• Informacje na temat:

  zakaz palenia w miejscach publicznych

Artykuły na temat: zakaz palenia w miejscach publicznych
 • Zakaz palenia e-papierosów w miejscach publicznych

  Amatorzy elektronicznych papierosów nie puszczą już dymku na przystankach, w kawiarniach czy w biurze. Gdy nie dostosują się do zakazu, zapłacą mandat i to niemały - 500 zł! Te zmiany są wymuszone przez unijne przepisy, które wchodzą w życie 20 maja 2016. Zabraniają też sprzedaży papierosów elektronicznych i płynów z nikotyną młodzieży do 18. roku życia.

 • Zakaz sprzedaży papierosów w Turkmenistanie

  Wcześniej Bhutan, teraz Turkmenistan wprowadziły całkowity zakaz sprzedaży papierosów. Walka z nikotynowym nałogiem zaczyna się w Azji.

 • Kiedy zwróciłam pewnej kobiecie uwagę, że jest zakaz palenia na przystanku, usłyszałam, że nie mam racji, bo na powietrzu wolno. Czy rzeczywiście? Katarzyna z woj. mazowieckiego.

 • Koniec z publicznym e-paleniem. Sprawdź najważniejsze zmiany

  Niedawno wprowadzono zakaz palenia elektronicznych papierosów przez nieletnich, podobnie jak ich sprzedaży. Czy obecnie straż miejska dostała większe uprawnienia do kontrolowania młodzieży, np. w galeriach handlowych? Jakie jeszcze ważne zmiany wprowadziła nowelizacja przepisów?

 • Twoi sąsiedzi palą papierosy na balkonie, a Tobie to przeszkadza? Spróbuj się z nimi dogadać. Przepisy ustawy zakazującej palenia w miejscach publicznych...

 • Senat zaproponował poprawki do noweli dot. e-papierosów

  Osoby niepełnoletnie nie będą już mogły kupić e-papierosów, nie będzie ich można używać w miejscach z zakazem palenia - zakłada nowela ustawy poparta w czwartek przez Senat. Izba zaproponowała wydłużenie czasu, w którym tytoń będzie mógł być eksponowany na dotychczasowych warunkach.

 • ...się na odpracowanie tych wyjść. E-papieros... przy biurku Elektroniczne papierosy nie są wyrobem tytoniowym, nie ma więc zakazu palenia ich w miejscach publicznych i pracy. Jednak unoszące się opary mogą przeszkadzać niepalącym. Pracodawca może zapisać w regulaminie zakaz takiego palenia.

 • Prezydent podpisał nowelizację dot. e-papierosów

  Osoby niepełnoletnie nie będą już mogły kupić elektronicznych papierosów - przewiduje nowela ustawy, którą podpisał prezydent Andrzej Duda. E-papierosów nie będzie też można używać w miejscach, w których obowiązuje zakaz palenia, np. na przystankach i w szkołach.

 • E- papierosy nie są wyrobem tytoniowym, więc nie ma zakazu palenia ich w miejscach publicznych. Jednak unoszące się opary mogą przeszkadzać niepalącym. Dlatego szef ma prawo zakazać używania ich przy biurku. Ma on bowiem obowiązek dbać o przestrzeganie zasad BHP i stworzenie pracownikom higienicznych warunków pracy. By jednak wprowadzić zakaz palenia e-papierosów przy biurku...

 • Ograniczenia dotyczące papierosów i e-papierosów są konieczne - resort zdrowia

  - Ograniczenia dotyczące produkcji, prezentowania i sprzedaży wyrobów tytoniowych są konieczne; podyktowane są zmianami prawa unijnego, ale także faktem, że z powodu palenia papierosów co roku chorują tysiące Polaków - argumentowali w czwartek w Sejmie przedstawiciele resortu zdrowia.