• Informacje na temat:

  zakaz palenia tytoniu

Artykuły na temat: zakaz palenia tytoniu
 • ...upomnienia, ale mogliby ukarać ją nawet 500-złotowym mandatem. Czy mieli rację? Tak. Od niedawna palenie e-papierosów jest tak samo ograniczone jak palenie tytoniu. Łamanie zakazów podlega takim samym karom (art. 5 i nast. Ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych). Nie wolno zatem palić w miejscach publicznych, np. właśnie na przystankach czy stacjach kolejowych...

 • Koniec z publicznym e-paleniem. Sprawdź najważniejsze zmiany

  Niedawno wprowadzono zakaz palenia elektronicznych papierosów przez nieletnich, podobnie jak ich sprzedaży. Czy obecnie straż miejska dostała większe uprawnienia do kontrolowania młodzieży, np. w galeriach handlowych? Jakie jeszcze ważne zmiany wprowadziła nowelizacja przepisów?

 • Zakaz palenia w miejscu pracy, czyli dymek w kodeksie

  Palacze w miejscu pracy mogą sprawić pracodawcy niemało problemów. Z jednej strony, wprowadzenie całkowitego zakazu palenia może prowadzić do prób obejścia tego zakazu i tym samym pracownicy będą(...), czy wprowadzenie zakazu palenia w miejscu pracy jest zasadne, czy też nie przez cały czas jest jak najbardziej aktualna.

 • Całkowity zakaz reklamy wyrobów tytoniowych jest zasadny - resort zdrowia

  - Zakaz reklamy i promocji - zarówno zwykłych papierosów, jak i papierosów elektronicznych - jest w pełni zasadny - uważa kierownictwo Ministerstwa Zdrowia. Prace nad wdrożeniem nowej dyrektywy tytoniowej są zaawansowane - poinformował w środę wiceminister Jarosław Pinkas.

 • W dniu 22 kwietnia 2009 r. w Sejmie odbyło się kolejne posiedzenie sejmowej Podkomisji stałej do spraw zdrowia publicznego w sprawie komisyjnego projektu ustawy o zmianie ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych. Głównym celem projektu jest wprowadzenie rozwiązań mających na celu ochronę zdrowia przez tzw. biernym paleniem.

 • Resort zdrowia chce zakazać sprzedaży e-papierosów nieletnim

  Zakaz sprzedaży osobom poniżej 18. roku życia elektronicznych papierosów, ograniczenia w zakresie ich reklamy i promocji oraz wprowadzenie wobec nich wymagań technicznych - to zapisy, które mają się znaleźć w nowej ustawie antytytoniowej.

 • Czy w pracy możesz palić e-papierosa?

  Nie zawierają tytoniu, a osoby korzystające z nich wydychają parę wodną. Tak mówią producenci. Mowa o e-papierosach. Nie obejmuje ich ustawowy zakaz palenia, bo nie wydzielają dymu. Nie oznacza to jednak, że można ich bezkrytycznie używać w sklepie czy biurze - mówi Informacyjnej Agencji Radiowej Piotr Wojciechowski z Kancelarii Prawa Pracy.

 • Dzięki nowym przepisom antytytoniowym mamy szansę być zdrowsi - Radziwiłł

  - Nowe przepisy antytytoniowe to bardzo dobra wiadomość dla Polaków, mamy szansę być zdrowsi - ocenił w czwartek minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Zakazują one sprzedaży e-papierosów nieletnim, a także m.in. wprowadzają zakaz ich używania tam, gdzie jest zakaz palenia.

 • Uważaj, będą nowe sankcje za palenie w miejscu pracy

  Od listopada właściciel firmy lub zarządzający obiektem będzie mógł dostać cztery razy większy mandat za brak informacji, że w firmie obowiązuje zakaz palenia, niż osoba, która zakaz łamie. Dodatkowo za wykroczenie już może karać Państwowa Inspekcja Sanitarna.

 • Senat zaproponował poprawki do noweli dot. e-papierosów

  Osoby niepełnoletnie nie będą już mogły kupić e-papierosów, nie będzie ich można używać w miejscach z zakazem palenia - zakłada nowela ustawy poparta w czwartek przez Senat. Izba zaproponowała wydłużenie czasu, w którym tytoń będzie mógł być eksponowany na dotychczasowych warunkach.