• Informacje na temat:

  zakupy w polskiej armii

Artykuły na temat: zakupy w polskiej armii
 • Praca dla replikanta

  ...już tak łatwo nie oszuka, bo ten przeanalizuje w ułamku sekundy zakupy kartą w supermarkecie i odkryje, że od wielu lat chory kupuje karton "mocnych" tygodniowo. Maszyny wkroczyły też do aptek...

 • Turcy, Francuzi czy Amerykanie? Kolejna wojna o kontrakt dla polskiej armii

  W Polsce już można oglądać turecki śmigłowiec uderzeniowy T129 Atak. W tym tygodniu przyleci także francuski Tiger. W przyszłym amerykańskie AH-1 Zulu i AH-64 Apache Guardian.

 • Z małej idei duży deszcz

  ...przykłady ze Skandynawii czy z Niemiec, dochodzi tam do tego, że całe rodziny żyją tylko ze świadczeń socjalnych. Po tym, gdy ich część obcięto, ci ludzie po prostu zaczęli robić zakupy w tańszych sklepach(...) socjalnych. Uproszczenie systemu pomocy społecznej pozwoliłoby na zmniejszenie armii urzędników potrzebnych do jej obsługi. Nie czy, ale kiedy Rozmawiając o tak fundamentalnych zmianach w funkcjonowaniu...

 • Macierewicz opowiada, a wojsko robi swoje. Obietnice szefa MON bez pokrycia

  Zapowiedzi ministra obrony Antoniego Macierewicza dotyczące zakupów zbrojeniowych nie pokrywają się z tym, co mówi (i robi) wojsko. Różnice w terminach dostaw idą w lata.

 • Najgorsze prace dla młodych

  ...przy dźwiganiu paczek z towarem. A oprócz tego musisz się uśmiechać, mówić: "Dziękujemy za zakupy w naszym sklepie i zapraszamy ponownie!", znosić końskie zaloty szefa (szefowej). Kasjer(-ka(...) w nim jak wolontariusz Armii Zbawienia. Pracownik działu windykacyjnego Kiedy już pogrążysz setki osób i nie ma w okolicy nikogo głupiego, żeby mu sprzedać któryś z wyjątkowych produktów finansowych...

 • W MON eksploduje worek z prezentami. Resort wyda ponad 5 mld zł na nowe uzbrojenie

  W najbliższych tygodniach resort obrony podpisze umowy na zakup uzbrojenia wartego co najmniej pięć miliardów złotych.

 • Polska armia chce w ciągu dekady wydać na modernizację 130 mld zł.

 • Grupa Lubawa przedstawiła najnowsze dane finansowe, wykazując 230,8 mln zł przychodów i 2,3 mln zł zysku netto za 2017 r. Są to wartości niższe od osiągniętych w rekordowym dla Grupy 2016 r.

 • Polskie nowoczesne uzbrojenie na razie tylko w planach

  Gawron miał ratować stocznie, Iryda - PZL Mielec. Najwyższy czas wyciągnąć wnioski z klęsk. Eksperci mają tę wiedzę, ale potrzeba politycznej woli - stałej, ponad kadencjami rządów.

 • Szturm na 130 miliardów

  Do rywalizacji o rekordowy budżet na modernizację uzbrojenia i wyposażenia Wojska Polskiego stanęli giganci zagraniczni i firmy polskie. Pierwsi mają kolosalny potencjał. Nasi producenci liczą, że języczkiem u wagi stanie się argument, iż rodzimy przemysł zbrojeniowy to kluczowe ogniwo w systemie obrony kraju.