• Informacje na temat:

  zagrożenia terrorystyczne na świecie

Artykuły na temat: zagrożenia terrorystyczne na świecie
 • Ekspert z PIO: Rola seniorów w ochronie będzie rosnąć

  Osoby starsze są bardzo potrzebne w firmach ochroniarskich i to nie tylko w Polsce, gdzie brakuje tysięcy pracowników. W każdym strzeżonym obiekcie na świecie powinien być przynajmniej jeden emeryt policyjny lub wojskowy, który ma wieloletnie doświadczenie w rozwiązywaniu konfliktów oraz budzi powszechne zaufanie.

 • Australijskie Melbourne najprzyjaźniejszym miastem na świecie. Warszawa na 65. miejscu

  Warszawa uplasowała się na 65. miejscu w rankingu najbardziej przyjaznych miast do życia na świecie, opublikowanym przez ośrodek analityczny Economist Intelligence Unit. Na czele zestawienia znalazło się australijskie Melbourne.

 • Bezrobocie na świecie wśród osób młodych i dojrzałych osiągnęło dramatyczne rozmiary i wymaga poczucia sprawiedliwości, a także odpowiedzialności - powiedział papież Franciszek podczas spotkania w sobotę z watykańską fundacją Centesimus Annus - Pro Pontefice.

 • Francuska ekonomia ucierpi na zamachach

  Konsekwencje ekonomiczne zamachów w Paryżu będą większe niż początkowo zakładano. Premier Manuel Valls zapowiedział, że Paryż chce zwiększyć wydatki na policję i służby wywiadowcze do najwyższego poziomu w historii.

 • Nieznaczny wzrost cen ubezpieczeń turystycznych. O co warto zadbać?

  Ceny ubezpieczeń turystycznych poszły nieznacznie w górę. W porównaniu z ubiegłym rokiem polisy wakacyjne podrożały o kilka procent, głównie za sprawą rosnącego na świecie zagrożenia terrorystycznego - tak wynika z porównania średnich cen ubezpieczeń turystycznych.

 • Tak wygląda cyberwojna

  Postępowi cywilizacji przez wieki towarzyszyły przeróżne zagrożenia. Rozkwit internetu i rodząca się epoka cyfrowa, choć dały nam udogodnienia, bez których trudno sobie wyobrazić każdy następny dzień, to jednak również mają swoje ciemne strony.

 • MFW podniósł prognozę wzrostu PKB w Polsce w '17 do 3,8 proc. z 3,4 proc.

  Międzynarodowy Fundusz Walutowy prognozuje, że wzrost PKB Polski w 2017 r. wyniesie 3,8 proc., a w 2018 r. 3,3 proc. - wynika z październikowej edycji World Economic Outlook.

 • Saxo Bank: Największe zyski na surowcach i rynkach wschodzących

  W miarę, jak zbliżamy się do końca roku i zastanawiamy się, co nas dalej czeka, można uznać, że ten rok będzie postrzegany jako rok szczególnej niepewności i niestabilności politycznej.

 • Egipt ponownie staje się ulubionym kierunkiem turystycznym Polaków. Zainteresowanie wyjazdami wzrosło w ciągu roku niemal dwukrotnie

  Polscy turyści wracają do Egiptu. Jeszcze kilka lat temu co roku wyjeżdżało tam 600 tys. osób. Zawirowania polityczne spowodowały, że liczba chętnych na wakacje w tym regionie spadła. Jak pokazują jednak tegoroczne dane biur podróży, Egipt wraca do łask. Dynamika wzrostu sprzedaży wycieczek do tego kraju przekracza 90 proc. względem 2016 roku. Jak przekonują przedstawiciele władz Egiptu, kurorty turystyczne są bezpieczne, dodatkowo wdrażany jest też system ochrony lotnisk.