• Informacje na temat:

  zakłady azotowych w tarnowie

Artykuły na temat: zakłady azotowych w tarnowie
 • Rząd objął Grupę Azoty i KGHM specjalną ochroną przed wrogim przejęciem

  Grupa Azoty oraz KGHM Polska Miedź znalazły się w wykazie firm chronionych przed wrogim przejęciem - wynika z rozporządzenia, które wydał we wtorek rząd. Spółki te reprezentują branże gospodarki istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa, a Skarb Państwa ma w nich znaczące udziały.

 • Grupa Azoty kosztem 320 mln zł buduje nową wytwórnię tworzywa sztucznego poliamid 6 w Zakładach Azotowych w Tarnowie. Dzięki inwestycji, która ma być gotowa z końcem 2016 r. spółka stanie się drugim w Europie producentem tego tworzywa, po koncernie BASF.

 • Większy stokaż u naszego potentata

  Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy oddała do użytku nową inwestycję o docelowym budżecie ponad 108 mln zł.

 • Grupa Azoty podpisała w dniu dzisiejszym (16 grudnia 2014r.) umowę z niemiecką firmą Uhde Inventa-Fischer dotyczącą rozpoczęcia budowy nowej Wytwórni Poliamidu 6 w Tarnowie.

 • 17 września 2014 r. w Tarnowie podpisana została umowa między spółkami wchodzącymi w skład Grupy Azoty (GPW: ATT) a trzema specjalistycznymi szpitalami z Krakowa, Tarnowa oraz Łęcznej. Dzięki tej współpracy możliwe będzie polepszenie standardów leczenia i rehabilitacji pacjentów z oparzeniami we wspomnianych szpitalach, zaś pracownicy Grupy Azoty zyskają dostęp do najnowocześniejszych technik

 • Milionowe inwestycje Grupy Azoty. Jesienią ruszy nowe centrum badawcze w Tarnowie.

 • W Azotach Puławy będzie nowa inwestycja za 385 mln złotych

  385 mln zł będzie kosztować budowa nowej wytwórni nawozów granulowanych na bazie saletry amonowej w Zakładach Azotowych Puławy. Inwestycja ma być zakończona w 2020 r. Nowa wytwórnia zatrudni 130 osób. W czwartek uroczyście wmurowano kamień węgielny pod budowę.

 • Mariusz Bober odwołany ze stanowiska prezesa Grupy Azoty

  Rada nadzorcza Grupy Azoty odwołała Mariusza Bobera ze stanowiska prezesa spółki. Zmiana kierownictwa spółki nastąpiła w czasie trwania sesji giełdowej. Walory firm z Grupy Azoty - Tarnowa, Puław i Polic są kwotowane na GPW.

 • Afrykańska spółka Zakładów Chemicznych Police dokonała odpisu na kwotę ponad 28 mln zł

  Afrykańska spółka AFRIG S.A., zależna od Grupy Azoty Police, dokonała odpisu aktualizującego wartość nakładów z tytułu usług badawczych dotyczących zasobów minerałów w Senegalu, o wartości ponad 28 mln zł. W sumie w błoto poszło ponad 150 mln zł.

 • Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA oraz Grupa Azoty zawarły 13 kwietnia 2016 r. nową umowę na sprzedaż paliwa gazowego. Na podstawie umowy ramowej i podpisanych kontraktów dwustronnych PGNiG będzie dostarczało gaz ziemny do 5 spółek z Grupy Azoty - w tym do spółek w Tarnowie, w Puławach, w Policach, w Kędzierzynie i "Siarkopolu".