• Informacje na temat:

  zamknięcie konta w banku

Artykuły na temat: zamknięcie konta w banku
 • Jeśli chcemy zamknąć konto w banku, najczęściej musimy złożyć pisemne wypowiedzenie umowy. Bywa, że bank sam zamyka nasze konto.

 • Zamknięcie konta może wymagać wizyty u notariusza

  W dzisiejszych czasach otwarcie konta bankowego, zlecenie przelewu, a czasami nawet zaciągniecie kredytu, nie wymaga wizyty w placówce bankowej. W wielu instytucjach wszystko to załatwimy przez internet lub infolinię. Sprawa komplikuje się jednak, gdy chcemy taki produkt zamknąć. Z danych zebranych przez Expandera wynika, że w trzech bankach zdalnie otwarte konto zamkniemy jedynie w placówce lub

 • ...przelewów, np. na opłaty za czynsz, media – wszystko, co może się przydać). Kolejny krok to przelanie pieniędzy z likwidowanego konta na rachunek w innym banku. Trzeba jednak pozostawić środki na opłatę za prowadzenie konta i kartę płatniczą w miesiącu, w którym trwa okres wypowiedzenia. Bank może bowiem odrzucić wniosek o zamknięcie konta, jeśli stwierdzi na nim debet. 4. Nie wszystkie banki mają...

 • Raport Deutsche Banku: Wolne zawody to wymagająca grupa

  Elastyczność czasu i miejsca pracy to - zdaniem ponad 54 proc. profesjonalistów ankietowanych przez Deutsche Bank - najbardziej istotna zaleta wykonywania wolnego zawodu. W celu lepszego poznania i zrozumienia oczekiwań, potrzeb oraz planów tej specyficznej grupy, Deutsche Bank przygotował specjalny raport "Wolne zawody w Polsce. Portret Profesjonalisty 2016". Z kolei zapytani o największe obawy i wyzwania związane z tego typu karierą, najwięcej, bo niemal 46 proc., wskazało na dużą...

 • Zanim podejmiemy decyzję, do jakiego banku przenieść swoje konto, spokojnie przeanalizujmy oferty. Nie podejmujmy decyzji tylko pod wpływem reklam albo opinii znajomych.

 • Jak przenieść rachunek do innego banku? Poznaj trzy zasady

  Coraz więcej Polaków decyduje się na zmianę konta. Tylko w I kwartale tego roku blisko 10 tys. osób przeniosło swój rachunek osobisty do innego banku, czyli o 68 proc. więcej niż w podobnym okresie zeszłego roku 1 . Eksperci Związku Firm Doradztwa Finansowego (ZFDF) podpowiadają, o czym należy pamiętać, gdy decydujemy się na zmianę ROR-u.

 • Otwarcie konta bankowego jest coraz łatwiejsze. Jego zamknięcie nierzadko jest już jednak drogą przez mękę. Bankom...

 • Kiedy jest dobry moment na rozstanie z bankiem?

  Rosną opłaty bankowe. Dla wielu Polaków jest to powód do zlikwidowania bądź przeniesienia rachunku do konkurencyjnej instytucji. Jednak, jak to w życiu bywa, rozstania są trudne - z jednej strony banki mogą utrudniać klientom odejście, z drugiej klienci mogą nie chcieć zmieniać swoich przyzwyczajeń. Eksperci Związku Firm Doradztwa Finansowego wyjaśniają, jak wygląda proces przeniesienia rachunku i kiedy warto zdecydować się na ten krok.

 • Chyba nikt nie wyobraża już sobie życia bez konta. Jednak to kosztuje coraz więcej! Radzimy, jak zaoszczędzić na usługach finansowych.

 • Coraz bliżej podstawowego rachunku płatniczego

  Najprawdopodobniej jeszcze w tym roku banki zostaną zobligowane do wprowadzenia usługi podstawowego rachunku bankowego. Łatwiej będzie porównać poszczególne oferty i opłaty stosowane przez dostawców usług płatniczych.