• Informacje na temat:

  zakłady cegielski

Artykuły na temat: zakłady cegielski
 • Jest porozumienie dotyczące zwolnień grupowych w H.Cegielski SA

  ...497 osób zwolni w ciągu miesiąca spółka H. Cegielski Poznań SA. Porozumienie podpisały w środę dwa z pięciu działających w zakładzie związków: NSZZ Solidarność i Związek Zawodowy Metalowców.

 • Nowe Feniksy wyjadą z Cegielskiego w Poznaniu

  Poznańskie zakłady H. Cegielski - Fabryka Pojazdów Szynowych zmodernizowały 20 elektrycznych zespołów trakcyjnych EN57 zakupionych dwa lata temu przez Polski Tabor Szynowy od Przewozów Regionalnych. W ten sposób polscy przewoźnicy kolejowi mogą skorzystać z pociągów zarówno w formie zakupu, jak również dzierżawy. Pierwszym są Przewozy Regionalne.

 • .... Ministerstwo Rozwoju Regionalnego we współpracy z samorządem województwa wielkopolskiego chce ubiegać się o kolejną refundację z EFG. Dotyczyć ma pracowników, którzy utracą pracę w zakładach Cegielskiego...

 • Feniksy z Cegielskiego wyjadą na tory

  Przewozy Regionalne pozyskały do eksploatacji 14 elektrycznych zespołów trakcyjnych EN57 od konsorcjum zawiązanego przez Polski Tabor Szynowy oraz H. Cegielski - Fabrykę Pojazdów Szynowych. Składy po przebytej w poznańskich zakładach Cegielskiego modernizacji wyjadą na tory jako EN57 Feniks. Zasilą tabor POLREGIO w Wielkopolsce.

 • H. Cegielski-Poznań ma produkować pojazdy dla wojska

  List intencyjny ws. nawiązania współpracy przemysłowej i biznesowej w dziedzinie produkcji pojazdów wojskowych podpisała w poniedziałek spółka H. Cegielski-Poznań (HCP) z tureckim przedsiębiorstwem Otokar.

 • Przemysł kolejowy wraca do dobre tory - Cegielski z kontraktem na pół miliarda zł

  Należąca do ARP S.A. H. Cegielski - Fabryka Pojazdów Szynowych podpisała umowę z PKP Intercity na wyprodukowanie 55 wagonów. Wartość kontraktu to prawie 500 mln zł. To obecnie największe zamówienie w portfelu Cegielskiego. W konferencji podsumowującej efekty restrukturyzacji spółki udział wzięli m.in. Prezes Rady Ministrów, Mateusz Morawiecki i Minister Infrastruktury, Andrzej Adamczyk.

 • PKP Intercity zmodernizują wagony restauracyjne

  Spółka PKP Intercity zmodernizuje 10 wagonów restauracyjnych. Dziś podpisano umowę w tej sprawie z zakładami Cegielskiego w Poznaniu.

 • ARP pomaga finansować inwestycje

  Zakłady Mechaniczne Tarnów, wchodzące w skład Grupy PGZ, uzyskały od Agencji Rozwoju Przemysłu 20 mln zł pożyczki na zakup maszyn i urządzeń oraz modernizację budynków, które przyczynią się do zwiększenia potencjału produkcyjnego przedsiębiorstwa. Kwota wsparcia pozwoli na sfinansowanie ok. 75 proc. potrzeb inwestycyjnych firmy (ok. 26 mln zł).

 • PGZ i Rolls Royce zbadają możliwości współpracy

  Polska Grupa Zbrojeniowa i Rolls Royce ocenią możliwości współpracy w branżach morskiej, lotniczej, systemów napędowych i sektorze energetycznym. Ramową umowę w tej sprawie podpisano w poniedziałek w Warszawie.

 • Rozwój - solo czy w duecie?

  W planie Morawieckiego pojawia się program o nazwie "Luxtorpeda ", odnoszący się do branży kolejowej. Jego celem jest "zaprojektowanie i wyprodukowanie polskich pojazdów na potrzeby komunikacji miejskiej". Przykład spółki joint venture Solarisa i Stadlera wskazuje na możliwość współpracy, a nie konfrontacji, na perspektywicznym rynku taboru dla komunikacji zbiorowej. Czy pozostanie wyjątkiem?