• Informacje na temat:

  założenie firmy ile kosztuje

Artykuły na temat: założenie firmy ile kosztuje
 • Tak wygląda rynek pracy więźniów w Polsce. Kto ich zatrudnia i ile zarabiają?

  ...3150 zł miesięcznie - tyle kosztuje utrzymanie więźnia w Polsce. Kwota ta ciągle rośnie, a pieniądze na ten cel płyną z naszych podatków. Blisko 70 proc. skazanych w ogóle nie pracuje, dlatego resort sprawiedliwości chce to zmienić. Jak dziś wygląda praca więźniów, ile zarabiają i jakie mają szanse na zatrudnienie po wyjściu na wolność?

 • Ile kosztowałby Brexit?

  Brexit byłby negatywny dla polskiej gospodarki, kosztując ją potencjalnie do 1% PKB w pierwszym roku po Brexicie: niższy popyt na towary z Polski (do 0,5pp), mniejszy eksport usług (0,1-0,2pp), potencjalne cła (do 0,1pp), mniejszy budżet UE (do 0,1pp) oraz mniejsze przekazy pieniężne do Polski (do 0,1pp, patrz wykres dnia).

 • Najlepsze miejsce do prowadzenia firmy

  ..., które krok po kroku przeprowadzą przez proces rejestracji. Założenie firmy kosztuje od 30 do 350 euro - zależnie od jej rodzaju. Dodatkowo, firmy o rocznym obrocie ok. 11 tys. euro są zwolnione z VAT(...), co kosztuje już od 65 euro na start. Przedsiębiorcy chwalą sprawność zakładania firmy - wystarczy jedna-dwie wizyty w Biurze Patentów i Rejestracji (Patentti- ja rekisterihallitus ) i wypełnienie...

 • Trzy konta dla przedsiębiorców całkiem za darmo

  Trzy banki - Idea Bank, Deutsche Bank oraz mBank - oferują konta dla firm za darmo. Pozostałe banki każą sobie płacić za niektóre funkcjonalności konta. Najwięcej kosztuje dostęp do gotówki.

 • Niestandardowo zatrudniony

  Umowy zlecenia z dodatkowymi składkami, firmy zakładane na rok, prowadzenie działalności na Słowacji. By przetrwać w świecie bez etatu, trzeba wykazać się kreatywnością.

 • Coworking po polsku. Ile kosztują biura na wynajem?

  Wynajem nieruchomości na dni i godziny może być intratnym zajęciem, ale żeby się nim zajmować trzeba dysponować odpowiednio przygotowanym lokalem. Należy też liczyć się z kosztami - większymi niż w przypadku "tradycyjnego" najmu.

 • Pensje w Polsce pół wieku za unijną średnią

  W ostatnich latach poziom średniego polskiego wynagrodzenia stale rośnie – tym samym odrabia duży dystans względem bogatszych krajów Unii Europejskiej. Aby polskie zarobki zrównały się ze średnią UE potrzeba jednak nadal aż 59 lat - wynika z raportu analityków firmy doradczej Grant Thornton.

 • Ile kosztuje wykończenie domu w stanie surowym?

  W poprzedniej części artykułu obliczyliśmy, że doprowadzenie średniej wielkości domu z poddaszem użytkowym (160 mkw.) od fundamentów do stanu surowego zamkniętego to koszt około 143 500 zł. W tej cenie wznieśliśmy całą konstrukcję budynku, uwieńczyliśmy ją dachem z blachodachówki, wstawiliśmy również okna, drzwi wejściowe oraz bramę garażową. W środku mamy nadal gołe ściany i surowe, niewykończone podłogi. Przyszedł czas, aby za pomocą Kalkulatorów Budowlanych obliczyć koszt doprowadzenia...

 • Wybranie drugiego zawodu

  Straciłeś pracę albo zwyczajnie chcesz zmienić coś w życiu? Obliczyliśmy zwrot z założenia franczyzy, kupienia firmy lub powrotu na uczelnię.

 • Schody. Czym i za ile je wykończyć?

  Decydując się na wybór schodów trzeba wziąć pod uwagę kwestie finansowe, trwałość, estetykę. Niezależnie od dokonanego wyboru należy pamiętać, iż tylko precyzyjnie i fachowo wykonane schody są gwarancją bezpieczeństwa domowników.