• Informacje na temat:

  zaległe emerytury

Artykuły na temat: zaległe emerytury
 • Mamy dobrą wiadomość dla osób, którym ZUS wstrzymał wypłatę emerytur, bo nie zwolniły się z pracy. ZUS będzie musiał oddać zaległe świadczenia i to z odsetkami.

 • PiS forsuje projekt ustawy dotyczącej potrąceń z emerytur

  Poselski projekt ustawy dotyczący potrąceń z rent i emerytur został w środę skierowany do dalszych prac w podkomisji. Zakłada on podwyższenie kwoty wolnej od potrąceń, tak by emerytura pozostała po odliczeniu zobowiązań pozwalała na przeżycie.

 • ZUS może ci umorzyć zaległe składki

  ...w ratach zaległe składki, także może wystąpić o ich umorzenie. Wówczas ZUS przygotuje aneks do umowy. Umorzeniu podlegają niezapłacone w latach 1999-2009 składki na ubezpieczenia społeczne, zdrowotne(...) umorzone, nie zostanie zaliczony do okresu ubezpieczenia przy ustalaniu prawa do renty lub emerytury. Niestety, abolicja nie obejmie tych osób, które uregulowały swoje zobowiązania wobec ZUS – czę sto...

 • Wiceprezes ZUS: Jednakowe oskładkowanie umów to herezja, do której dorastamy

  - W ciągu ostatnich pięciu lat ZUS wdrożył kilkadziesiąt różnego rodzaju zmian ustawowych i w każdym przypadku uczynił to na czas. Jestem przekonany, że przy zachowaniu pewnych warunków brzegowych, jesteśmy w stanie tak jak do tej pory skutecznie wprowadzać wszelkie uchwalane zmiany - mówi Paweł Jaroszek, wiceprezes ZUS.

 • Mamy bardzo dobrą wiadomość dla osób, którym ZUS wstrzymał wypłatę emerytur, bo nie zwolniły się z pracy. ZUS odda zaległe świadczenia i to wraz z odsetkami. Można już składać wnioski o wypłatę pieniędzy.

 • ZUS domaga się zaległych składek od umów zleceń

  ZUS wprowadził nowe interpretacje przepisów dotyczących oskładkowania umów zleceń z lat 2009-2017 i rozpoczął masowe kontrole przedsiębiorców. Nakłada gigantyczne kary za brak ozusowania - alarmuje Federacja Przedsiębiorców Polskich. Przedstawiciele FPP zwracają uwagę, że ZUS rozpoczął restrykcyjne działania, choć wcześniej wydał liczne interpretacje o zgodności z prawem stosowanego systemu ozusowania umów zleceń.

 • Dostałam pismo żądaniem uregulowania zaległości za abonament RTV. Suma jest poważna. Boję się, że komornik zajmie mi emeryturę. Czy można się starać o rozłożenie zapłaty na raty? Elżbieta Z., Nowy Sącz

 • Jak zwiększyć emeryturę o kilkaset złotych miesięcznie?

  Najbardziej zadłużonym lokatorem w Polsce jest emerytka, 66-letnia mieszkanka województwa zachodniopomorskiego, która jest zadłużona w spółdzielni na ponad 300 tys. zł. Koszty eksploatacji rosną, a utrzymanie mieszkania jest coraz droższe, zwłaszcza dla emerytów, którzy mają jedne z najniższych świadczeń w Europie. Czy na mieszkaniu da się zarobić?

 • ...obliczyły to prawidłowo. Jeśli jednak nie skorzysta Pani z należnych za 2016 rok 9 dni, firma wypłaci ekwiwalent pieniężny za nieudzielony urlop. Ekwiwalent należy się także za ewentualne urlopy zaległe, tzn...

 • Jednolitemu podatkowi grozi spektakularna porażka. Rząd pakuje się w pułapkę

  Podatek jednolity nie może być sposobem na załatwienie zaległych wyborczych obietnic i wymierzanie społecznej sprawiedliwości. Traktowanie go w ten sposób ostatecznie pogrzebie szanse na uporządkowanie opodatkowania pracy w Polsce.