• Informacje na temat:

  zakaz parkowania

Artykuły na temat: zakaz parkowania
 • Takie znaki lub słupki niektórzy stawiają przed posesją, inni malują na chodniku tzw. koperty ograniczające parkowanie.

 • Zakaz handlu w niedziele: Nie będzie regionalnych jarmarków

  Ograniczona będzie sprzedaż towarów w trakcie niedzielnych jarmarków, pikników, giełd. Ucierpią na tym przede wszystkim regiony turystyczne.

 • ...nie będzie, mogą teren ogrodzić albo obsiać trawą i postawić znak zakazujący parkowania. Jeśli zakaz będzie łamany, dopiero wtedy może interweniować policja.

 • Parkowanie samochodu poza siedzibą firmy

  Sporządzenie stosownych umów określających zasady korzystania z pojazdów, wprowadzenie zasad używania samochodów do celów służbowych oraz monitorowanie przez podatnika ilości zużytego paliwa - mogą stanowić wystarczające i obiektywne środki dla zabezpieczenia wykorzystania przedmiotowych pojazdów do celów działalności gospodarczej.

 • ...parkingowa 1. Uprawnia ona do korzystania z  tzw. kopert dla osób z niepełnosprawnością. 2. A także do niestosowania się do znaków drogowych: B-1 (zakaz ruchu w obu kierunkach), B-3 (zakaz wjazdu pojazdów silnikowych z wyjątkiem motocykli jednośladowych), B-3a (zakaz wjazdu autobusów), B-4 (zakaz wjazdu motocykli), B-10 (zakaz wjazdu motorowerów), B-35 (zakaz postoju), B-37

 • Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, uchwalany przez radę gminy lub miasta, określa szczegółowo przeznaczenie danego terenu oraz warunki zagospodarowania i możliwej zabudowy. Jest to niezwykle ważny dokument z punktu widzenia osoby, która zamierza kupić działkę i postawić na niej dom.

 • ...pijanego kierowcy-recydywisty. Skazanemu kierowcy odbiera się prawo jazdy. Jeśli mimo zakazu zostanie przyłapany na jeździe samochodem – sąd orzeka dożywotnie odebranie prawa jazdy. Wzrosły również(...) z parkowaniem na kopercie – 1000 zł); – 500 zł za złamanie zakazu wjazdu dla ciężarówek; – 150 zł za przewożenie dziecka poza fotelikiem ochronnym. Wyjątek: jeśli dziecko ma 135 cm wzrostu i waży...

 • W środę kondukt żałobny producentów trzody chlewnej

  Przewodniczący OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych Sławomir Izdebski zapowiedział, że związek dołączy do protestu rolników w Warszawie. W środę rano mają manifestować przed Pałacem Prezydenckim. Zdaniem Izdebskiego sytuacja w rolnictwie jest "bardzo zła".

 • .... ➜Jeśli nocne imprezy odbywają się często i są uciążliwe, można złożyć pozew do sądu cywilnego o orzeczenie zakazu hałasowania. Z podobnym pozwem można wystąpić, gdy z sąsiedniej działki dochodzi przykry...

 • Bronię węgla!

  Polska ma problem z zanieczyszczeniem powietrzem. Przyczyny upatruje się w zależności polskiej energetyki od węgla. Tymczasem to paliwo wcale nie jest głównym sprawcą smogu w polskich miastach, a w dodatku może być czystym ekologicznie opałem.