• Informacje na temat:

  zagrożenia gospodarcze w polsce

Artykuły na temat: zagrożenia gospodarcze w polsce
 • Odpływ imigrantów z Ukrainy na Zachód realnym zagrożeniem dla polskiej gospodarki

  Polska stoi przed realnym problemem związanym z ryzykiem znaczącego spowolnienia gospodarczego, który może wywołać odpływ ponad pół miliona pracowników z Ukrainy na Zachód Europy. Zdaniem ekspertów Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, uniknięcie takiego scenariusza będzie możliwe dzięki stworzeniu spójnej polityki migracyjnej, ukierunkowanej w dużej części na mądrą absorpcję imigrantów...

 • Balcerowicz: Trzy zagrożenia dla Polski. Czeka nas poważny kryzys?

  Jak wynika z raportu Forum Obywatelskiego Rozwoju, starzejące się społeczeństwo i coraz mniej rąk do pracy, niska stopa inwestycji oraz słaby poziom ogólnej efektywności to największe problemy, z jakimi boryka się polska gospodarka. Warunkiem pozytywnego scenariusza rozwoju gospodarczego są zmiany w polityce oraz przeprowadzenie gruntownych reform gospodarczych. W przeciwnym razie ponownie

 • Krajowa Izba Gospodarcza krytycznie o zapisach dyrektywy tytoniowej UE

  Wejście w życie unijnej dyrektywy tytoniowej doprowadzi do rozwoju szarej strefy i likwidacji tysięcy miejsc pracy w Polsce - przekonywali przedstawiciele branży i eksperci na konferencji Krajowej Izby Gospodarczej.

 • Niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung" ocenił w sobotę relacje gospodarcze Polski z Niemcami jako "stabilne jak nigdy przedtem", jednak zdaniem gazety "konfrontacyjny kurs" polskiego rządu wobec Brukseli i niektórych krajów UE jest niebezpieczny.

 • Czy Ukraińcy czują się w Polsce jak w domu?

  Wyniki III edycji badania nastrojów imigrantów, przeprowadzonego na zlecenie OTTO Work Force Polska pokazują, że zwiększyło się zadowolenie Ukraińców zatrudnionych w Polsce. Jak pokazują badania, aż 81 proc. ankietowanych deklaruje, że jest zadowolona z pracy.

 • P. Kuczyński: Polska może być bardziej podatna na zagrożenia gospodarcze i polityczne

  Zapowiedź osobnego budżetu dla strefy euro, choć na razie mało konkretna, może być pierwszym krokiem do tworzenia Europy dwóch prędkości - ocenia Piotr Kuczyński, główny analityk Domu Inwestycyjnego Xelion. Natomiast kraje spoza Eurolandu, w tym Polska, będą bardziej podatne na globalne zagrożenia. Dlatego wiele z nich będzie za wszelką cenę dążyć do przyjęcia wspólnej waluty. W Polsce - zdaniem

 • Polska: Aktywność zawodowa osób 55+ jedna z najniższych w OECD

  Polska nadal zajmuje 30. miejsce spośród 35 krajów Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju. Aktywność zawodowa osób 55+ w naszym kraju, jest jedną z najniższych w OECD. Wyższa stopa zatrudniania w tej grupie oznaczałaby wzrost PKB nawet o 66 mld dol. Najlepsze miejsce w rankingu - niezmienne mają Islandia, Nowa Zelandia i Izrael.

 • Premier: Wzrost gospodarczy w Polsce jest solidny, zagrożeniem mogą być zawirowania za granicą

  Wzrost gospodarczy w Polsce jest solidny, dobry i zrównoważony - podkreślił premier Mateusz Morawiecki. Ocenił jednocześnie, że zagrożeniem dla polskiej gospodarki mogą być "zawirowania za granicą", które - jak zaznaczył - są niezależne od nas.

 • Bez pracowników z zagranicy polska gospodarka może mieć kłopoty

  ...sympozjum "Konsekwencje ruchu bezwizowego dla polskiej gospodarki, rynku pracy i turystyki" w Krajowej Izbie Gospodarczej zorganizowanym przez Polsko - Ukraińską Izbę Gospodarczą. (IAR(...) z pozwoleniem na pracę. - Ukraińcy nie mają dostępu do zachodniego rynku pracy bez żadnych ograniczeń. Te warunki w niektórych krajach strefy Schengen są bardziej restrykcyjne niż u nas w Polsce...

 • Cezary Mech: Morawiecki powinien uważać na zagrożenia

  Powołanie Mateusza Morawieckiego na premiera może oznaczać zmniejszenie konfliktów, ale niesie też za sobą pewne zagrożenia - uważa były wiceminister finansów Cezary Mech.