• Informacje na temat:

  zaklady zbrojeniowe w polsce

Artykuły na temat: zaklady zbrojeniowe w polsce
 • W Polsce nastał czas pracownika - przewodniczący NSZZ Solidarność

  ...- Tak niski poziom bezrobocia w Polsce świadczy o tym, że nastał czas pracownika, a nie pracodawcy - ocenił w środę przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda. Według niego pracodawcy coraz częściej mają problemy ze znalezieniem wykwalifikowanej kadry.

 • Polska Grupa Zbrojeniowa stawia na nowe technologie

  Skupiająca największe przedsiębiorstwa sektora obronnego Polska Grupa Zbrojeniowa stawia na rozwój innowacyjności, optymalizację oraz transfer nowych technologii. Planuje także wzrost zatrudnienia wśród naukowców i inżynierów.

 • Francja potrzebuje polskich pracowników

  ...pracowników fizycznych. Główna działalność firmy jest prowadzona w Polsce, we Francji i Niemczech. IPF Group świadczy usługi dla ponad 300 klientów oraz zatrudnia ok. 1000 wyspecjalizowanych pracowników...

 • Polska buduje europejską grupę stoczniową

  Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., działająca w ramach Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju, dokapitalizuje Polską Grupę Zbrojeniową S.A., obejmując akcje o wartości 101,5 mln złotych. Pozyskane środki finansowe, zgodnie z zawartą 20 stycznia br. umową, PGZ przeznaczy na zakup 100 procent udziałów Szczecińskiego Parku Przemysłowego. Inwestycja to ważny krok w kierunku utworzenia największej w Polsce

 • PGZ i Rolls Royce zbadają możliwości współpracy

  Polska Grupa Zbrojeniowa i Rolls Royce ocenią możliwości współpracy w branżach morskiej, lotniczej, systemów napędowych i sektorze energetycznym. Ramową umowę w tej sprawie podpisano w poniedziałek w Warszawie.

 • Polska zbrojeniówka wspiera innowacje w przemyśle

  Polski przemysł zbrojeniowy jest w stanie wyprodukować 90 proc. sprzętu potrzebnego naszej armii - przekonują eksperci. Jest o co walczyć - wartość wojskowych zamówień liczona jest w miliardach złotych.

 • - Konsorcjum dwóch spółek PIT-Radwar i HSW, które należą do Polskiej Grupy Zbrojeniowej kupi zakład Autosan z Sanoka będący w upadłości od 2013 r. - poinformował w środę syndyk masy upadłościowej Ludwik Noworolski.

 • Szturm na 130 miliardów

  Do rywalizacji o rekordowy budżet na modernizację uzbrojenia i wyposażenia Wojska Polskiego stanęli giganci zagraniczni i firmy polskie. Pierwsi mają kolosalny potencjał. Nasi producenci liczą, że języczkiem u wagi stanie się argument, iż rodzimy przemysł zbrojeniowy to kluczowe ogniwo w systemie obrony kraju.

 • Ostra walka o przejęcie upadłych zakładów Autosan z Sanoka. W finale jest dwóch chętnych - ustalił dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda. To państwowy gigant Polska Grupa Zbrojeniowa oraz prywatny holding POL-MOT, w skład którego wchodzi między innymi Ursus.

 • Autosan ma nowego właściciela

  Sanok dostaje swoją wielką szansę - powiedziała premier Beata Szydło w Sanoku (Podkarpackie) podczas uroczystości podpisania umowy sprzedaży Autosanu SA. Firmę kupiło konsorcjum dwóch spółek PIT-Radwar i Huta Stalowa Wola; obie należą do Polskiej Grupy Zbrojeniowej.