• Informacje na temat:

  zakup waluty

Artykuły na temat: zakup waluty
 • Skoro zarabiamy coraz więcej, czemu stać nas na coraz mniej?

  W ciągu minionych 15 lat średnie zarobki Polaków wzrosły o blisko 200 procent. Daleko nam jednak do świętowania, bo przecież wzrosły także ceny. W efekcie często stać nas na coraz mniej. Tymczasem okazuje się, że nasza siła nabywcza zależy przede wszystkim od posiadanej waluty. Tylko jedna z nich, ta najstarsza na świecie, mimo biegu lat nie traci na wartości. Ta waluta to złoto.

 • Ile waluty wziąć na wakacje?

  Ile pieniędzy wziąć na tygodniowy wyjazd all inclusive do Grecji, a ile na dwa tygodnie do Tajlandii? Euro czy dolary? Gotówkę czy kartę? Wszystko oczywiście zależy od naszych planów, kierunku i charakteru wycieczki. Jednak jak wynika z danych Internetowykantor.pl, polski turysta kupuje na urlop walutę za średnio 3 tys. zł do europejskich krajów, a na dalsze wyprawy za 6,5-7 tys. zł.

 • Przy 4 zł wszyscy powrócą

  Wielka Brytania | Niski kurs brytyjskiej waluty sprawia, że Polacy coraz częściej zastanawiają się na sensem dalszego pobytu na Wyspach. Najwięcej wątpliwości mają osoby pracujące za najniższe stawki i wysyłające pieniądze do kraju.

 • EUR/PLN w najbliższych dniach w przedziale 4,05-4,08

  Silnym poziomem wsparcia dla złotego jest obecnie 4,05 za euro i do przebicia go będzie potrzebny silniejszy impuls. W najbliższych dniach kurs EUR/PLN powinien pozostać w przedziale 4,05-4,08.

 • Gdy urlopujesz i dzwoni twój pracodawca

  ...koszty, które poniesie pracownik przedterminowo odwołany z urlopu. Te zaś mogą okazać się niebagatelne, gdy w grę wejdzie np. podróż z antypodów, zakup biletu lotniczego oraz zwrot kwoty za nieskonsumowaną(...) w państwach strefy euro. - Średnia cena europejskiej waluty z czerwca 2017 r. to 4,2083 zł, podczas gdy z czerwca br. to już, idąc za danymi NBP, 4,3054 zł - uzasadnia Bartosz Grejner, analityk serwisu...

 • MF chce czasowo zaniechać poboru podatku od sprzedaży waluty wirtualnej

  Ministerstwo Finansów wyda rozporządzenie, w którym czasowo zaniecha poboru podatku od czynności cywilno-prawnych od sprzedaży waluty wirtualnej oraz dokona pogłębionej analizy i przygotuje rozwiązania systemowe normujących tę przestrzeń gospodarczą - podano w wykazie prac legislacyjnych resortu finansów.

 • ...i oferują inne usługi. Pieniądze składane w banku w depozyt przeznaczane są na kredyty inwestycyjne lub zakup dóbr konsumpcyjnych przez inne osoby. Na czele systemu bankowego stoi bank centralny(...) umocnienia waluty krajowej. Od 12.04.2000 r. kurs złotego jest kursem płynnym. Bank centralny nie ustala więc z góry poziomu kursu złotego do innych walut. W wyjątkowych sytuacjach zastrzega sobie...

 • Wielkie imprezy sportowe zawsze budzą zainteresowanie milionów ludzi na całym świecie. Analitycy od lat starają się oszacować wpływ takich wydarzeń na lokalną i globalną gospodarkę. Warto zastanowić się, jaki wpływ duże imprezy sportowe, takie jak piłkarski mundial, mają na kursy walut.

 • .... zł. Nie pytasz, więc spłacasz te 107 tys. zł, z czego ponad połowa to koszty”. Dobre waluty 1. Gdy mamy kredyt hipoteczny w walucie obcej, raty musimy(...) kosztuje 4,1997 zł. W kantorze cinkciarz.pl za 1 franka zapłacimy 3,9620 zł. Gdy kupimy walutę od banku nasza rata będzie wynosić 1680 zł, natomiast przy zakupie w kantorze – 1585 zł. Miesięcznie...

 • Poprzedni rok upłynął pod znakiem umocnienia polskiej waluty, a najdogodniejszy moment na zakup euro przed wakacjami przypadł w maju. Dziś, choć złoty znalazł się pod delikatną presją można powiedzieć, że w obliczu napięć na arenie międzynarodowej pozostaje on relatywnie stabilny - zaznacza Katarzyna Orawczak, analityk walutowy Ekantor.pl. Zatem czy to już czas by zacząć myśleć o zakupie waluty