• Informacje na temat:

  zakład budżetowy podatek od osób prawnych

Artykuły na temat: zakład budżetowy podatek od osób prawnych
 • Tak wygląda rynek pracy więźniów w Polsce. Kto ich zatrudnia i ile zarabiają?

  Rząd pośle więźniów do pracy Pod koniec kwietnia Ministerstwo Sprawiedliwości ogłosiło wprowadzenie pilotażowego programu pracy więźniów. W jego ramach, w ciągu 8 lat w pobliżu zakładów karnych ma(...) Przywięziennych Zakładów Pracy. Środki na ten fundusz pochodzą z potrąceń z wynagrodzeń więźniów, zatem program nie będzie finansowany z pieniędzy podatników - podał resort. Dzięki realizacji projektu...

 • Exit tax, czyli jak zdobyć "szybką gotówkę"?

  Ministerstwo Finansów planuje wdrożyć podatek od wyprowadzonych za granicę hipotetycznych zysków, a więc takich, których jeszcze nie ma. Co ciekawe, polski fiskus chce złamać nie tylko firmy, ale także osoby fizyczne.

 • Pracownicy i ich rodziny, a także "zakładowi" emeryci bądź renciści mogą liczyć na dofinansowanie kosztów swojego wypoczynku.

 • Podatek od sklepów zacznie obowiązywać najpóźniej od 1 września - Kowalczyk

  - Wejście w życie podatku od handlu detalicznego od 1 sierpnia może być kłopotliwe, ale najpóźniej zacznie on obowiązywać od 1 września - mówi szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk. Pod koniec roku zapadnie decyzja, czy będzie nowelizowany podatek bankowy - dodaje. Kowalczyk zapowiedział blokowanie stron internetowych z "nielegalnym hazardem".

 • Szkodliwa płaca minimalna? Firmy stracą miliardy, a pracownicy zatrudnienie

  ...zauważać, że w tym czasie kwota kredytów wzrosła o 100 mld zł - stwierdza Jeremi Mordasewicz. Budżetowy kontredans Rząd zakłada, że dzięki wprowadzeniu obowiązkowej stawki godzinowej w wysokości 12(...)Rozpoczęły się konsultacje projektu ustawy o zmianie ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę oraz ustawy o Państwowej Inspekcji Pracy. Wprowadza ona minimalną stawkę godzinową dla osób pracujących...

 • Przedsiębiorcy już teraz rozglądają się za możliwościami ucieczki przed jednolitym podatkiem

  Choć zmiany wejdą w życie dopiero w 2018 roku, kancelarie podatkowe już odnotowują wzmożone zainteresowanie metodami, które pozwolą ominąć nowe przepisy. Właściciele firm pytają o możliwość przeniesienia działalności za granicę, ucieczki w CIT i optymalizacji PIT. Rośnie też ryzyko powiększenia tzw. szarej strefy.

 • - Ustawę o VAT należałoby napisać od nowa, kładąc akcent na to, by VAT nie był źródłem działalności oszukańczej - mówi sędzia Jan Rudowski, wiceprezes NSA, prezes Izby Finansowej tego sądu. Napisania od nowa wymagają też ustawy o podatkach dochodowych - wskazuje.

 • Podatki: Nowa ordynacja robiona na raty

  Ministerstwo Finansów zrealizuje obietnicę Ewy Kopacz o nowych przepisach podatkowych w dwóch etapach - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". W przyszłym roku m.in. wszyscy lekarze i fryzjerzy zainstalują kasy fiskalne.

 • Zaledwie 359 mln zł podatku dochodowego wpłaciły w 2014 r. do polskiego budżetu obce firmy. Całe wpływy z tej daniny wyniosły 29,7 mld zł.

 • W Sejmie pierwsze czytanie budżetu na 2018 r.

  W budżecie państwa na 2018 rok zaplanowano 75 miliardów złotych na cele społeczne. Od tej liczby prezentację ustawy budżetowej rozpoczął w Sejmie wicepremier Mateusz Morawiecki. Przekonywał, że to około czterech razy więcej niż za czasów rządu PO-PSL.