• Informacje na temat:

  zagrożenia gospodarcze w polsce

Artykuły na temat: zagrożenia gospodarcze w polsce
 • Krajowa Izba Gospodarcza krytycznie o zapisach dyrektywy tytoniowej UE

  Wejście w życie unijnej dyrektywy tytoniowej doprowadzi do rozwoju szarej strefy i likwidacji tysięcy miejsc pracy w Polsce - przekonywali przedstawiciele branży i eksperci na konferencji Krajowej Izby Gospodarczej.

 • Balcerowicz: Trzy zagrożenia dla Polski. Czeka nas poważny kryzys?

  Jak wynika z raportu Forum Obywatelskiego Rozwoju, starzejące się społeczeństwo i coraz mniej rąk do pracy, niska stopa inwestycji oraz słaby poziom ogólnej efektywności to największe problemy, z jakimi boryka się polska gospodarka. Warunkiem pozytywnego scenariusza rozwoju gospodarczego są zmiany w polityce oraz przeprowadzenie gruntownych reform gospodarczych. W przeciwnym razie ponownie

 • Bez pracowników z zagranicy polska gospodarka może mieć kłopoty

  ...sympozjum "Konsekwencje ruchu bezwizowego dla polskiej gospodarki, rynku pracy i turystyki" w Krajowej Izbie Gospodarczej zorganizowanym przez Polsko - Ukraińską Izbę Gospodarczą. (IAR(...) z pozwoleniem na pracę. - Ukraińcy nie mają dostępu do zachodniego rynku pracy bez żadnych ograniczeń. Te warunki w niektórych krajach strefy Schengen są bardziej restrykcyjne niż u nas w Polsce...

 • Niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung" ocenił w sobotę relacje gospodarcze Polski z Niemcami jako "stabilne jak nigdy przedtem", jednak zdaniem gazety "konfrontacyjny kurs" polskiego rządu wobec Brukseli i niektórych krajów UE jest niebezpieczny.

 • Elektromobilność zabierze 600 tys. etatów w Niemczech i Polsce

  ...? Pesymistyczna perspektywa utraty grubo ponad pół miliona etatów u naszego największego partnera gospodarczego nie mogłaby się nie odbić na polskim przemyśle motoryzacyjnym. Już taka groźba wzbudza obawy w wielu polskich fabrykach należących do Niemców, i nie tylko, z szeroko rozumianego sektora automotive, które rozlokowane są w strefach ekonomicznych w całej Polsce. Wśród głównych zakładów...

 • Cezary Mech: Morawiecki powinien uważać na zagrożenia

  Powołanie Mateusza Morawieckiego na premiera może oznaczać zmniejszenie konfliktów, ale niesie też za sobą pewne zagrożenia - uważa były wiceminister finansów Cezary Mech.

 • ​Polski pracownik kontra robot. Czy powinniśmy się bać automatyzacji pracy?

  ...perswazji, negocjacji czy wrażliwości społecznej. Ekonomiści WISE sporządzili własny model ekonometryczny, na podstawie którego oszacowali, które zawody w Polsce są najbardziej podatne na automatyzację(...) wiedzę i kompetencje - mówi Jacek Witkowski. Polska wśród najbardziej zagrożonych krajów Ekonomiści WISE udowodnili, że istnieje duża zależność między stopniem rozwoju gospodarczego danego państwa...

 • Polska gospodarka rozwija się dobrze, lecz są zagrożenia - raport MFW

  Udostępniony we wtorek raport Międzynarodowego Funduszu Walutowego głosi, że polska gospodarka przechodzi okres silnego wzrostu, lecz pewne czynniki zewnętrzne, polityki oraz osłabienie instytucji mogą nieść zagrożenia - informuje MFW w komunikacie prasowym.

 • Przywileje wybranych grup zawodowych w Polsce

  Górnicy, nauczyciele, kolejarze, policjanci, żołnierze – lista zawodów uprzywilejowanych w Polsce jest długa. Ustawodawca zapewnił im szereg dodatkowych praw – od wcześniejszych emerytur, poprzez dodatkowe pensje, krótszy wymiar pracy czy dodatkowe urlopy.

 • Raport: Ewentualny kryzys w Europie bezpośrednio uderzyłby w Polskę poprzez eksport

  Potencjalny kryzys w Europie bezpośrednio uderzyłby w Polskę poprzez eksport i inwestycje zagraniczne - wynika z raportu Deloitte i DNB. Na ewentualnych zawirowaniach gospodarczych w Niemczech, Włoszech i we Francji ucierpiałby polski sektor motoryzacyjny.