• Informacje na temat:

  zakupy z azji

Artykuły na temat: zakupy z azji
 • Milion bezcennych Ukraińców w Polsce

  .... wakatów mielibyśmy milion. Na to polska gospodarka nie może sobie pozwolić . Warto dodać, że w ubiegłym roku Ukraińcy wydali u nas na zakupy i usługi ponad 7 mld zł. To dwa razy więcej, niż w 2012  roku(...) się przybysze z Azji, m.in. z Nepalu, Indii, Bangladeszu, Wietnamu i Tajlandii. Z danych resortu pracy wynika, że rośnie udział cudzoziemców wśród wszystkich ubezpieczonych. Pod koniec 2012 roku...

 • Już chyba nic na to nie poradzimy, że kilkutygodniowy okres poprzedzający Boże Narodzenie związany jest zazwyczaj z czymś, co niektórzy nazywają zakupowym szaleństwem. Nie ma też rady na to, że centra handlowe - przynajmniej te najbardziej ekskluzywne - coraz mniej przypominają typową galerię handlową, a coraz bardziej elegancki park rozrywki. Nie pozostaje nic innego, jak tylko z tych luksusów skorzystać. Lepszego okresu niż grudzień i przełom roku chyba nie ma.

 • Większość Ukraińców w Polsce pracuje na czarno. Stabilne zatrudnienie wyciągnie ich z szarej strefy?

  ...wrócili do siebie, zamiast 150 tys. wakatów mielibyśmy milion. Na to polska gospodarka nie może sobie pozwolić. Warto dodać, że w ubiegłym roku Ukraińcy wydali u nas na zakupy i usługi ponad 7 mld zł(...) Wisłą pojawiają się przybysze z Azji, m.in. z Nepalu, Indii, Bangladeszu, Wietnamu i Tajlandii. Z danych resortu pracy wynika, że rośnie udział cudzoziemców wśród wszystkich ubezpieczonych. Pod koniec...

 • Zakupy online zmieniają oblicze Czarnego Piątku

  Czarny Piątek w branży handlowej, przypadający w pierwszy piątek po amerykańskim Święcie Dziękczynienia, oznacza już niemal tydzień zakupowego szaleństwa, głównie dzięki sprzedaży w internecie, która jest co najmniej tak samo popularna, jak ta w tradycyjnych sklepach.

 • Na saksach u Chińczyka

  Wyjazd do Chin to szansa nie tylko na egzotyczną podróż. Istnieje wiele możliwości, aby przy okazji zarobić trochę grosza. Warto znać język angielski. Wówczas możemy zostać nauczycielem w szkole lub opiekunem dzieci w chińskiej rodzinie. I nie jest to trudne.

 • Turecka waluta straciła niemal połowę swojej wartości w relacji do złotego. Dla turystów to niepowtarzalny moment, by oddać się na wakacjach zakupowemu szaleństwu.

 • Nasi w Singapurze

  ..., dość wielu naszych rodaków znalazło ciekawe zajęcie w dalekiej Azji. Ponoć wystarczy mieć dobre wykształconie... - Tak, ale jest taki mały szkopuł. Praktycznie każde ogłoszenie miało dopisek(...) super wyprzedaż, to biegną ile sił w nogach, bo zakupy to ... ich sport narodowy. Z biegiem czasu taka powolność może denerwować. Szczególnie w pracy: my wolimy zrobić nasze zadania jak najszybciej...

 • VAT: Koniec z tanim towarem z Chin. UE chce zmienić prawo

  Gwiazdka 2015 może być ostatnia z nieopodatkowanymi prezentami z Chin. Unia zbyt dużo traci na limicie wartości sprowadzanych towarów, poniżej którego nie płaci się VAT. I próg ten zlikwiduje.

 • Big City Life, czyli dzień z życia "czerwonych szelek"

  ...drukiem wydanie "Financial Timesa" i wskocz do zatłoczonego dwupiętrowego autobusu. W czasie wczesnego śniadania zdążyłeś już sprawdzić, jak zamknęły się notowania giełd w Azji i przejrzałeś najświeższe(...) o kilka dobrych procent. Upss... Zapomniałeś już, że w WAW nie jest tak łatwo coś sprzedać, nie rozwalając przy okazji całego rynku. No, ale stało się... Jakoś sobie tam poradzą. Ty tylko kasujesz...

 • Myślisz o nowej elektronice? Kupując za granicą, możesz sporo zaoszczędzić

  Według danych CBOS, tylko w ub. r. niemal co drugi Polak robił zakupy w sieci. To dwukrotnie więcej niż jeszcze sześć lat temu. Klienci najczęściej kupują elektronikę, odzież, książki i kosmetyki.