• Informacje na temat:

  zakaz handlu w niedziele

Artykuły na temat: zakaz handlu w niedziele
 • Zakaz handlu w niedziele: Skontrolowano prawie 10 tys. sklepów

  ...​Od dnia wejścia w życie przepisów o ograniczeniu handlu w niedziele i święta inspektorzy skontrolowali ponad 9,9 tys. sklepów, które działały w dni objęte zakazem. Stwierdzili, że 8,5 proc. było otwartych wbrew prawu - podał w piątek Główny Inspektor Pracy.

 • Zakaz handlu w niedziele ma usasadnienie

  Ograniczenie handlu w niedziele może pogłębić więzi rodzinne. Jednak zakaz handlu wcale nie musi się jednak okazać budulcem więzi rodzinnych - wszystko zależy od danej rodziny i jej przyzwyczajeń - przekonuje dr Iwona Tyrna-Łojek, socjolog z Wyższej Szkoły Bankowej. Zakaz handlu w dwie niedziele w miesiącu wydaje się właściwym kompromisem - twierdzi Jarosław Kaczyński,

 • Zakaz handlu w niedzielę obejmie pracowników sklepów internetowych

  Na dzisiejszej konferencji „Zmiany w polskim handlu” podpisany zostanie list intencyjny w sprawie obywatelskiej inicjatywy dotyczącej wprowadzenia zakazu pracy w handlu w niedzielę. Współorganizatorami konferencji, która odbędzie się w Sejmie, jest Sekcja Krajowa Pracowników Handlu NSZZ „Solidarność” oraz parlamentarny zespół na rzecz wspierania przedsiębiorczości i patriotyzmu ekonomicznego.

 • Zamieszanie wokół zakazu handlu w niedziele

  Projekt ustawy wprowadzającej zakaz handlu w niedziele został przygotowany przez NSZZ "Solidarność" z tak wieloma błędami, że nadal trwa spór między politykami i związkowcami, w ile niedziel będzie obowiązywał zakaz i w jakim stopniu dotknie na przykład stacje benzynowe.

 • Zakaz handlu w niedziele: 30 tysięcy osób może stracić pracę

  ...46 proc. Polaków popiera zakaz handlu w niedziele. Nowa regulacja może jednak znacząco wpłynąć na rynek pracy. Czy w supermarketach szykują się zwolnienia 30 tys. osób?

 • Skutki pierwszej niedzieli z zakazem handlu

  Na zakazie handlu w niedziele miały najwięcej zyskać małe sklepiki. Tak się jednak nie stało, bo wielkie sieci handlowe przygotowały niespodzianki dla klientów.

 • Przez zakaz handlu w niedziele niektórzy stracą wolne święta

  Od marca br. handel w niedzielę będzie stopniowo ograniczany. Zgodnie z ustawą, którą 30 stycznia br. podpisał prezydent Andrzej Duda, począwszy od 11 marca, tylko dwie niedziele w miesiącu będą pracujące. Od początku 2019 roku w handlu będzie można pracować tylko w jedną niedzielę w miesiącu, zaś od 1 stycznia 2020 roku zakaz sprzedaży będzie obowiązywał we wszystkie niedziele z wyjątkiem...

 • Europa rezygnuje z zakazu handlu w niedziele. A Polska?

  Poddając analizie 30 krajów Europy, można zaobserwować trend liberalizacji prawa dotyczącego zakazu handlu w niedziele. Najnowsi członkowie Unii Europejskiej zwykle nie nakładali w przeszłości ograniczeń. Dojrzałe europejskie gospodarki sięgały po tego rodzaju zakaz wcześniej, jednak z czasem rozluźniają go, zezwalając na większą swobodę w handlu.

 • Kto może stracić pracę przez zakaz handlu w niedziele?

  ...​W przypadku zakazu handlu w niedziele sprzedaż artykułów pierwszej potrzeby, np. spożywczych, przeniesie się na piątek i sobotę. Nie będzie tak w przypadku pozostałych produktów, w związku z tym sprzedaż się zmniejszy. Jeżeli zamkniemy galerie handlowe w niedziele, to pracę stracą również osoby zatrudnione w restauracjach, przy sprzątaniu, w ochronie mienia, w transporcie. W skali kraju może to...

 • Zakaz handlu w niedziele obciążeniem dla polskiej gospodarki

  Prezydent podpisał ustawę ograniczającą handel w niedziele. Zakaz handlu będzie obciążeniem dla gospodarki, bo Polska ma za mało kapitału.