• Informacje na temat:

  zakaz palenia papierosów

Artykuły na temat: zakaz palenia papierosów
 • Zakaz palenia e-papierosów w miejscach publicznych

  Amatorzy elektronicznych papierosów nie puszczą już dymku na przystankach, w kawiarniach czy w biurze. Gdy nie dostosują się do zakazu, zapłacą mandat i to niemały - 500 zł! Te zmiany są wymuszone przez unijne przepisy, które wchodzą w życie 20 maja 2016. Zabraniają też sprzedaży papierosów elektronicznych i płynów z nikotyną młodzieży do 18. roku życia.

 • Zakaz sprzedaży papierosów w Turkmenistanie

  Wcześniej Bhutan, teraz Turkmenistan wprowadziły całkowity zakaz sprzedaży papierosów. Walka z nikotynowym nałogiem zaczyna się w Azji.

 • Kiedy zwróciłam pewnej kobiecie uwagę, że jest zakaz palenia na przystanku, usłyszałam, że nie mam racji, bo na powietrzu wolno. Czy rzeczywiście? Katarzyna z woj. mazowieckiego.

 • Koniec z publicznym e-paleniem. Sprawdź najważniejsze zmiany

  Niedawno wprowadzono zakaz palenia elektronicznych papierosów przez nieletnich, podobnie jak ich sprzedaży. Czy obecnie straż miejska dostała większe uprawnienia do kontrolowania młodzieży, np. w galeriach handlowych? Jakie jeszcze ważne zmiany wprowadziła nowelizacja przepisów?

 • ...upomnienia, ale mogliby ukarać ją nawet 500-złotowym mandatem. Czy mieli rację? Tak. Od niedawna palenie e-papierosów jest tak samo ograniczone jak palenie tytoniu. Łamanie zakazów podlega takim samym karom(...) wyznaczenia palarni. Natomiast mogą one istnieć w hotelach, zakładach pracy, lokalach gastronomicznych, domach spokojnej starości oraz – to nowość – w całodobowych oddziałach psychiatrycznych. Zakazana...

 • Można rozwiązać problem palenia tradycyjnych papierosów?

  5 lat - tyle wystarczyłoby na rozwiązanie w Polsce problemu palenia papierosów - zapewnia Jacek Olczak, prezes ds. operacyjnych Philip Morris International. Aby tak się stało, należałoby stworzyć regulacje prawne wyznaczające ramy dla informowania konsumentów o mniejszej szkodliwości produktów alternatywnych do papierosów.

 • Uwaga, palacze elektronicznych papierosów! Weszły w życie nowe przepisy, na mocy których nie wolno wam palić w miejscach publicznych!

 • Resort zdrowia chce zakazać sprzedaży e-papierosów nieletnim

  Zakaz sprzedaży osobom poniżej 18. roku życia elektronicznych papierosów, ograniczenia w zakresie ich reklamy i promocji oraz wprowadzenie wobec nich wymagań technicznych - to zapisy, które mają się znaleźć w nowej ustawie antytytoniowej.

 • Tak, może Pani to robić. Balkony nie są objęte zakazem palenia, bo nie jest to miejsce publiczne. Balkon jest częścią mieszkania, należy więc do jego właściciela.

 • Senat zaproponował poprawki do noweli dot. e-papierosów

  Osoby niepełnoletnie nie będą już mogły kupić e-papierosów, nie będzie ich można używać w miejscach z zakazem palenia - zakłada nowela ustawy poparta w czwartek przez Senat. Izba zaproponowała wydłużenie czasu, w którym tytoń będzie mógł być eksponowany na dotychczasowych warunkach.