• Informacje na temat:

  założenie firmy dofinansowanie

Artykuły na temat: założenie firmy dofinansowanie
 • Pan Marek był bezrobotny, ale nie... bezczynny. Skoro tylko dowiedział się, że może dostać dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej, postanowił otworzyć salon optyczny. I tak się stało.

 • Zbyt dobrze im szło - przypadki firm na biznesowym wirażu

  Świetne wyniki, pełny portfel zamówień, nadzieje na wzrost zysków... Nagle wielkie problemy - aż po widmo upadłości. Fatum? A może wybujałe ambicje?

 • Coraz więcej osób decyduje się na założenie jednoosobowej działalności gospodarczej. Co miesiąc przybywa ok. 25 tys. takich firm (pod koniec maja zarejestrowanych...

 • Polacy najczęściej poszukują dotacji do 100 000 złotych

  Dotacje unijne są jednym ze sposobów na pozyskanie środków finansowych na rozwój bądź założenie działalności gospodarczej. Według analizy serwisu Oferteo.pl, Polacy najczęściej wnioskują o kwoty do 100 000 złotych, a liczba inwestycji na obszarach miejskich i wiejskich jest niemal taka sama.

 • Możesz otrzymać ze swojego urzędu pracy dofinansowanie na szkolenie. Załatwiasz to ze swoim pośrednikiem pracy.

 • Rusza nabór wniosków. Na rynek trafią mln zł

  PFR Venture uruchamia platformę Starter FIZ i przystępuje do wyboru funduszy, które w zarządzanie otrzymają od 20 do 50 mln zł na wsparcie start-upów. Firmy na etapie inkubacji będą mogły uzyskać w pierwszej transzy dofinansowanie na rozwój w wysokości nawet 1 mln zł.

 • Wakacje na koszt firmy

  ...przez spółkę zatrudniającą co najmniej 20 pracowników w przeliczeniu na pełny etat, a założenie go jest obligatoryjne jedynie dla zakładów budżetowych oraz jednostek samorządowych. Zasady(...) otrzymać świadczenie pod gruszą? By otrzymać to świadczenie pracownik powinien w pierwszej kolejności złożyć, np. w dziale kadr swojego pracodawcy, stosowny wniosek o dofinansowanie "wczasów pod gruszą...

 • Nawet 50 000 zł dopłaty do domu energooszczędnego!

  Decyzja o budowie domu mieszkalnego nigdy nie należy do łatwych. Obecnie, w związku z dużym zainteresowaniem ekologią oraz ochroną środowiska, przewiduje się znaczne dofinansowania do budowy domów energooszczędnych.

 • Najlepsze miejsce do prowadzenia firmy

  ..., które krok po kroku przeprowadzą przez proces rejestracji. Założenie firmy kosztuje od 30 do 350 euro - zależnie od jej rodzaju. Dodatkowo, firmy o rocznym obrocie ok. 11 tys. euro są zwolnione z VAT(...) - prawie trzy razy szybciej założymy tam firmę, krócej trwa zmaganie się z podatkami. W Hiszpanii założenie firmy wymaga 10 wizyt w urzędach; w Grecji jest podobnie a do tego założenie działalności...

 • Sadowski: Biały Dom znalazł naszą firmę w internecie

  Na pewno założenie spółki w USA czy w Wielkiej Brytanii jest dużo prostsze niż w Polsce. Podobnie z podatkami. Ale przeciwności, z jakimi spotykamy się na rynku polskim, też nas hartują - mówi w wywiadzie Michał Sadowski, prezes zarządu Brand24 SA, z którego usług chce skorzystać Biały Dom.