• Informacje na temat:

  założyć firmę

Artykuły na temat: założyć firmę
 • Własną firmę chciałby założyć co czwarty student. Z badania Fundacji Kronenberga „Młodzi a rynek pracy” wynika także, że aż 85 proc. osób prowadzących własną mikrofirmę jest zadowolonych z takiej formuły zatrudnienia. Młodzi ludzie, którzy chcą założyć własny biznes mają jednak jeden podstawowy problem – brak funduszy. Banki także nie kwapią się...

 • Firmę założysz przez konto bankowe

  Klienci PKO BP mogą już zarejestrować firmę przez bankowość elektroniczną. Rychłe wprowadzenie tej usługi zapowiedział też mBank.

 • Jak założyć firmę?

  Nie możesz znaleźć pracy? Może pora wykorzystać dotychczasowe doświadczenie oraz umiejętności i przejść „na swoje”. To wcale nie musi być trudne.

 • E-podpisy nie tylko pomagają przedsiębiorcy załatwiać internetowo codzienne sprawy związane z prowadzeniem działalności. Umożliwiają one również samo wystartowanie z biznesem. Podłączamy się do sieci, podpisujemy wniosek CEIDG-1 Profilem Zaufany albo podpisem z certyfikatem i otwieramy jednoosobową działalność gospodarczą bez wychodzenia z domu.

 • Szybka rejestracja Po pierwsze, musisz zarejestrować firmę. Najłatwiej zrobić to nawet bez wychodzenia z domu. W internetowej Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) możesz wypełnić odpowiedni wniosek (formularz CEIDG-1). Powinien on zawierać dane personalne oraz dotyczące zakładanej działalności. Chodzi o rodzaj działalności gospodarczej...

 • Spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością można założyć nawet przez internet

  Jednoosobowa działalność gospodarcza to najczęściej spotykana w naszym kraju forma prowadzenia firmy. Na drugim miejscu zaś lokuje się spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Jej popularność wynika ze stosunkowo niskich kosztów, ponoszonych przy tworzeniu firmy z o.o., oraz łatwości rejestracji.

 • Pani Kasia jest zatrudniona na etacie. Znajoma zaproponowała jej dodatkową pracę. – Miałabym wtedy wystawiać faktury. Musiałabym założyć działalność gospodarczą. Czy warto? – spytała(...) pracodawcy usług podobnych do tego, co robiła pani na etacie. Po dwóch latach, jeśli nadal będzie pani prowadziła firmę (i nie będzie pani zwolniona ze składek z tytułu zbiegu ubezpieczeń), będzie...

 • Od grudnia własna firma w ciągu 7 dni

  Od 1 grudnia łatwiej można założyć własna firmę. Dzięki wdrożeniu systemu informatycznego, integrującego rejestry prowadzone przez Ministerstwo Sprawiedliwości, Ministerstwo Finansów, Główny Urząd Statystyczny oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

 • 1. Dla niektórych założenie własnej firmy to konieczność, bo od dłuższego czasu nie mogą znaleźć pracy, dla innych wyzwanie, bo chcieliby przejść na swoje....

 • Polacy założyli w Wielkiej Brytanii już ponad 60 tysięcy firm

  Polacy założyli na Wyspach Brytyjskich już ponad 60 tys. firm, a Wielka Brytania to nasz trzeci partner handlowy - powiedziała minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz w piątek podczas Forum Gospodarczego Wielka Brytania-Polska. Minister uspokajała, że polskie firmy, które działają dzisiaj w Wielkiej Brytanii "nie są w żadnej mierze z zagrożone" brexitem.