• Informacje na temat:

  zakup waluty

Artykuły na temat: zakup waluty
 • Skoro zarabiamy coraz więcej, czemu stać nas na coraz mniej?

  W ciągu minionych 15 lat średnie zarobki Polaków wzrosły o blisko 200 procent. Daleko nam jednak do świętowania, bo przecież wzrosły także ceny. W efekcie często stać nas na coraz mniej. Tymczasem okazuje się, że nasza siła nabywcza zależy przede wszystkim od posiadanej waluty. Tylko jedna z nich, ta najstarsza na świecie, mimo biegu lat nie traci na wartości. Ta waluta to złoto.

 • Ile waluty wziąć na wakacje?

  Ile pieniędzy wziąć na tygodniowy wyjazd all inclusive do Grecji, a ile na dwa tygodnie do Tajlandii? Euro czy dolary? Gotówkę czy kartę? Wszystko oczywiście zależy od naszych planów, kierunku i charakteru wycieczki. Jednak jak wynika z danych Internetowykantor.pl, polski turysta kupuje na urlop walutę za średnio 3 tys. zł do europejskich krajów, a na dalsze wyprawy za 6,5-7 tys. zł.

 • Przy 4 zł wszyscy powrócą

  Wielka Brytania | Niski kurs brytyjskiej waluty sprawia, że Polacy coraz częściej zastanawiają się na sensem dalszego pobytu na Wyspach. Najwięcej wątpliwości mają osoby pracujące za najniższe stawki i wysyłające pieniądze do kraju.

 • EUR/PLN w najbliższych dniach w przedziale 4,05-4,08

  Silnym poziomem wsparcia dla złotego jest obecnie 4,05 za euro i do przebicia go będzie potrzebny silniejszy impuls. W najbliższych dniach kurs EUR/PLN powinien pozostać w przedziale 4,05-4,08.

 • ...i oferują inne usługi. Pieniądze składane w banku w depozyt przeznaczane są na kredyty inwestycyjne lub zakup dóbr konsumpcyjnych przez inne osoby. Na czele systemu bankowego stoi bank centralny(...) umocnienia waluty krajowej. Od 12.04.2000 r. kurs złotego jest kursem płynnym. Bank centralny nie ustala więc z góry poziomu kursu złotego do innych walut. W wyjątkowych sytuacjach zastrzega sobie...

 • MF chce czasowo zaniechać poboru podatku od sprzedaży waluty wirtualnej

  Ministerstwo Finansów wyda rozporządzenie, w którym czasowo zaniecha poboru podatku od czynności cywilno-prawnych od sprzedaży waluty wirtualnej oraz dokona pogłębionej analizy i przygotuje rozwiązania systemowe normujących tę przestrzeń gospodarczą - podano w wykazie prac legislacyjnych resortu finansów.

 • .... zł. Nie pytasz, więc spłacasz te 107 tys. zł, z czego ponad połowa to koszty”. Dobre waluty 1. Gdy mamy kredyt hipoteczny w walucie obcej, raty musimy(...) kosztuje 4,1997 zł. W kantorze cinkciarz.pl za 1 franka zapłacimy 3,9620 zł. Gdy kupimy walutę od banku nasza rata będzie wynosić 1680 zł, natomiast przy zakupie w kantorze – 1585 zł. Miesięcznie...

 • Poprzedni rok upłynął pod znakiem umocnienia polskiej waluty, a najdogodniejszy moment na zakup euro przed wakacjami przypadł w maju. Dziś, choć złoty znalazł się pod delikatną presją można powiedzieć, że w obliczu napięć na arenie międzynarodowej pozostaje on relatywnie stabilny - zaznacza Katarzyna Orawczak, analityk walutowy Ekantor.pl. Zatem czy to już czas by zacząć myśleć o zakupie waluty

 • ...różnymi warunkami, wymagają np.: 1. miesięcznych wpływów w okre ślonej wysokości, np. 2000 zł; 2. realizowania określonej liczby transakcji kartą lub zakupów na jakąś minimalną kwotę, np. 400 zł(...) kredytach walutowych, np. hipotecznych we frankach szwajcarskich – kosztem jest też tzw. spread walutowy. To róż nica między kursem kupna, a kursem sprzedaży waluty. Inne opłaty to np.: 1. wszelkie...

 • Wirtualne waluty, realne podatki. Jak zminimalizować opodatkowanie zysków z bitcoinów?

  Przychód uzyskany z obrotu bitcoinami powinien zostać uwzględniony w zeznaniu rocznym jako pochodzący z praw majątkowych. Kryptowaluty nie są jednak opodatkowane, dopóki nie będą wymienione na "prawdziwe" pieniądze lub towary. Podpowiadamy, jak wprowadzić kryptowaluty do legalnego obiegu. Z pomocą mogą przyjść spółki zagraniczne lub zmiana rezydencji podatkowej.