• Informacje na temat:

  zakładanie działalności gospodarczej krok po kroku

Artykuły na temat: zakładanie działalności gospodarczej krok po kroku
 • Masz dość pracy dla kogoś? Czujesz, że masz pomysł na biznes, który pozwoli Ci się utrzymać, ale nie wiesz, jak zabrać się za tworzenie własnego przedsiębiorstwa? Ten krótki poradnik, krok po kroku pokaże Ci, jakie to łatwe.

 • Pożyczki z Unii pomogą najsłabszym na rynku pracy

  Bezrobotni, choć nie tylko oni, którzy chcieliby założyć własny biznes, mogą skorzystać w sumie z 280 mln zł pożyczek unijnych dostępnych w dziesięciu województwach.

 • Najlepsze miejsce do prowadzenia firmy

  .... Zasady te są tak zawiłe, że nawet Ambasada Polski w Wiedniu, w wydanym informatorze dla polskich przedsiębiorców, przyznaje że : "prowadzenie działalności gospodarczej przez obcokrajowców w Austrii jest(...) prostego formularza. Dodatkową zachętę może stanowić fakt, że poszczególne regiony i branże w Finlandii aktywnie wspierają zakładanie konkretnych rodzajów działalności przyznając ulgi, granty...

 • - To bardzo dobry projekt, bo mamy skrajnie niesprawiedliwy system, który nakłada największe podatki na najniższe wynagrodzenia - tak ZPP komentuje pomysł niższych składek dla przedsiębiorców o niskich dochodach. Przywileje dla wybranych to dodatkowe obciążenie dla innych - oponuje Lewiatan.

 • Duża ulga dla małych firm sporo namiesza

  Ministerstwo Rozwoju przygotowało projekt, który przewiduje niższe składki na ubezpieczenia społeczne dla przedsiębiorców osiągających miesięczny przychód poniżej 2,5-krotności minimalnego wynagrodzenia.

 • Jadwiga Emilewicz: Potrzebujemy więcej nowoczesnych spółek w Polsce

  - Potrzebujemy jeszcze więcej nowoczesnych spółek, które będą wykorzystywać najnowsze technologie, najlepiej te opracowane przez rodzime uczelnie i instytuty. To nie wydarzy się jednak bez zmiany nastawienia uczelni w Polsce, które muszą chcieć wspierać swoich studentów i młodych absolwentów, aby korzystali z ich laboratoriów i jak najszybciej - już na etapie pisania publikacji - mogli komercjalizować i wdrażać wyniki swoich prac - mówi w rozmowie z Interią Jadwiga Emilewicz, minister...

 • Szałamacha: PO dopuściło do sytuacji, w której unikanie podatków stało się sportem

  W przyszłym roku raczej nie będzie powrotu do niższych stawek VAT. Nie zarekomenduję takiego rozwiązania. Najpierw musimy odbudować dochody podatkowe. Przez kilka miesięcy nie da się tego zrobić. Nie da się odwrócić procesów, które trwały 8 lat - mówi minister finansów Paweł Szałamacha.

 • Mark Mobius: Korzystne trendy i polityczne wyzwania w Polsce

  Moja pierwsza wizyta w Polsce przypadła na rok 1991, niedługo po tym, jak w tym kraju zakończyła się era komunizmu. W tamtym okresie Warszawa była przygnębiającym miastem, z pustymi wystawami sklepowymi i znikomym wyborem dostępnych towarów. Najwyższym budynkiem był (i wciąż jest) położony w samym sercu miasta 231-metrowy "Pałac Kultury i Nauki im. Józefa Stalina" będący darem narodu radzieckiego (Józefa Stalina później usunięto z nazwy obiektu).

 • Janusz Filipiak: Modlę się, żeby nie było już więcej zmian, a tych rząd wprowadza sporo i w sposób nieskoordynowany

  - odziennie rano modlę się, żeby nie było już więcej zmian, a tych rząd wprowadza sporo i w sposób nieskoordynowany. Po co to majstrowanie na chybcika? Nie można wprowadzać reform spokojnie, po kolei, w sposób przewidywalny i zaplanowany? - pyta m.in. Janusz Filipiak profesor nauk technicznych, założyciel i prezes zarządu firmy informatycznej Comarch.

 • Rząd zakłada: PKB wzrośnie, bezrobocie spadnie

  W przyszłym roku PKB wzrośnie o 3,8 proc., a średnioroczna inflacja wyniesie 2,3 proc. - wynika z rządowego założenia do projektu ustawy budżetowej na 2015 r.