• Informacje na temat:

  założyć przedszkole

Artykuły na temat: założyć przedszkole
 • Własną firmę chciałby założyć co czwarty student. Z badania Fundacji Kronenberga „Młodzi a rynek pracy” wynika także, że aż 85 proc. osób prowadzących własną mikrofirmę jest zadowolonych z takiej formuły zatrudnienia. Młodzi ludzie, którzy chcą założyć własny biznes mają jednak jeden podstawowy problem – brak funduszy. Banki także nie kwapią się...

 • W dzisiejszym, dynamicznie zmieniającym się świecie, edukacja w zakresie przedsiębiorczości czy programowania staje się już koniecznością. Zrozumiano to już na Zachodzie, gdzie tego rodzaju lekcje prowadzone są nawet w przedszkolach. Jak ułatwić młodemu pokoleniu start w dorosłe życie?

 • Wkrótce kończy mi się urlop macierzyński, ale nie chcę wracać do dawnej pracy w systemie zmianowym. Koleżanka namawia mnie na założenie spółdzielni socjalnej, dzięki czemu będę mogła pogodzić pracę z wychowywaniem dziecka. Czym różni się przedsiębiorstwo społeczne od klasycznej działalności gospodarczej? Urszula z Łodzi.

 • Rząd przyjął projekt specustawy mieszkaniowej

  Skrócenie czasu przygotowania inwestycji z pięciu lat do jednego roku i wprowadzenie ustawowych standardów urbanistycznych - to niektóre z założeń projektu specustawy mieszkaniowej, który w środę został przyjęty przez Radę Ministrów.

 • ...- tywności. Dziecko nie chce założyć czerwonej czapki? Może spodoba mu się niebieska. Albo taka, która udaje rysia z uszami. Można wy- myślić tysiąc sposobów, by skłonić dziecko do noszenia czapki...

 • Zmiany w dotacji. Prywatne szkoły dostaną po kieszeni

  Od stycznia właścicielom niesamorządowych placówek oświatowych nie będzie się opłacać przyjmowanie dzieci z orzeczeniami o specjalnych potrzebach.

 • Płaca minimalna w przyszłym roku co najmniej o 88 zł wyższa

  W przyszłym roku minimalne wynagrodzenie za pracę będzie wyższe od obecnego przynajmniej o "ustawowe" 88 zł. Przedsiębiorcy liczą na to, że ta podwyżka nie będzie większa. Ostrzegają, że mogłoby to oznaczać kłopoty dla wielu firm, a co za tym idzie, również dla pracowników. Straciliby też samozatrudnieni. Od wysokości płacy minimalnej zależą nie tylko zarobki, ale też wysokość niektórych składek, także np. opłat za przedszkola publiczne.

 • MRPiPS: Rodziny zyskają na zmianach w ustawie o żłobkach

  Zmiany w ustawie o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 wygenerują ok. 15 tys. nowych miejsc pracy dla opiekunów - zapewnia Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Spadną koszty związane z uruchomieniem i prowadzeniem placówek opieki i z posyłaniem do nich dzieci przez rodziców - podkreśla resort.

 • ...bezrobotna. Przeszła szkolenie i dowiedziała się jak założyć spółdzielnię socjalną i uzyskać fundusze na firmę. By je dostać, potrzebna była piątka ludzi. Wzięła syna i trójkę innych bezrobotnych...

 • Obrzeża polskich miast rozrastają się zbyt szybko. Szkodzi to społeczeństwu i środowisku

  Zdaniem ekspertów, trudno jest zahamować proces suburbanizacji. Deweloperzy budują tam, gdzie jest dostępna tania ziemia, czyli na przedmieściach. Dopiero potem powstaje na nowych osiedlach potrzebna infrastruktura. Taka kolejność zwiększa zarówno podatki na rzecz gmin, utrudnienia komunikacyjne, jak również smog.