• Informacje na temat:

  zamieszki w grecji

Artykuły na temat: zamieszki w grecji
 • Córka z grupą znajomych poleciała do Grecji. W drodze powrotnej spędzili ponad siedem godzin na lotnisku – nie wiadomo dlaczego. Czy należy im się odszkodowanie? – pyta Danuta z Gdańska. Prawo(...), wybuch wulkanu, zamieszki czy strajk personelu lotniskowego, a więc takie, którym przewoźnik, mimo dochowania należytej staranności, nie mógł zapobiec, prawo do odszkodowania nie przysługuje. Ciężar...

 • Istotnie, tak to właśnie wyglądało: po długiej debacie grecki parlament głosował nad reformami niezbędnymi do tego, by realizować porozumienie z wierzycielami, natomiast za oknami trwały uliczne demonstracje czy wręcz zamieszki.

 • Koniec emigracyjnej fali? Polacy wracają z zagranicy

  W ubiegłym roku nad Wisłą osiedliło się 62 tys. osób. To najlepszy wynik od niemal dekady i pierwsza jaskółka emigracyjnych powrotów. Głównie z opuszczającej szeregi Unii Wielkiej Brytanii.

 • Dlaczego Grecja bankrutuje i dlaczego najgorsze dopiero przed nami?

  To nie leniwi Grecy doprowadzili do bankructwa swojego kraju. Tak się przecież o nich mówi. To nie oni są winni temu, że ich kraj już od kilku lat balansuje na granicy upadku. Winne jest nasze dążenie do złudnych i w tym przypadku, wypaczonych teorii politycznych. Dążenie do snu, który okazał się koszmarem.

 • Zawód stażysta

  ...resztki nadziei na dobrobyt i awans, ich rówieśnicy we Francji, w Hiszpanii i Grecji praktycznie już ją stracili. Nad krajami rozwiniętymi zawisła groźba straconego pokolenia, pierwszego od II wojny światowej, któremu może powieść się gorzej niż poprzedniemu. Zwiastunem kryzysu społecznego są wybuchające od kilku lat niepokoje z udziałem młodych. Zamieszki na płonących przedmieściach Paryża, w Londynie...

 • Europejski Bank Centralny otwiera nową siedzibę

  Podpalone radiowozy, jeden ranny policjant, uszkodzone budynki - to efekt zamieszek, do których doszło nad ranem we Frankfurcie nad Menem. Przed południem (godz. 11.00) zostanie tam otwarta nowa siedziba Europejskiego Banku Centralnego. Do miasta już od wczoraj ściągają przeciwnicy polityki prowadzonej przez bank.

 • Socjal ciągnie nas na Zachód

  ...przywileje społeczne nawet dla własnych obywateli. W Grecji w 2004 r. mieszkało i zarabiało 13 tys. Polaków, a do 2008 r. ta liczba wzrosła do 20 tys. Potem zaczęła spadać. Dzisiaj wynosi 15 tys. Podobnie...

 • Po czym poznać, że status przeciętnego polskiego Kowalskiego ulega poprawie? Po nowym samochodzie, większym mieszkaniu, nowych meblach? Owszem, ale o tym, że coraz lepiej nam się powodzi świadczą również podróże. Urlopy to już nie tylko Bałtyk, Tatry i Mazury, ale i Chorwacja, Grecja czy Karaiby. Podróżujemy nie tylko latem, ale i przez cały rok, coraz częściej wybierając dalsze kierunki, nawet poza Europą.

 • Z biurem podróży wyjedzie 2,5 mln Polaków

  Z raportu Polskiego Związku Organizatorów Turystyki wynika, że w ostatnim tygodniu roku szkolnego liczba klientów w biurach podróży wzrosła o 14 proc. Zdaniem analityków rynku turystycznego, prognoza na ten rok mówi o 5-proc. wzroście. To o milion więcej niż rok temu.

 • Gazowa ekspansja Izraela: Jak skorzysta na tym Europa?

  Izrael do niedawna uznawany był za państwo bez surowców naturalnych. Jednak w ciągu kilku ostatnich lat zaczęto tam odkrywać pokaźne złoża gazu, znacznie przekraczające krajowe zapotrzebowanie.