• Informacje na temat:

  zamiana mieszkań komunalnych

Artykuły na temat: zamiana mieszkań komunalnych
 • Coraz więcej spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych doprowadza do licytacji mieszkań, których właściciele notorycznie nie płacą czynszu. Z jednej strony to na pewno życiowy dramat ludzi, którzy znaleźli się w trudnym położeniu. Jednak z drugiej – to ochrona innych właścicieli mieszkań przed bezpodstawnymi wydatkami.

 • Mieszkanie plus: Niskobudżetowe osiedla mogą stać się pewnego rodzaju gettami dla biedniejszych osób

  Z końcem kwietnia ma zostać opublikowany zarys rządowego programu "Mieszkanie plus". Gdy wejdzie on w życie, mniej zamożni Polacy będą mogli wynająć tanie mieszkania czynszowe. Istnieje jednak niebezpieczeństwo, że nowo powstałe osiedla będą skupiać także negatywne zjawiska.

 • ...stosunku najmu po śmierci głównego najemcy. Innej drogi nie ma. Uwaga! Niewykluczone, że w najbliższym czasie zmieni się sposób przyznawania mieszkań komunalnych. Resort transportu i budownictwa chce(...) Państwowych i PKP obowiązują takie same zasady, jak przy zajmowaniu mieszkań komunalnych (tzn. mają do nich prawo wszyscy bliscy, którzy faktycznie zamieszkiwali ze zmarłym do chwili jego śmierci...

 • Jak będzie wyglądać program "Mieszanie plus"? Wywiad z ministrem infrastruktury i budownictwa

  - Według statystyk, na rynku brakuje 460 tysięcy mieszkań. My oceniamy, że faktycznie brakuje ich minimum około miliona, a dodatkowo masa mieszkań to tzw. substandard - zdradza w rozmowie z "DGP" Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa.

 • Jeśli masz kłopoty z płaceniem czynszu za mieszkanie komunalne, sprawdź, czy w Twojej miejscowości zaległe należności można odpracować. Tak jest w Krakowie,...

 • Przy umowie dożywocia nie ma podatku, bo nie da się ustalić przychodu

  Resort finansów zmienia interpretacje podatkowe, dotyczące konsekwencji fiskalnych zawarcia umowy o dożywocie w zamian za przekazanie mieszkania. Nowe wykładnie są korzystne dla podatników, bo zwalniają taką transakcję z podatku.

 • ...jedno jest pewne: projekt przewiduje „zamianę użytkowania wieczystego we własność z mocy prawa”. Obecnie bowiem jest tak, że mieszkańcy bloków, które stoją na gruncie należącym do gminy i skarbu państwa, płacą coroczne opłaty za użytkowanie wieczyste (często bardzo wysokie!). Władze samorządowe podwyższając je, tłumaczą, że ceny gruntów drożeją! Problem dotyczy zwłaszcza mieszkańców dużych miast...

 • Za spłatę długu mieszkaniowego umorzą odsetki

  Zadłużeni mieszkańcy lokali komunalnych w Częstochowie mogą liczyć na umorzenie odsetek od długu, jeśli go spłacą - to założenie nowej oferty dla lokatorów borykających się z takim problemem.

 • ...komunalnych uregulowane są w ustawie o ochronie praw lokatorów oraz uchwałach rad gminnych. Gminy mogą wprowadzać swoje regulacje dotyczące mieszkań, ale ogranicza je ustawa o ochronie praw lokatorów(...) samej miejscowości. Wy- powiedzenie dotyczy tylko mieszkań, których lokatorzy płacą czynsz niekomercyjny (czyli większości lokali komunalnych). Jeśli odziedziczone mieszkanie ma niższy standard (np...

 • Rząd przeprowadzi termomodernizację budynków. Znamy szczegóły

  Trwają ostatnie szlify rządowego programu wymiany kotłów i ocieplania domów jednorodzinnych. Znamy szczegółowe rozwiązania dla mieszkańców.