• Informacje na temat:

  założyć przedszkole

Artykuły na temat: założyć przedszkole
 • Własną firmę chciałby założyć co czwarty student. Z badania Fundacji Kronenberga „Młodzi a rynek pracy” wynika także, że aż 85 proc. osób prowadzących własną mikrofirmę jest zadowolonych z takiej formuły zatrudnienia. Młodzi ludzie, którzy chcą założyć własny biznes mają jednak jeden podstawowy problem – brak funduszy. Banki także nie kwapią się...

 • W dzisiejszym, dynamicznie zmieniającym się świecie, edukacja w zakresie przedsiębiorczości czy programowania staje się już koniecznością. Zrozumiano to już na Zachodzie, gdzie tego rodzaju lekcje prowadzone są nawet w przedszkolach. Jak ułatwić młodemu pokoleniu start w dorosłe życie?

 • Wkrótce kończy mi się urlop macierzyński, ale nie chcę wracać do dawnej pracy w systemie zmianowym. Koleżanka namawia mnie na założenie spółdzielni socjalnej, dzięki czemu będę mogła pogodzić pracę z wychowywaniem dziecka. Czym różni się przedsiębiorstwo społeczne od klasycznej działalności gospodarczej? Urszula z Łodzi.

 • ZUS przypomina o zasiłku opiekuńczym w razie zamknięcia np. szkoły

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina o możliwości zasiłku opiekuńczego dla rodziców, którzy nie mają z kim zostawić dziecka w sytuacji, gdy przedszkole, szkoła lub żłobek są zamknięte.

 • ...- tywności. Dziecko nie chce założyć czerwonej czapki? Może spodoba mu się niebieska. Albo taka, która udaje rysia z uszami. Można wy- myślić tysiąc sposobów, by skłonić dziecko do noszenia czapki...

 • Rząd przyjął projekt specustawy mieszkaniowej

  Skrócenie czasu przygotowania inwestycji z pięciu lat do jednego roku i wprowadzenie ustawowych standardów urbanistycznych - to niektóre z założeń projektu specustawy mieszkaniowej, który w środę został przyjęty przez Radę Ministrów.

 • Płaca minimalna w przyszłym roku co najmniej o 88 zł wyższa

  W przyszłym roku minimalne wynagrodzenie za pracę będzie wyższe od obecnego przynajmniej o "ustawowe" 88 zł. Przedsiębiorcy liczą na to, że ta podwyżka nie będzie większa. Ostrzegają, że mogłoby to oznaczać kłopoty dla wielu firm, a co za tym idzie, również dla pracowników. Straciliby też samozatrudnieni. Od wysokości płacy minimalnej zależą nie tylko zarobki, ale też wysokość niektórych składek, także np. opłat za przedszkola publiczne.

 • Zmiany w dotacji. Prywatne szkoły dostaną po kieszeni

  Od stycznia właścicielom niesamorządowych placówek oświatowych nie będzie się opłacać przyjmowanie dzieci z orzeczeniami o specjalnych potrzebach.

 • ...bezrobotna. Przeszła szkolenie i dowiedziała się jak założyć spółdzielnię socjalną i uzyskać fundusze na firmę. By je dostać, potrzebna była piątka ludzi. Wzięła syna i trójkę innych bezrobotnych...

 • MRPiPS: Rodziny zyskają na zmianach w ustawie o żłobkach

  Zmiany w ustawie o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 wygenerują ok. 15 tys. nowych miejsc pracy dla opiekunów - zapewnia Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Spadną koszty związane z uruchomieniem i prowadzeniem placówek opieki i z posyłaniem do nich dzieci przez rodziców - podkreśla resort.