• Informacje na temat:

  zakaz palenia

Artykuły na temat: zakaz palenia
 • Kiedy zwróciłam pewnej kobiecie uwagę, że jest zakaz palenia na przystanku, usłyszałam, że nie mam racji, bo na powietrzu wolno. Czy rzeczywiście? Katarzyna z woj. mazowieckiego.

 • Zakaz sprzedaży papierosów w Turkmenistanie

  Wcześniej Bhutan, teraz Turkmenistan wprowadziły całkowity zakaz sprzedaży papierosów. Walka z nikotynowym nałogiem zaczyna się w Azji.

 • Czy to, że niedawno weszła w życie tzw. ustawa antysmogowa oznacza, że władze samorządowe mogą zakazać nam palenia węglem? To oznaczałoby dla nas wydatki, na które nas nie stać. Michał z Tczewa.

 • ME za zakazem palenia węglem złej jakości

  Resort energii przychylił się do uwag organizacji ekologicznych, by wprowadzić ustawowy zakaz palenia w domowych piecach węglem złej jakości. "To krok w dobrym kierunku" - mówią ekolodzy.

 • Zakaz palenia e-papierosów w miejscach publicznych

  Amatorzy elektronicznych papierosów nie puszczą już dymku na przystankach, w kawiarniach czy w biurze. Gdy nie dostosują się do zakazu, zapłacą mandat i to niemały - 500 zł! Te zmiany są wymuszone przez unijne przepisy, które wchodzą w życie 20 maja 2016. Zabraniają też sprzedaży papierosów elektronicznych i płynów z nikotyną młodzieży do 18. roku życia.

 • Rzucisz palenie - dostaniesz od pracodawcy bonus

  Nawet do 40 minut dziennie poświęca swojemu nałogowi palący pracownik, rocznie "puszczając z dymem" 22 dni płatnego urlopu, a jeden na czterech uzależnionych rujnuje swoje zdrowie i skraca życie o 20 lat. Dlatego coraz więcej firm decyduje się na walkę z tym nałogiem i motywuje pracowników do rzucenia palenia.

 • Palenie śmieci a przepisy

  ..., niektórzy, chcąc zaoszczędzić, ogrzewają w ten sposób domy lub gospodarstwa, narażając się nie tylko na nieprzyjemności ze strony sąsiadów, ale również na dotkliwe sankcje. Obowiązuje bezwzględny zakaz palenia np. plastikowych butelek, opakowań po farbach i gumy, w tym opon. Poza materiałami przeznaczonymi na opał, można do tego celu wykorzystać papier, tekturę i drewno, odpady kory i korka...

 • Koniec z publicznym e-paleniem. Sprawdź najważniejsze zmiany

  Niedawno wprowadzono zakaz palenia elektronicznych papierosów przez nieletnich, podobnie jak ich sprzedaży. Czy obecnie straż miejska dostała większe uprawnienia do kontrolowania młodzieży, np. w galeriach handlowych? Jakie jeszcze ważne zmiany wprowadziła nowelizacja przepisów?

 • Twoi sąsiedzi palą papierosy na balkonie, a Tobie to przeszkadza? Spróbuj się z nimi dogadać. Przepisy ustawy zakazującej palenia w miejscach publicznych...

 • Całkowity zakaz reklamy wyrobów tytoniowych jest zasadny - resort zdrowia

  - Zakaz reklamy i promocji - zarówno zwykłych papierosów, jak i papierosów elektronicznych - jest w pełni zasadny - uważa kierownictwo Ministerstwa Zdrowia. Prace nad wdrożeniem nowej dyrektywy tytoniowej są zaawansowane - poinformował w środę wiceminister Jarosław Pinkas.