• Informacje na temat:

  zaklad ubezpieczeń społecznych wypłata zawieszonych emerytur

Artykuły na temat: zaklad ubezpieczeń społecznych wypłata zawieszonych emerytur
 • Problematykę renty rodzinnej reguluje przede wszystkim ustawa z 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (tekst jednolity Dz.U. 2004 r. Nr 39 poz. 353), zwana(...) przepisów ustawy z 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych lub innych przepisów szczególnych (np. ustawy z 10 grudnia 1993 r. o zaopatrzeniu emerytalnym...

 • Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił już pierwsze emerytury dla osób, które uzyskały je w wyniku obniżenia wieku do nich uprawniającego - do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn - powiedziała w rozmowie z PAP prezes Zakładu prof. Gertruda Uścińska.

 • Ekwiwalent pieniężny za węgiel

  ...uzyskali na podstawie wyroków sądowych. Wypłaty ekwiwalentu przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych zostały zawieszone od 1 stycznia 2001 roku. Nastąpiło to z powodu nowelizacji ustawy z 1998(...) następne lata minister będzie określał wielkość tego deputatu. Ustawa zakłada, że ekwiwalent będzie wypłacany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych z dotacji ustalonej w budżecie i pokrywanej przez...

 • Emeryci dorobią bez przeszkód. W przeglądzie emerytalnym nie będzie ograniczeń

  W ostatecznej wersji przeglądu emerytalnego, którą w piątek ma przyjąć rząd, nie będzie rekomendacji dla rozwiązań ograniczających dorabianie po zakończeniu kariery zawodowej.

 • Efekt obniżenia wieku emerytalnego: Świadczenia mężczyzn o 80 proc. wyższe niż dla kobiet

  Niższe świadczenia i duża różnica między kwotami wypłacanymi kobietom i mężczyznom: to skutek obniżenia wieku kończenia aktywności zawodowej.

 • Rada Ministrów zaakceptowała projekt ustawy o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw.

 • Od dnia 1 października 2011 r. zostanie wstrzymana wypłata emerytur z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych i okresowych emerytur kapitałowych, przyznanych w roku 2010 i w latach wcześniejszych, osobom, które nie rozwiązały stosunku pracy zawartego przed nabyciem prawa do emerytury.

 • Ważne dla emeryta - musisz powiadomić ZUS

  1 stycznia 2011 roku weszły w życie przepisy przewidujące zawieszenie prawa do emerytury, przysługującej osobom, które nie rozwiązały stosunku pracy.

 • Czy warto wierzyć w państwową emeryturę?

  W dyskusji o zmianach w systemie emerytalnym podkreślano pewność i bezpieczeństwo wypłaty świadczeń z pierwszego filara. Jak wskazują przykłady krajów dotkniętych kryzysem, bywa z tym różnie.

 • Górnicy dostaną ekwiwalent pieniężny

  Prezydent Lech Kaczyński podpisał ustawę o ekwiwalencie pieniężnym z tytułu prawa do bezpłatnego węgla dla osób uprawnionych z przedsiębiorstw robót górniczych - poinformowała Kancelaria Prezydenta.