• Informacje na temat:

  założenie własnej firmy

Artykuły na temat: założenie własnej firmy
 • Coraz więcej osób decyduje się na założenie jednoosobowej działalności gospodarczej. Co miesiąc przybywa ok. 25 tys. takich firm (pod koniec maja zarejestrowanych...

 • Można ochronić własny majątek przed skutkami bankructwa firmy

  Prowadzący działalność gospodarczą za zobowiązania własnej firmy odpowiada całym swym majątkiem. Jeżeli przedsiębiorca będzie musiał ogłosić bankructwo, może stracić także swój prywatny majątek, nawet mieszkanie czy samochód. Sposobem na uniknięcie takiej katastrofy jest założenie fundacji.

 • Podpisane już zostały pierwsze umowy w ramach programu „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie”. To bardzo korzystnie oprocentowane pożyczki (obecnie 0,69 proc. w skali roku) na założenie własnej firmy.

 • Firma łatwiej sprawdzi czy kontrahent płaci na czas

  Grupa BIK mocniej stawia na usługi monitorowania sytuacji firm. Nowy serwis ma pomóc w dokładniejszym dobieraniu i sprawdzaniu kontrahentów, opierając się na informacjach z dwóch baz: Biura Informacji Kredytowej oraz Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor.

 • BIG InfoMonitor: Co czwarty student i co siódma studentka myślą o założeniu firmy

  Studenci realnie oceniają swoje szanse na rynku pracy. Aby realizować swoje ambicje, już w czasie studiów myślą o... założeniu własnej firmy.

 • Zbyt dobrze im szło - przypadki firm na biznesowym wirażu

  Świetne wyniki, pełny portfel zamówień, nadzieje na wzrost zysków... Nagle wielkie problemy - aż po widmo upadłości. Fatum? A może wybujałe ambicje?

 • ...: na jakie dofinansowanie możesz liczyć? Jeśli jesteś zarejestrowana jako bezrobotna, możesz ubiegać się o dotację na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Maksymalna kwota dofinanso- wania(...) (instytucja samorządowa wspierająca przedsiębiorców w regionie). Udzielają pożyczek na 6–10 procent. Wystarczy wypełnić wniosek i przygotować uproszczony biznesplan. Musi w nim być, np.: 1. opis firmy...

 • Marketing treści, czyli content marketing to w czasach gospodarki cyfrowej jedna ze skuteczniejszych metod na dotarcie do klienta. Każda firma, której zależy na powiększaniu swojego portfela klientów oraz utrzymaniu trwających relacji biznesowych, powinna skoncentrować swoje działania na oferowaniu wysokiej jakości treści w Internecie. W wielu przedsiębiorstwach ta strategia wciąż budzi duże wątpliwości, dlatego przed podjęciem decyzji warto zapoznać się z korzyściami, jakie daje content...

 • ...miesięcy trwa jego II edycja. Naprawdę warto wziąć w nim udział, bo dzięki temu zyskasz najkorzystniejszą na rynku, dotowaną przez państwo pożyczkę na stworzenie firmy. Oprocentowanie pożyczki(...) podstawie umowy zlecenia lub umowy o dzieło). Pożyczka może być udzielona albo na założenie działalności gospodarczej, albo na utworzenie miejsca pracy dla osoby bezrobotnej. W pierwszym przypadku...

 • Firmy będą mogły bujać w obłokach

  W październiku PKO Bank Polski i Polski Fundusz Rozwoju ogłosiły, że utworzą spółkę technologiczną, która będzie operatorem "chmury krajowej". Zgodnie z zapowiedziami bank jako pierwszy będzie przecierał "chmurowe szlaki" i już wkrótce będzie osadzał tam swoje aplikacje, a potem infrastruktura będzie gotowa na kolejne grupy klientów.