• Informacje na temat:

  zajęcia w przedszkolach

Artykuły na temat: zajęcia w przedszkolach
 • Niedawno straciłam pracę. Utrzymuję się z jednego zlecenia, ale ono również niedługo mi się skończy. Co robić? Mam na utrzymaniu córeczkę, która od września powinna pójść do przedszkola. Za co ja to wszystko opłacę? Magdalena z Piekar Śląskich.

 • W dzisiejszym, dynamicznie zmieniającym się świecie, edukacja w zakresie przedsiębiorczości czy programowania staje się już koniecznością. Zrozumiano to już na Zachodzie, gdzie tego rodzaju lekcje prowadzone są nawet w przedszkolach. Jak ułatwić młodemu pokoleniu start w dorosłe życie?

 • ...– oznajmiła urzędniczka. – W tym roku samorządy muszą zorganizować miejsca w przedszkolach lub w oddziałach przedszkolnych w szkole już dla czterolatków. Nie mogą odmówić rodzicom i tłumaczyć się brakiem miejsc...

 • Przedszkole za złotówkę bez dodatkowych zajęć

  Rodziców i samorządy, zamiast ułatwień, czekają kolejne problemy. Dzieci stracą możliwość poszerzenia swojej wiedzy i umiejętności, a gminom zabraknie pieniędzy.

 • Szkoły i przedszkola szukają nauczycieli

  ...czwartej ofercie pracodawcy zaznaczają, że poszukują pedagogów skłonnych prowadzić zajęcia nawet z dwóch przedmiotów. Z początkiem września samorządy podniosą nauczycielom nie tylko płacę zasadniczą...

 • Opłaty: Gminy będą naliczyć odsetki za przedszkole

  Za nieterminowe opłaty za wychowanie przedszkolne i wyżywienie dziecka w przedszkolu gmina powinna naliczać odsetki za zwłokę jak od zaległości podatkowych - uważa Regionalna Izba Obrachunkowa w Opolu.

 • ​Sejm zajmie się uelastycznianiem czasu pracy

  Ułatwienie elastycznego gospodarowania czasem pracy to główny cel projektów ustaw, którymi ma zająć się Sejm na rozpoczynającym się dziś posiedzeniu. Projekt rządowy przewiduje wydłużenie do 12 miesięcy okresu rozliczeniowego oraz wprowadzenie ruchomego czasu pracy.

 • Rząd zajmie się projektem podwyższającym kwotę wolną w PIT do 8 tys. zł

  Dzisiaj rząd zajmie się projektem m.in. podwyższającym kwotę wolną od podatku do 8 tys. zł z obecnych 6,6 tys. - przewiduje porządek obrad posiedzenia rady ministrów. Zaproponowano też wprowadzenie szeregu rozwiązań, których celem jest uszczelnienie CIT.

 • Nauczyciel dostanie 440 zł brutto za wyróżniającą pracę

  Nauczyciele pracujący w prywatnych szkołach i przedszkolach będą musieli być zatrudniani na podstawie umowy o pracę. Kolejny dodatek zyskają najstarsi pedagodzy.

 • Darmowe przedszkola i dowozy dzieci do przedszkoli; dopłaty do wody, ścieków i śmieci oraz zwolnienia z niektórych podatków. Również kryty basen, korty tenisowe i lokalna sieć gminnego transportu - to niektóre z udogodnień, jakie mają do dyspozycji mieszkańcy gminy Rudna, nieopodal Lubina. - Bogactwo regionu zawdzięczamy położeniu. Leżymy w sercu Zagłębia Miedziowego. To dar , który dała nam natura - podkreśla Władysław Bigus, wójt gminy Rudna.