• Informacje na temat:

  założenie nowej firmy dofinansowanie

Artykuły na temat: założenie nowej firmy dofinansowanie
 • Możesz otrzymać ze swojego urzędu pracy dofinansowanie na szkolenie. Załatwiasz to ze swoim pośrednikiem pracy.

 • Zbyt dobrze im szło - przypadki firm na biznesowym wirażu

  Świetne wyniki, pełny portfel zamówień, nadzieje na wzrost zysków... Nagle wielkie problemy - aż po widmo upadłości. Fatum? A może wybujałe ambicje?

 • Nauczyciele niezbyt chętni do zdobywania nowych zawodów

  Zwalniani pracownicy oświaty niechętnie przekwalifikowują się czy otwierają własne firmy - wynika z obserwacji pracowników urzędów i instytucji, które uczestniczą w projektach pomagających odchodzącym z zawodu nauczycielom.

 • Sadowski: Biały Dom znalazł naszą firmę w internecie

  Na pewno założenie spółki w USA czy w Wielkiej Brytanii jest dużo prostsze niż w Polsce. Podobnie z podatkami. Ale przeciwności, z jakimi spotykamy się na rynku polskim, też nas hartują - mówi w wywiadzie Michał Sadowski, prezes zarządu Brand24 SA, z którego usług chce skorzystać Biały Dom.

 • Reforma pośredniaków nadzieją na nowe miejsca pracy

  Na tej reformie skorzystają przede wszystkim osoby przed 30. rokiem życia i po 50. Założenie jest takie, że jeżeli ktoś zatrudni takie osoby, to będzie mógł liczyć na dofinansowanie z urzędu pracy(...) z państwowym dofinansowaniem, czy 31-latka bez dofinansowania, to zapewne wybierze tego pierwszego. Tak ostrzega między innymi Jeremi Mordasewicz z organizacji pracodawców Lewiatan. Osoby między...

 • Polacy najczęściej poszukują dotacji do 100 000 złotych

  Dotacje unijne są jednym ze sposobów na pozyskanie środków finansowych na rozwój bądź założenie działalności gospodarczej. Według analizy serwisu Oferteo.pl, Polacy najczęściej wnioskują o kwoty do 100 000 złotych, a liczba inwestycji na obszarach miejskich i wiejskich jest niemal taka sama.

 • Praca nauczyciela - dramat czy nowe perspektywy?

  ...rekruterzy? Niestety, dla nauczycieli z doświadczeniem, którzy przepracowali w zawodzie kilka lat, perspektywy nie są różowe. Firmy komercyjne nie są otwarte na ich zatrudnianie. Powodami niechęci do(...) kursy doszkalające. Inną możliwością jest też pomysł na własny biznes i założenie własnej działalności gospodarczej - skorzystać można tu z dofinansowania z Urzędów Pracy i środków unijnych. Jeszcze...

 • Ponad 21 tysięcy dopłaty do najmu w nowym rządowym programie

  Rząd planuje przez 9 lat dopłacać do czynszu osobom o niższych dochodach. Skala dopłat będzie jednak bardzo zróżnicowana. W dużych miastach budżet ma pokryć od 6 do 31 proc. wydatków na najem. Rząd przeznaczy na ten cel prawie tyle samo, co na pomoc państwa w zakupie mieszkania na własność - wynika z szacunków Open Finance.

 • Sytuacja na polskim rynku pracy sprawia, że w branży IT jest dużo więcej stanowisk niż specjalistów, którzy mogliby je zająć. Dlatego zamiast "polować" na pracowników posiadających wszystkie niezbędne kompetencje techniczne, firmy powinny skupić się na pozyskiwaniu ambitnych kandydatów, oraz motywowaniu ich do stałego podnoszenia swoich umiejętności. Jak się okazuje - tradycyjne benefity są w tym...

 • Nawet 50 000 zł dopłaty do domu energooszczędnego!

  Decyzja o budowie domu mieszkalnego nigdy nie należy do łatwych. Obecnie, w związku z dużym zainteresowaniem ekologią oraz ochroną środowiska, przewiduje się znaczne dofinansowania do budowy domów energooszczędnych.