• Informacje na temat:

  zakup pendolino przez pkp

Artykuły na temat: zakup pendolino przez pkp
 • ...w pociągach Express Intercity Premium (EIP), czyli pendolino, oraz Express Intercity (EIC) kupimy w promocji Superpromo. Za podróż np. z Krakowa, Katowic, Poznania i Trójmiasta do Warszawy zapłacimy 49(...) IC między wybranymi miastami. 4 Z promocji Super Bilet na pociągi interREGIO można skorzystać, kupując bilet przez internet. Ceny zaczynają się już od złotówki, pozostałe wynoszą 9, 19, 29 i 39 zł...

 • ...ukończyły 60 lat. PKP InterCity ma w ofercie Bilet dla Seniora, który zapewnia 30 proc. ulgi we wszystkich pociągach, w tym Pendolino. W PKP Przewozy Regionalne roczna RegioKarta Senior kosztuje 59 zł(...) całkowicie zwolniona. Zniżki na kolei Bonifikaty mogą być obowiązkowe lub wprowadzone przez samą firmę. Emerytom i rencistom ustawowo przysługują dwa przejazdy w roku ze zniżką 37 proc., a inwalidom...

 • UE zmniejszy nam dofinansowanie na zakup Pendolino

  14 milionów euro mniej dostanie z Unii Europejskiej PKP InterCity na zakup pociągów Pendolino. Komisja Europejska obniżyła dofinansowanie tego kluczowego dla kolei projektu z prawie 88 do 74 milionów euro. To oznacza, że PKP musi znaleźć 58 milionów złotych, by domknąć finansowanie 20 składów Pendolino.

 • W niedzielę pociągi pendolino zaczną regularnie wozić pasażerów

  14 grudnia pociągi pendolino rozpoczną regularne przewozy pasażerskie. Dzięki nim podróż z Warszawy do Krakowa i Katowic będzie trwała ok. 2,5 godziny, do Trójmiasta blisko 3 godz., a do Wrocławia - 3 godz. 40 minut. Pendolino mają jeździć powyżej 160 km/h.

 • Polskie pendolino rusza na tournée zagraniczne

  PKP IC chce jeździć do Niemiec, a DB do Polski. Zaczynają się starania o homologację dla pociągów.

 • Komentarz "RK": Czemu Polacy nie postrzegają pendolino jako rewolucji?

  Śledząc na bieżąco pierwsze godziny funkcjonowania pendolino, pojawiają się cztery zasadnicze wnioski.

 • Bilety na Pendolino od 49 do 189 złotych. Nie będzie sprzedaży na pokładzie

  Przedsprzedaż biletów na połączenia EIC premium ruszy za miesiąc. PKP Intercity ujawniło ceny biletów: od 49 złotych do 189 złotych w najdłuższej relacji tuż przed odjazdem. Nie będzie można kupić biletu na pokładzie pociągu.

 • Średnio 383 pociągi uruchamiane każdego dnia, nowe połączenia krajowe i międzynarodowe oraz więcej kursów Pendolino w nowym rozkładzie od 9 grudnia - podała w piętek w komunikacie spółka PKP Intercity.

 • Prezes PKP dla Interii: Liczę się z odwołaniem

  Poniżej wywiad Pawła Czuryły, Interia Biznes, z prezesem Grupy PKP Jakubem Karnowskim.

 • Awaria w PKP InterCity: Nie kupisz biletu w sieci

  Wtorek jest drugim dniem kłopotów pasażerów PKP InterCity. Dziś, podobnie jak wczoraj, nie można kupić biletów w sieci. Spółka ma problemy z serwerem. Informację dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.