• Informacje na temat:

  założenie własnej firmy

Artykuły na temat: założenie własnej firmy
 • Coraz więcej osób decyduje się na założenie jednoosobowej działalności gospodarczej. Co miesiąc przybywa ok. 25 tys. takich firm (pod koniec maja zarejestrowanych...

 • Firma łatwiej sprawdzi czy kontrahent płaci na czas

  Grupa BIK mocniej stawia na usługi monitorowania sytuacji firm. Nowy serwis ma pomóc w dokładniejszym dobieraniu i sprawdzaniu kontrahentów, opierając się na informacjach z dwóch baz: Biura Informacji Kredytowej oraz Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor.

 • Podpisane już zostały pierwsze umowy w ramach programu „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie”. To bardzo korzystnie oprocentowane pożyczki (obecnie 0,69 proc. w skali roku) na założenie własnej firmy.

 • Zbyt dobrze im szło - przypadki firm na biznesowym wirażu

  Świetne wyniki, pełny portfel zamówień, nadzieje na wzrost zysków... Nagle wielkie problemy - aż po widmo upadłości. Fatum? A może wybujałe ambicje?

 • BIG InfoMonitor: Co czwarty student i co siódma studentka myślą o założeniu firmy

  Studenci realnie oceniają swoje szanse na rynku pracy. Aby realizować swoje ambicje, już w czasie studiów myślą o... założeniu własnej firmy.

 • Własna firma - ciężki kawałek chleba

  Co 4. polski przedsiębiorca nie założyłby firmy po raz drugi, wynika z badania Keralla Research przeprowadzonego na zlecenie Rzetelnej Firmy.

 • ...: na jakie dofinansowanie możesz liczyć? Jeśli jesteś zarejestrowana jako bezrobotna, możesz ubiegać się o dotację na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Maksymalna kwota dofinanso- wania(...) (instytucja samorządowa wspierająca przedsiębiorców w regionie). Udzielają pożyczek na 6–10 procent. Wystarczy wypełnić wniosek i przygotować uproszczony biznesplan. Musi w nim być, np.: 1. opis firmy...

 • Mikroprzedsiębiorcy narzekają na warunki

  Firma inFakt razem z ARC Rynek i Opinia zbadały nastroje mikroprzedsiębiorców i łączny indeks wyniósł w marcu 3,2 punktu. Wskaźnik jest opracowany na bazie odpowiedzi udzielonych przez mikrofirmy, na pytania dotyczące łatwości prowadzenia własnego biznesu w Polsce, bieżącej i prognozowanej sytuacji finansowej oraz poziomu ich satysfakcji z prowadzonej działalności.

 • ...miesięcy trwa jego II edycja. Naprawdę warto wziąć w nim udział, bo dzięki temu zyskasz najkorzystniejszą na rynku, dotowaną przez państwo pożyczkę na stworzenie firmy. Oprocentowanie pożyczki(...) podstawie umowy zlecenia lub umowy o dzieło). Pożyczka może być udzielona albo na założenie działalności gospodarczej, albo na utworzenie miejsca pracy dla osoby bezrobotnej. W pierwszym przypadku...

 • Zakładasz firmę? Nie zapomnij o sprawdzeniu domeny!

  Decyzję o założeniu własnej firmy często poprzedza doraźna działalność bez formy prawnej, np. świadczone od czasu do czasu usługi dla znajomych. Potem podbudowany sukcesami i dobrymi opiniami przyszły przedsiębiorca, kieruje swoje kroki ku sformalizowaniu swojej działalności. Oto o czym trzeba wtedy pamiętać.