• Informacje na temat:

  zakopane plan miasta

Artykuły na temat: zakopane plan miasta
 • Nie tylko Zakopane dusi się w smogu

  Od niemal tygodnia Zakopane dusi się w rekordowym smogu. Tak źle nie było od lat. Władze miasta deklarują chęć walki z problemem, ale jednocześnie nie chcą skorzystać ze skutecznych narzędzi, które daje przyjęta niedawno ustawa antysmogowa.

 • Mieszkanka Zakopanego zaskarżyła Program ochrony powietrza

  Jolanta Sitarz-Wójcicka, aktywistka Podhalańskiego Alarmu Smogowego zaskarżyła w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Krakowie małopolski Program ochrony powietrza. Mieszkanka Zakopanego wspierana przez fundację Frank Bold oraz kancelarię radców prawnych Sanecki Kowalik Filipcova argumentuje, że program narusza m. in. prawo unijne.

 • Burmistrz Zakopanego Leszek Dorula zapowiedział podczas piątkowej sesji Rady Miasta, że do końca roku podpisze umowę z ministrem Skarbu Państwa, na mocy której cały majątek spółki Polskie Tatry, wart 200 mln zł, przejmie miasto. Miejscy radni w piątek podjęli uchwałę w tej sprawie.

 • Branża turystyczna liczy, że w najbliższych latach na Podhalu wyraźnie zwiększą się obroty tego sektora gospodarki. Taką nadzieję dał m.in. miniony sezon.

 • Małopolskie: Wkrótce przetarg na najgłębszy w Polsce odwiert geotermalny

  W tym roku ruszą przetargi na wykonanie najgłębszego w Polsce odwiertu geotermalnego w Bańskiej Niżnej na głębokość ponad 5 tys. metrów oraz na wykonanie magistrali ciepłowniczej łączącej odwiert z Nowym Targiem - poinformowali w piątek na konferencji włodarze Szaflar i Nowego Targu.

 • PKL: Rok po prywatyzacji kolejka wciąż czeka

  Rok po sprywatyzowaniu Polskich Kolei Linowych władzom spółki nie udało się rozpocząć zapowiadanej największej - wartej 100 mln zł - inwestycji w Zakopanem, czyli rozbudowy stacji narciarskiej na Gubałówce.

 • Idziemy z prądem

  Według planów resortów rozwoju i energii za 10 lat po polskich drogach ma jeździć milion aut elektrycznych, a produkcja autobusów o napędzie elektrycznym stanie się polską wizytówką w biznesowej ekstraklasie.

 • PKP Polskie Linii Kolejowe podpisały w poniedziałek umowę na wykonanie dokumentacji projektowej nowej linii kolejowej Podłęże - Piekiełko w Małopolsce. Wartość umowy wynosi 180 mln zł netto. Według planów, całe przedsięwzięcie ma być gotowe w 2027 roku. O budowie tej trasy myśleli już Austriacy w czasie zaborów.

 • Polskie Koleje Linowe wróciły do dawnej nazwy. Przez sześć miesięcy - od czasu połączenia z Polskimi Kolejami Górskimi - firma funkcjonowała pod nazwą PKG.

 • Koniec z opłatą klimatyczną i uzdrowiskową? Samorządy chcą wprowadzenia opłaty turystycznej

  150 mln zł rocznie - na takie wpływy z nowej daniny liczą samorządowcy. I proponują zmiany, które mogą wywrócić do góry nogami system opłat lokalnych.