z tych trzech państw, najwięcej z Japonii i Chin.

 • Biura podróży wysyłają studentów za granicę

  ..., obsługując pasażerów popularnych kierunków, można więc zarobić do 3 tys. zł. Praca w tej branży nie należy jednak do lekkich, szczególnie że turyści bywają konfliktowi. Do tego animator ma zaledwie...

 • Niemieccy turyści coraz chętniej spędzają urlop w Polsce

  Na międzynarodowych targach turystycznych ITB w Berlinie Polska zabiega o klientów z Niemiec. Ich liczba w ubiegłym roku po raz kolejny wzrosła. Coraz popularniejsza staje się turystyka medyczna.

 • Nie wróciłeś z zagranicy? Poproś o dłuższy urlop

  ...bowiem podstawy prawnej do takiego żądania - powiedziała Gładoch. Polscy turyści nie mogą wrócić głównie z Egiptu i Tunezji Z powodu zamknięcia przestrzeni powietrznej nad Polską zagraniczne wczasy(...) mogli pozostać turyści, którzy wyjechali indywidualnie i teraz nie mogą wrócić, np. z USA. Wiceprezes PIT wyjaśnił, że osobom, które nie mogą wrócić do kraju, biura turystyczne przedłużają pobyty...

 • Prawie 5,5 mld złotych wydali turyści w Krakowie w 2016 roku - wynika z badań przeprowadzonych przez Urząd Miasta Krakowa. W środę dane przedstawiono dziennikarzom.

 • Z powodu kryzysu zmniejsza się liczba Polaków w Grecji

  ...turyści wydają w Grecji mniej niż w poprzednich latach. Potwierdzają to dane statystyczne. Wszystko wskazuje na to, że ten rok będzie kolejnym rekordowym pod względem liczy osób, które odwiedzą(...) hotelarzy, którzy próbują przyciągnąć klientów. Turyści wydają też mniej pieniędzy.

 • Coraz więcej cudzoziemców wybiera wakacje w Polsce

  90 tys. więcej osób przyjechało w tym roku na wakacje do Polski. Urlop nad Wisłą spędziło prawie 1,5 miliona turystów zagranicznych. Najmocniej zyskujemy w oczach Niemców, Amerykanów, Ukraińców i Włochów. W ostatnim sezonie mniej przyjechało natomiast do Polski Białorusinów, Rosjan i Norwegów - wynika z danych zebranych przez Lion's Bank.