• Informacje na temat:

  zameldowanie tymczasowe

Artykuły na temat: zameldowanie tymczasowe
 • Nasi w kraju tulipanów: Liczenie holenderskich Polaków

  Według oficjalnych danych, w kraju tulipanów mieszka około 180 tys. polskich imigrantów. Faktyczna liczba naszych rodaków w Holandii jest zapewne jeszcze wyższa. Statystki nie uwzględniają bowiem sporej grupy Polaków niezameldowanych w tamtejszych gminach oraz osób pracujących w tym kraju na czarno.

 • Od początku stycznia, żeby zameldować siebie czy dziecko nie trzeba iść do urzędu, bo można to zrobić przez internet. Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało, że zaczęła działać usługa e-meldunek.

 • Obowiązek meldunkowy zostanie zniesiony dopiero w styczniu 2018 r. Taką decyzję podjął rząd. Oznacza to, że jeżeli przebywasz w jakimś miejscu dłużej niż 3 miesiące, powinnaś wystąpić o zameldowanie tymczasowe. Możesz to zrobić w oparciu o umowę najmu lub akt własności mieszkania. By zameldować się, musisz mieć ważny dowód osobisty. Meldunek tymczasowy nie może być...

 • Świadczenia rodzinne należne na uczące się dzieci

  Zasiłek rodzinny ma na celu częściowe pokrycie wydatków na utrzymanie dziecka. Ponieważ wydatki te wzrastają w okresie nauki, ustawodawca przewidział do tego świadczenia różnego rodzaju dodatki. Wypłacane są one na wniosek osoby uprawnionej do zasiłku rodzinnego odpowiednio jednorazowo, w okresie trwania roku szkolnego lub przez pełny okres zasiłkowy.

 • Jak się pozbyć lokatora, który zatruwa życie

  ..., boję się, że kompletnie zdemoluje lokal albo go spali – powiedziała prawnikowi. Zameldowanie to żadna przeszkoda Adwokat przede wszystkim uspokoił Agnieszkę, że jej siostrzeniec, nawet jeśli jest w mieszkaniu zameldowany, nie może uzurpować sobie prawa do przebywania w nim. – Zameldowanie na pobyt stały czy czasowy służy wyłącznie ewidencji i potwierdzeniu pobytu w danym lokalu. Nikt na tej...

 • Wakacje to żniwa nie tylko dla rolników. Uważaj na złodziei tożsamości

  Wakacje to czas, w którym do utraty ważnych dokumentów (takich jak np. dowód osobisty) dochodzi najczęściej. Wiele osób nie wie, co robić w przypadku ich zgubienia lub kradzieży. Najważniejsze to nie panikować i jak najszybciej poinformować odpowiednie instytucje.

 • Holandia: Najlepszy kraj dla pracowników sezonowych

  Bieżący rok na holenderskim rynku pracy zapowiada się równie dobrze jak poprzedni. Kraj ten pozostanie najlepszym miejscem pracy dla tysięcy polskich pracowników sezonowych zatrudnionych w rolnictwie i ogrodnictwie.

 • Ponad 5 milionów Polaków musi wymienić dowód osobisty

  W tym roku upływa 10 lat od wymiany dowodów książkowych na plastikowe. Oznacza to, że dokumenty ponad 5 milionów Polaków stracą ważność. Wniosek o nowy dokument warto złożyć wcześniej, by uniknąć kolejek w urzędach.

 • 92 tys. Polaków żyje na niemieckim socjalu

  ...fikcyjne zameldowanie. - Okropna historia - opowiada Witold Kamiński. Kobieta miała przy tym prawo do pomocy i ją uzyskała, ale walka trwała rok. Jest też druga strona medalu, bo są też Polacy, którzy...

 • Nowy dowód jest już za stary

  MSW przymierza się do prac nad dokumentem wyposażonym w czip. Może powstać w połowie 2016 r.