• Informacje na temat:

  zamieszki w egipcie

Artykuły na temat: zamieszki w egipcie
 • Podróże a ISIS. Jak ubezpieczyć się na wypadek zamachów terrorystycznych lub zamieszek wojennych?

  Katastrofa rosyjskiego samolotu na Synaju, działania zbrojne na pograniczu turecko-syryjskim oraz turecko-irackim czy niestabilna sytuacja w rejonach północnej Afryki prowokują do dyskusji na temat bezpieczeństwa turystów odwiedzających popularne kurorty.

 • Gazowa ekspansja Izraela: Jak skorzysta na tym Europa?

  Izrael do niedawna uznawany był za państwo bez surowców naturalnych. Jednak w ciągu kilku ostatnich lat zaczęto tam odkrywać pokaźne złoża gazu, znacznie przekraczające krajowe zapotrzebowanie.

 • Po czym poznać, że status przeciętnego polskiego Kowalskiego ulega poprawie? Po nowym samochodzie, większym mieszkaniu, nowych meblach? Owszem, ale o tym, że coraz lepiej nam się powodzi świadczą również podróże. Urlopy to już nie tylko Bałtyk, Tatry i Mazury, ale i Chorwacja, Grecja czy Karaiby. Podróżujemy nie tylko latem, ale i przez cały rok, coraz częściej wybierając dalsze kierunki, nawet poza Europą.

 • Wschód czy zachód rynków wschodzących?

  Dla jednych zaczęła się dekada handlu na rynkach wschodzących. Inni uważają, że kraje rozwijające są dla inwestorów największym źródłem ryzyka. Podczas gdy ETF odwzorowujące zachowanie spółek emerging markets są blisko rekordowych poziomów, indeks ryzyka dla aktywów z tego obszaru wzrósł dwukrotnie od początku roku. W jakim kierunki zmierzają rynki wschodzące?

 • Zamieszki w Egipcie nie służą złotemu

  Zamieszki w Egipcie pogarszają nastroje inwestorów i ich zainteresowanie polską walutą. Złoty poruszać się będzie w wąskim przedziale 3,93-95. W centrum uwagi inwestorów na rynku FI znajdzie się publikacja MF dotycząca terminów przetargów papierów skarbowych w lutym.

 • Koniec raju w Egipcie?

  Trwa rewolucja w Egipcie. To drugi po Tunezji cel wojaży Polaków ogarnięty zamieszkami. Czy nasi rodacy przebywający w egipskich kurortach są bezpieczni? - pyta "Dziennik Polski".

 • Antyrządowe demonstracje i zamieszki w Egipcie na razie nie mają wpływu na ceny paliw na polskich stacjach benzynowych - uważają eksperci, z którymi rozmawiała we wtorek PAP. Od kilku dni ceny ropy na światowych giełdach rosną.

 • Rewolucja w Egipcie a prawa konsumenta

  W związku z zaistniałą sytuacją w Egipcie, Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróżowanie do tego kraju. Osoby, które podejmują na własną odpowiedzialność i ryzyko decyzję o wyjeździe do Egiptu powinny uwzględnić wzrastające zagrożenie przestępczością , pogarszające się zaopatrzenie oraz utrudnienia komunikacyjne.

 • Patrząc na notowania najważniejszych instrumentów na rynku globalnym, mogłoby się wydawać, iż nie dzieje się zbyt wiele. Nie jest to jednak do końca zgodne z prawdą. Na rynek spływa sporo ciekawych informacji, ale najwięksi gracze zdają się być sparaliżowani w oczekiwaniu na piątkowy raport Departamentu Pracy. Dziś w USA święto - na rynkach powinno być zatem spokojnie.

 • Odreagowanie, mniejsze obawy o Egipt

  Poniedziałek przyniósł na Wall Street odreagowanie i lekkie wzrosty indeksów po sporych piątkowych spadkach spowodowanych trudną sytuacją w Egipcie.