• Informacje na temat:

  zakup nowego samochodu osobowego a vat

Artykuły na temat: zakup nowego samochodu osobowego a vat
 • Samochody firmowe i limitowanie kosztów

  Nabywanie na potrzeby firmowe drogich samochodów staje się coraz powszechniejsze. Sprzyja temu stanowisko organów podatkowych, zgodnie z którym samochody takie mogą stanowić w firmie podlegające amortyzacji środki trwałe nawet wówczas, gdy nie są wykorzystywane wyłącznie do celów działalności gospodarczej. Obciążanie firmowych kosztów podatkowych wydatkami na nabycie i ubezpieczenie takiego auta jest jednak ograniczone.

 • Ogromne ożywienie w leasingu samochodów

  na zakup nowego auta.

 • Ministerstwo o odroczonym terminie zakupu samochodu w leasingu

  W przypadku zawarcia umowy leasingu pojazdu przed końcem 2018 r., ale ze znacznie odroczonym terminem wydania przedmiotu leasingu w 2019 r., może to zostać uznane za obchodzenie prawa podatkowego - przestrzega rzecznik Ministerstwa Finansów.

 • Około 6 tys. złotych na mniejszym samochodzie i prawie 30 tysięcy na dużym - tyle mogą stracić przedsiębiorcy na wprowadzeniu nowych przepisów odnośnie do opodatkowania leasingu i wynajmu samochodów, wynika z analizy carsmile. Nowe przepisy mają dotyczyć umów zawartych od 2019 r.

 • Zmiany podatkowe dla leasingu pojazdów osobowych, które mają wejść już od 1 stycznia 2019 roku mogą spowodować mniejszy popyt na auta z segmentu premium. Zdaniem ekspertów rynkowych, może to być nawet o 8 proc. niższa wartość. Dotyczyć to będzie modeli w cenie powyżej 150 tys. zł (spalinowe) i 225 tys. zł (elektryczne).

 • Ministerstwo szykuje szereg zmian podatkowych

  Ministerstwo Finansów opublikowało 13 czerwca 2018 roku komunikat, w którym zarysowało szereg zmian podatkowych planowanych na najbliższe miesiące. Zdecydowana większość z tych zmian budzi optymizm - chodzi tu m.in. o ujednolicenie matrycy stawek VAT.

 • Rząd przyjął rewolucyjne zmiany w podatkach. Niektóre są niekorzystne dla podatników

  Rząd przyjął cztery projekty zmian w podatkach. Będą nie tylko korzystne, ale też i niekorzystne dla podatników. Podatek od niezrealizowanych zysków (exit tax) będzie złagodzony. Podobnie - wymogi raportowania schematów podatkowych. Niższa, 9-proc. stawka CIT nie będzie zależeć od rentowności.

 • Morawiecki: Resort finansów pracuje nad akcyzą na auta z dużymi silnikami

  Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział zmiany w systemie podatkowym. Regulacje przygotowywane przez Ministerstwo Finansów mają zniechęcić Polaków do kupowania samochodów o dużych pojemnościach silnika.

 • Sylwestrowa gorączka na rynku moto

  Dziś jest ostatni dzień, aby podpisać umowę wynajmu lub leasingu samochodu na dotychczasowym zasadach. Od jutra związane z tym koszty dla pojazdów o wartości przekraczającej 150 tys. zł będą wyższe. Czy spóźnialscy mają jeszcze jakiekolwiek szanse?